Jump to content



Κάνουν τα εργαλεία το μάστορα; Γενική συζήτηση για εργαλεία και DIY κατασκευές!


Recommended Posts

Μιας κι έπεσα πάνω τους, ας τα βάλω εδώ να υπάρχουν !

Το θέμα είναι οι μηχανισμοί προστασίας στα ηλεκτρικά εργαλεία, για αποφυγή τραυματισμών όταν μαγκώνουν, όταν δονούνται κλ κλπ

 

 

 

 

 

 

 

Πολύ χρήσιμα, στο να πάρουν εικόνα οι αόριστες ορολογίες! :D

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Τόρνους έχουμε βάλει και άλλη φορά!

Αλλά είναι η πρώτη που μπαίνει τόρνος "ονομα και πράμα" για μικροσκοπικά αντικείμενα!

Καλή διασκέδαση !

 

 

 

 

 

 

:D

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα θέλω οικονομικό δραπανοκατσάβιδο μπαταρίας λιθίου για γενική χρήση. Για τις βαριές δουλειές έχω ρεύματος. Πόσα volt θα χρειαστώ; Η πιο βαριά χρήση θα είναι σε μέταλλο δεν ξέρω άμα βοηθάει κάπως. Θα προτιμούσα με φακουδακι, φωτάκι μπροστά. Τι θα μου προτείνατε; Θυμάμαι είχε αναφερθεί και ένα του lidl παλιότερα. Ευχαριστώ

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δε μπορώ να ξέρω τι θα βγάλει στα επόμενα και αν θα βγάλει δράπανο :) 

Απλά όπως σου είπα αν δεν βιάζεσαι θα αξίζει η αναμονή. Αν θυμάμαι καλά το 14.4V το είχα πάρει 39 ευρώ και μου έχει βγει σκυλι.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@mer έβγαλε προσφορά σε εργαλεία αλλά τίποτα σε απλό δραπανοκατσάβιδο.

 

Εχει βγάλει ένα πολυεργαλείο παρόμοιο με αυτό της B&D το Multievo αλλά ξεφεύγει σε τιμή. Οπότε περιμένεις το επόμενο μάλλον

 

http://www.lidl-hellas.gr/el/oi-prosfores-mas.htm?action=showDetail&id=55503

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Πριν μέρες έκανα καταγραφή ζημιών στο εργαστήριο λόγω ενός "ατυχήματος" όσο έλειπα διακοπές. Ενα από αυτά ήταν και η σκούπα η ηλεκτρική η οποία έγινε καρβουνο!

 

VsNntUG.jpg

 

Σήμερα τη παρέλαβα ολοκαίνουρια και αναβαθμισμένη παρακαλώ! Ο υπαίτιος είναι ο @sotoscorfu τον οποίο και πολυευχαριστώ τόσο για το ότι του τη πήγα Παρασκευή απόγευμα και τη παρέλαβα σήμερα, ουσιαστικά σε μία εργάσιμη όσο και γιατί δεν ήθελε να πληρωθεί ούτε το κόπο του αλλά ούτε και το ανταλλακτικό. Με νευρίασε αλλά τον αγαπάω :) 

Σώτο σε ευχαριστώ και από εδώ για την brand new σκούπα μου :)

 

IMG_20160801_185751.jpg

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Πήγα από τον Παυλάτο μαζί με έναν φίλο μου να πάρει κάτι πράγματα και λέω μιας και μπήκα να πάρω και μία ταμπακιέρα.
Βέβαια μόλις με είδε ο Παυλάτος μου λέει σου έχω δωράκια. Λέω τι δωράκια; 
Μου έδωσε δύο καπέλα (το ένα μου το πήραν ήδη γρρρρρρρρρ) δύο μπρελοκάκια, ένα μικρό μέτρο fatmax και το φοβερό; Μία μπαταρία για το δραπανοκατσάβιδο που είχα πάρει στα 275 ευρώ αν θυμάμαι καλά. Αυτό που έγινε αλλαγή με το πολύπαθο προηγούμενο.
Ο λόγος της μπαταρίας είναι ότι έπεσε και άλλο η τιμή του μοντέλου και δεν ήθελε να νιώθω ότι έδωσα περισσότερα από όσα θα έδινα λίγο καιρό μετά.
Τι να πω για τον άνθρωπο ότι και να πω θα είναι λίγο.

 

Η ταμπακιέρα μου αρέσει πάρα πολύ και μάλλον θα πάρω και άλλες.

DSCN8981.JPG

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.