Jump to content



cheaters go to hell


gdp77

Recommended Posts

Ok.... Ας ξεσπαθώσω για λίγο να φύγουν τα νεύρα.

 

Έχεις δώσει τα ωραία σου λεφτάκια και έχεις αγοράσει ένα παιχνίδι για το online του. Μπορεί να πέρασαν τα χρόνια και το παίζεις απλά casually, μπορει να μην έχεις λεφτά για αναβαθμίσεις κ.α., αλλά τέλος πάντων για κάποιον λόγο το παίζεις μια στο τόσο. Έχεις τόσο λίγο ελεύθερο χρόνο που το περισσότερο που μπορείς να παίξεις είναι μισή ώρα την εβδομάδα, έτσι για την ιδέα και μόνο ότι ξελαμπικάρεις από την καθημερινότητα. Και όταν πας να παίξεις γίνεται της π.........ς από cheats. Και δεν εννοώ cheats  του τύπου "α πώς με σκότωσες έτσι, είσαι cheater". Εννοώ cheats που να μπαίνει ο άλλος, να κάνει kills από τη μία μεριά της πίστας στην άλλη διαπερνώντας όποιο εμπόδιο υπάρχει ενδιάμεσα, να πετάει συνεχώς c4 ή grenades, να κάνει 30-0 k:d σε 2-3 λεπτά και ό,τι άλλο ωραίο υπάρχει. Τελειώνει το παιχνίδι, προσπαθείς να ηρεμήσεις, κάνεις report (όπως και όλοι οι άλλοι οι παίκτες που συμμετείχαν) ελπίζοντας ότι ο συγκεκριμένος θα φάει ban. Μάταια όμως. Την άλλη βδομάδα τα ίδια, ξανά και ξανά και ξανά. Οι ίδιοι κάφροι. Ξανά και ξανά και ξανά. Κάποιοι από αυτούς έχουν και το θράσος να παραδέχονται ότι "δεν πρόκειται να φάω ban, γιατί κανένας δεν ασχολείται". Έχουμε και χαρακτηριστικούς ελληνάρες στο άθλημα όπως ο APOLLONIOS. Όποτε μπαίνω και παίζω με Έλληνες, κατά 60% θα συναντήσω apollonio. Βαριέμαι να βγαίνω και να περιμένω για με ξαναπετάξει το σύστημα στο ίδιο instance που παίζει ο apollonios, οπότε κάθομαι και απλά τον βρίζω για να περάσει η ώρα. Τα νεύρα γίνονται χειρότερα και αναρωτιέσαι γιατί το σύμπαν συνωμοτεί εναντίον σου, που σε 30 λεπτά παιχνιδιού τα 25 θα γίνονται εν μέσω hackfest. (btw apollonie αν το διαβάζεις fu).

 

Κάποια στιγμή συνειδητοποιείς ότι δεν φταίει ο κάθε apollonios, αλλά η κάθε activision που εσκεμμένα έχει παρατήσει τον έλεγχο για cheats, εσκεμμένα δεν κάνει ban αυτούς που έχουν χιλιάδες reports, απλά και μόνο για να σε αναγκάσει να αγοράσεις το καινούριο cod και σε 6-7-8 μήνες ξανά μανά τα ίδια.

 

Και πριν βγουν οι καλοθελητές να πουν ότι "κανείς δεν σου υποσχέθηκε life time support", ανταπαντώ ότι κανείς δεν μου είπε εγγράφως και το αντίθετο, όταν αγόραζα τον τίτλο. Και εν πάση περιπτώσει ας βγει ο εκδότης να ανακοινώσει ότι "παίζετε με δικιά σας ευθύνη γιατί εμείς δεν ασχολούμαστε άλλο". Όχι όμως, θα μείνεις με την ελπίδα κορόιδο πελάτη και θα στα σπάσω τα νεύρα γιατί υπάρχουν εκατομμύρια 16χρονα που θα αγοράσουν τον νέο μου τίτλο και μοιραία θα ακολουθήσεις και εσύ αν θες να βρίσκεις αντιπάλους να παίζεις έστω και μια φορά το μήνα.

 

Γι αυτό, πήρα 2 αποφάσεις:

 

1) Εφόσον λόγω οικονομικών δεν υπάρχει η δυνανατότητα αναβαθμίσεων για νέους τίτλους fps, από μένα τέλος τα fps και ας μου αρέσουν τόσο και ας με χαλαρώνουν. Και activision, FU

 

2) Θα το γυρίσω σε sc2 μια που όπως φαίνεται η blizzard είναι η μόνη εταιρεία που όσα χρόνια και αν περάσουν υποστηρίζει τους τίτλους της, έχει αυστηρότατο έλεγχο και σέβεται τον πελάτη. Δυστυχώς το sc2 εκτός από  skills, θέλει και διάβασμα και practice (δεν ενδείκνυται για casual gaming) και η αλήθεια είναι ότι δεν με χαλαρώνει, αλλά εναλλακτικές δεν βλέπω. Απλά θα μπαίνω και θα τρώω bashing, αλλά τουλάχιστον δεν θα βρίζω και τη μισή ωρά που θα έχω τον χρόνο να παίξω μια φορά την εβδομάδα.

 

ΥΓ fu activision

 

ΥΓ2 ναι το fps στο οποίο αναφέρομαι είναι το mw3

Έγινε επεξεργασία από gdp77
Link to comment
Share on other sites

Να φανταστώ Call of Duty Modern Warfare 3; Εχουμε περάσει πολύ "ωραίες" εποχές εγώ και ο Αλεξ παίζοντας αντίπαλοι με κάτι τέτοιους "τυπάκους" @Dj_ALeX

 

Δυστυχώς έχει γίνει αηδία το κακό στο συγκεκριμένο παιχνίδι. Πριν καιρό που είχαμε παίξει ο άλλος με το m60 στο spawn του σπαμαρε και μας πετύχαινε headshot μολις σπονάραμε στην απέναντι πλευρά της πίστας, μέσα από τείχους + headshot :p

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, SpirosKGR said:

Να φανταστώ Call of Duty Modern Warfare 3; Εχουμε περάσει πολύ "ωραίες" εποχές εγώ και ο Αλεξ παίζοντας αντίπαλοι με κάτι τέτοιους "τυπάκους" @Dj_ALeX

 

Δυστυχώς έχει γίνει αηδία το κακό στο συγκεκριμένο παιχνίδι. Πριν καιρό που είχαμε παίξει ο άλλος με το m60 στο spawn του σπαμαρε και μας πετύχαινε headshot μολις σπονάραμε στην απέναντι πλευρά της πίστας, μέσα από τείχους + headshot :p

Ναι στο mw3 αναφέρομαι. Δεν ξέρω πόσο καιρό έχεις να παίξεις αλλά δεν νομίζω να υπάρχει άλλο franchise παγκοσμίως που να γίνεται τέτοιο hackfest.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, gdp77 said:

Κάποιοι από αυτούς έχουν και το θράσος να παραδέχονται ότι "δεν πρόκειται να φάω ban, γιατί κανένας δεν ασχολείται".

Μετά από αυτό, με έχασες.

Καλώς ή κακώς, αν η εταιρία δεν ασχολείται, γιατί ασχολείσαι εσύ;

Κι αν επιμένεις, μπαίνεις σε servers με ενεργούς admins.

Παίζω BFBC2, BF3 που είναι αρκετά παλιά παιχνίδια, η DICE δεν τα έχει παρατήσει, αλλά σίγουρα είναι σε τελευταία προτεραιότητα, μπαίνω όμως μόνο σε 3-4 servers που έχουν ενεργούς admins και παρακολουθούν τα reports. Δε με νοιάζει αν φάνε επίσημο ban ή μηδενιστούν, αρκεί να μην παίζουν εκεί που παίζω εγώ.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Wizard! said:

Μετά από αυτό, με έχασες.

Καλώς ή κακώς, αν η εταιρία δεν ασχολείται, γιατί ασχολείσαι εσύ;

Κι αν επιμένεις, μπαίνεις σε servers με ενεργούς admins.

Παίζω BFBC2, BF3 που είναι αρκετά παλιά παιχνίδια, η DICE δεν τα έχει παρατήσει, αλλά σίγουρα είναι σε τελευταία προτεραιότητα, μπαίνω όμως μόνο σε 3-4 servers που έχουν ενεργούς admins και παρακολουθούν τα reports. Δε με νοιάζει αν φάνε επίσημο ban ή μηδενιστούν, αρκεί να μην παίζουν εκεί που παίζω εγώ.

Δεν ξέρω αν έχεις παίξει cod mw3, αλλά εκτός και αν έχεις παρέα για να φτιαχτεί private server και να παίξεις σε "κλειστό κύκλο", όλα αυτά που γράφεις δεν παίζουν στο cod. Μπαίνεις randomly και ο host είναι άγνωστος ποιος από τους παίκτες είναι και δεν υπάρχει κανενός είδους administration. Το cod εδώ και χρόνια είναι peer to peer

Έγινε επεξεργασία από gdp77
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@SpirosKGR Δεν χρειάζομαι κανένα cheat...1 πράγμα μου αρκεί μόνον... JUGGERNAUT!!! Εδώ με λένε hacker επειδή είμαι Pro με το juggernaut άσε τους να παίζουν με cheats τους πλαδαριάζω και γουστάρω!!! :hehe: 

Και μία ακόμη photo δώρο! :p  Link

 

 

Έγινε επεξεργασία από Dj_ALeX
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, GoMaR said:

Ποιο SC2 ρε...Ελα aoe2 στο steam να χαρουμε παιχνιδια..

αντε καλέ ....στο asseto έλα...εχουμε και πρωταθλημα και κύπελο και champions leaque...και σπάμε και τα νεύρα αυτού του γκρινιαρh sstav

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, gdp77 said:

Δεν ξέρω αν έχωεις παίξει cod mw3, αλλά εκτός και αν έχεις παρέα για να φτιαχτεί private server και να παίξεις σε "κλειστό κύκλο", γιατί όλα αυτά που γράφεις δεν παίζουν στο cod. Μπαίνεις randomly και ο host είναι άγνωστος ποιος από τους παίκτες είναι και δεν υπάρχει κανενός είδους administration. Το cod εδώ και χρόνια είναι peer to peer

Proper.

Link to comment
Share on other sites

Το αστείο είναι οτι ακόμα το παίζουνε το game αλλά πλέον κάνουν συναγωνισμό ποιός έχει το καλύτερο cheat :hehe: 

Παραθέτω και μία χαρακτηριστική photo που ακόμη και με juggernaut μερικές φορές δυσκολευόμουνα αρκετά αλλά φυσικά δεν πέθαινα (εγώ τουλάχιστον)! :p 

f3cd079a648e4c29836cc980815c4256.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, SpirosKGR said:

Πόσταρε κι εκείνο που σε έκανε teleport με το cheat ο αντίπαλος και σου έβαλε και night vision  :hehe:  @Dj_ALeX

Αυτό δυστυχώς κάπου παράπεσε... αλλιώς θα το έβαζα! Αν το βρώ θα το ανεβάσω :hehe: 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Ω ναι έκανα το λάθος να παίξω με τον bro ένα game προχθές. Σκάσαμε σε hacked lobby και μας μηδενίστηκαν τα stats και το level και τα πάντα όλα!!! προσπάθεια επικοινωνίας με activision ΑΔΥΝΑΤΗ (μετά μη μιλάμε για ελληνικό δημόσιο όταν εταιρείες με τζίρο ΔΙΣΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΩΝ $$$ γράφουν στα @ τους τον πελάτη τους). Κοινή απόφαση: Δεν ξαναγοράζουμε κανέναν τίτλο cod ΠΟΤΕ ΠΟΤΕ ΠΟΤΕ και ψάχνουμε για f2p fps. Ήδη κατεβάζω warface και team fortress 2

 

cheaters and activision fu

Έγινε επεξεργασία από gdp77
Link to comment
Share on other sites

στο battlefield γίνεται της κακομοίρας. πάρα τις προστασίες που έχουν .

Είναι απλά αδιάφοροι καραγκιόζηδες. Στο sc2 τόσα χρόνια γιατί δεν μπορεί να κουνηθεί κανεις χωρίς την άλλη μέρα να φάει ban. Μια σοβαρή εταιρεία που ενδιαφέρεται για τον τίτλο, μπορεί να διώξει με τις κλωτσιές τους cheaters....

Αλλά η λογική είναι να πουλήσουμε ό,τι πουλήσουμε και πάμε για τον επόμενο τίτλο που θα αγοράσουν τα κορόιδα....

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, gdp77 said:

Είναι απλά αδιάφοροι καραγκιόζηδες. Στο sc2 τόσα χρόνια γιατί δεν μπορεί να κουνηθεί κανεις χωρίς την άλλη μέρα να φάει ban. Μια σοβαρή εταιρεία που ενδιαφέρεται για τον τίτλο, μπορεί να διώξει με τις κλωτσιές τους cheaters....

Αλλά η λογική είναι να πουλήσουμε ό,τι πουλήσουμε και πάμε για τον επόμενο τίτλο που θα αγοράσουν τα κορόιδα....

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

 

 

Αν έπαιζες war3 δεν θα το έλεγες, το ΜapΗack πήγαινε σύννεφο, δεν ήταν καν επί πληρωμή..

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, gdp77 said:

Ω ναι έκανα το λάθος να παίξω με τον bro ένα game προχθές. Σκάσαμε σε hacked lobby και μας μηδενίστηκαν τα stats και το level και τα πάντα όλα!!! προσπάθεια επικοινωνίας με activision ΑΔΥΝΑΤΗ (μετά μη μιλάμε για ελληνικό δημόσιο όταν εταιρείες με τζίρο ΔΙΣΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΩΝ $$$ γράφουν στα @ τους τον πελάτη τους). Κοινή απόφαση: Δεν ξαναγοράζουμε κανέναν τίτλο cod ΠΟΤΕ ΠΟΤΕ ΠΟΤΕ και ψάχνουμε για f2p fps. Ήδη κατεβάζω warface και team fortress 2

 

cheaters and activision fu

Warface εχω παιξει κανα 70ωρο.Διασκεδαστικο ειναι.

Ηackers υπαρχουν(οχι πολλοι)  οπως και ενα σκασμο ρωσοι(με οτι αυτό συνεπάγεται)

Αυτο που με κανε να μην το ξαναακουμπησω ειναι ενα slide mechanic που εχει που ειναι σκετος καρκινος.Θα καταλαβεις.(spamming slide+OHK pump action shotuns).

Στα plus του ειναι το οτι εχει πολυ συμπαθητικο pve content.

Μπορεις να δοκιμασεις και το black squad.Δεν μαρεσε καθολου αλλα γουστα ειναι αυτα.

Ερωτηση:Planetside 2 εχεις παιξει ποτε?Δεος καθε φορα που βλεπω το video.

 

Έγινε επεξεργασία από jesus
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.