Jump to content



Official ΦαγητοThread v2.0


astrolabos

Recommended Posts

 

πριν 1 ώρα, το μέλος nickstamat έγραψε:

b8B23nY.jpg

 

Για λίγο έχασες το Astolabos appruval! ! !

Η Νότιο Δυτική πλευρά είναι ... άψητη! :D

Τι ζημιά μας έκανες τώρα!!!! :T:

 

 

πριν 4 ώρες, το μέλος karmen1983 έγραψε:

Δε ξέρω αν το έχετε προσέξει αλλά απέχω μέρες ε; :p

 

Ωχ! ! !

Φυλαχτείτε! ! ! !:o

 

 

Άντε καλή αυριανή όλοι και ελπίζω ξεμέθυστοι ! :D

 

Link to comment
Share on other sites

Σωστές οι παρατηρήσεις...το μέρος δεν είναι ότι πιο αυθεντικό για μάσα...

 

Καλό σποτάκι, θέα κλπ αλλά γενικά μαζεύει όλο το συρφετό των κυριακάτικων εκδρομέων που τρώνε ότι ναναι...

 

Μαζί κι εμείς βέβαια, μιας και τα 2 εξτρα άτομα του τραπεζιού όταν ζήτησα κατάλογο με τιμές για την παραγγελία με κοίταξαν σα να ήμουν ο chewbacca...

 

Τους επέστρεξα το βλέμμα όταν ήρθαν οι τιμές ( που αναμένονταν φυσικά )...

 

Με τα χρήματα αυτά στο χωριό μου τρώνε 6 άτομα

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Όλα είναι ένα 25% πάνω κατα μέσο όρο, υπολογίζοντας με το μάτι πρόχειρα.

 

Η παραγγελία γίνεται με καταλογάκι που σημειώνεις εσύ τι θές, προφανώς χωρίς να δείχνει τιμές στο πλάι.

Link to comment
Share on other sites

Το μαγαζί έχει φρέσκια πατάτα και είναι πάνω στη θάλασσα, όχι στον πεζόδρομό της, πάνω ακριβώς στη θάλασσα σε σημείο μοναδικό.

 

Μαζί σας με τις τιμές, αν και θεωρώ ότι σε ταβέρνα γενικά οι νορμάλ τιμές είναι στα 3 για την πατάτα και μάλιστα φρεσκοκομμένη.

 

Οι γαρίδες ήταν 5 γαιδουρινές (στο χωριό μου και γενικότερα στον Αμβρακικό τη λένε Γάμπαρη) αλλά και πάλι η τιμή είναι υψηλή,

τα χόρτα και ο γαύρος εξαιρετικά, το χταπόδι μέτριο σε ποσότητα αλλά μαλακό, η αθερίνα καλή ποσότητα αλλά ότι και να είναι,

είναι ψιλό ψαράκι (δεν δικαιολογεί την τιμή).

 

Καλαμαράκι default, άντε 1 κλίκ πιο πάνω σε γεύση από πρόσφατα που έχω στο μυαλό μου από Πειραϊκή. Τυροκαυτερή νόστιμη και διπλή μερίδα (σε οβάλ πιάτο τίγκα μέχρι πάνω) αλλά 1 ευρώ πάνω.

 

Το ούζο απαράδεκτο στα 11, απλά. Το εμφιαλωμένο νερό στα 1.7 ...δεν ζητήθηκε ποτέ...

 

Γενικά, αυτό που πουλάει το μαγαζί είναι η θέα και το ότι είναι πάνω στο βότσαλο. Κατά τα άλλα όσες φορές έχω πάει εκεί ( για τσίμπημα, όχι φαγητό κανονικό) έχω πάει για να είμαι δίπλα στη θάλασσα, παρόλα αυτά το φαγητό του είναι νόστιμο και όχι τίγκα στο λάδι, και ότι έχω φάει ποιοτικό.

 

Στον επίλογο όμως, έχω κατα νου τουλάχιστον 6-7 μαγαζιά χωρίς να πολυσκεφτώ, σε εκπληκτικές τοποθεσίες, που οι τιμές τους είναι 25-30% κάτω.

 

Οπότε, ναι, δεν θα το σύστηνα σε κάποιον να πάει, ή απλά θα το σύστηνα για το μέρος και θα πρόσθετα το "θα σου πιάσουν τον ποπό"

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, felix said:

... όταν ζήτησα κατάλογο με τιμές για την παραγγελία με κοίταξαν σα να ήμουν ο chewbacca...

Με διαολίζει αυτό το πράγμα! Πάμε για φαγητό, φέρνει εμφιαλομένο χωρίς να το ζητήσουμε, το ανοίγει και το σερβίρει χωρίς να ρωτήσει, το χρεώνει 3€ και όταν κάναμε φασαρία, μας κοίταζε όλο το μαγαζί σαν να ήμασταν εμείς οι τρελλοί. Δεν φέρνει απόδειξη, τα ίδια. Χρεώνει κουβέρ, τα ίδια. Δε φέρνει τιμοκατάλογο, τα ίδια. Και μετά όλοι αυτοί παραπονιούνται για την κατάσταση στη χώρα...

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.