Jump to content



Recommended Posts

Έχω το cm storm trigger με καφέ διακόπτες. Χτυπάω τα πλήκτρα με μίσος, μάλλον επειδή έτσι δε γίνεται τόσο αισθητή η σπογγώδης αίσθηση των brown. Νομίζω ότι πρέπει να κατευθυνθώ προς blue switches, αλλά το θέμα είναι ποιο πληκτρολόγιο να πάρω; Με ενδιαφέρει ο φωτισμός αρκεί να είναι διακριτικός σαν του trigger και να μην έχει leaking γύρω από τα πλήκτρα όπως της corsair. Μπορεί βέβαια να με ξεγελάνε οι φωτογραφίες και να μην έχει τόσο leaking το corsair. Τα έχετε δει από κοντά; Καμιά ιδέα; Λέω βλακείες;;;

Τι άλλες επιλογές έχω για clicky buttons με φωτισμό; Logitech?

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω Κ70 το γραφω ακριβως απο πανω. Εχει οντως πολλες αντανακλασεις ο φωτισμος αλλα δεν ειναι τοσο τραγικος, το γαμησαν στη φωτο. Και εχει και 3 επιπεδα εντασεις να ρυθμισεις. Απλως οπως λεω σαν blue καπου το χανουν.

Link to comment
Share on other sites

πριν 20 λεπτά, το μέλος jax7480 έγραψε:

Μερικές σημαντικές ερωτήσεις.

Στο K70 RGB μπορείς να κλείσεις τελείως το φωτισμό;

Θέλω να πάρω ένα MX Speed για το γραφείο αλλά δεν θέλω να μοιάζει με καρναβάλι.

Κατά 99% γίνεται. Τουλάχιστον στο Strafe που έχω, γίνεται.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, jax7480 said:

Μερικές σημαντικές ερωτήσεις.

Στο K70 RGB μπορείς να κλείσεις τελείως το φωτισμό;

Θέλω να πάρω ένα MX Speed για το γραφείο αλλά δεν θέλω να μοιάζει με καρναβάλι.

Μπορείς, αλλά δε νομίζω ότι είναι άσχημο με χαμηλό φωτισμό, ιδιαίτερα εάν είναι κάποιο διακριτικό χρώμα όπως λευκό.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητά μέλη,
 
Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι το παρόν θέμα έχει ήδη κλείσει τον κύκλο του πολλαπλώς. 
 
Η λογική ενός "all-around" thread δεν βοηθά τους νεότερους χρήστες. Θα θέλαμε να σας ζητήσουμε να δημιουργείτε ξεχωριστά θέματα για κάθε απορία που έχετε για τα μηχανικά πληκτρολόγια.
 
Το παρόν δεν θα κλειδώσει ακόμη για να είναι η μετάβαση ομαλή, αλλά παρακαλώ, για κάθε νέο θέμα που έχετε, πατάτε το "Νέο θέμα"
 
Θα γίνει μία απόπειρα διαμοιρασμού θεμάτων από το γενικό σε δεύτερο χρόνο.
 
Ευχαριστούμε για την κατανόηση και ξέρουμε ότι τα νέα θέματα θα βοηθήσουν ακόμα περισσότερους χρήστες. :T:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
34 minutes ago, Wizard! said:

Έχει δοκιμάσει κανείς κάτι ανάλογο;

 

Exclusive: Razer's New 'Mecha-Membrane' Switch And Ornata Chroma Keyboard, Hands On

Ιδια φαση ειναι αυτο που εβγαλε η logitech τωρα νομιζω...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

νομίζω όχι κάτω από 100€ αλλά καλού κακού τσέκαρέ το κι από άλλον. Μέσω massdrop έχουμε αγοράσει κάποιοι, το μεγαλύτερο πρόβλημα είναι η ενδεχόμενη καθυστέρηση στην αποστολή συγκριτικά με την απευθείας αγορά από κάποιο κατάστημα.

Link to comment
Share on other sites

Δε θυμαμαι με ποιον το συζητουσα αλλα απο οσα μου ειχε πει το τελωνείο δε το γλυτώνεις πανω απο ενα ποσο 75 νομιζω

Ας πει και καποιος αλλος αλλα ειμαι 

99% σιγουρη

Link to comment
Share on other sites

Just now, karmen1983 said:

Δε θυμαμαι με ποιον το συζητουσα αλλα απο οσα μου ειχε πει το τελωνείο δε το γλυτώνεις 

Ας πει και καποιος αλλος αλλα ειμαι 

99% σιγουρη

δεν ξέρω μήπως απλά στάθηκα τυχερός αλλά 3-4 φορές που αγόρασα hi end goodies(από massdrop ) την γλύτωσα απο το τελωνείο. Φυσικά δεν λέω οτι δεν υπάρχει ρίσκο απλά τονίζω οτι είναι καθαρά θέμα τύχης.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δε θυμαμαι γμτ. Γερασα θα μου πεις.

Θυμαμαι ομως οτι ηθελα ρνα πολυεργαλειο αλλα μετα τη συζητηση το αφησα για το φοβο τελωνείου οπου θα μου ερχοταν και πιο ακτιβα απο εδω.

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω μήπως απλά στάθηκα τυχερός αλλά 3-4 φορές που αγόρασα hi end goodies(από massdrop ) την γλύτωσα απο το τελωνείο. Φυσικά δεν λέω οτι δεν υπάρχει ρίσκο απλά τονίζω οτι είναι καθαρά θέμα τύχης.

Τι μέγεθος ήταν τα πράματα; Φήμες λένε ότι τα μικρά και ελαφριά δέματα δεν τα ελέγχουν καν.

 

Τώρα ας μας πει και ένας ειδικός γιατί προσωπικά έχω δεκάδες προϊόντα που είναι στην μισή τιμή στο Αμέρικα σε σχέση με εδώ και Ευρώπη. 

Link to comment
Share on other sites

από massdrop έχω πάρει και εγώ

και έχω πληρώσει τελωνείο

1 hour ago, haris013 said:

δεν ξέρω μήπως απλά στάθηκα τυχερός αλλά 3-4 φορές που αγόρασα hi end goodies(από massdrop ) την γλύτωσα απο το τελωνείο. Φυσικά δεν λέω οτι δεν υπάρχει ρίσκο απλά τονίζω οτι είναι καθαρά θέμα τύχης.

για τι ποσό μιλάμε?? εμένα από ότι θυμάμαι ήταν 420+οτι πλήρωσα εδώ

 

εδίτ.. εμένα  αν και ήταν σχετικά μικρό το dac που πήρα.. το είχαν σε μεγάλο κουτί.. οπότε μπορεί να παίζει ρόλο

Έγινε επεξεργασία από Isidorosis
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Isidorosis said:

από massdrop έχω πάρει και εγώ

και έχω πληρώσει τελωνείο

για τι ποσό μιλάμε?? εμένα από ότι θυμάμαι ήταν 420+οτι πλήρωσα εδώ

 

εδίτ.. εμένα  αν και ήταν σχετικά μικρό το dac που πήρα.. το είχαν σε μεγάλο κουτί.. οπότε μπορεί να παίζει ρόλο

Ή αλήθεια είναι ότι γενικά ήταν όλα μικρά δέματα, μιλάω για το ποντίκι της υπογραφής , ένα DAC , ακουστικά , ένα kinetic ρολόι , και τελευταία φορά είχα παρει mech keyboard 60% size για φίλο. Οι συσκευασίες του mass drop ήταν λιτές μικρές και δεν έγραφαν ποσό αγορας απ έξω. Για το τελευταίο διορθωστε με αν κάνω λάθος καθώς δεν είμαι απόλυτα σίγουρος 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.