Jump to content



COVID-19


sotiris

Recommended Posts

37 minutes ago, karmen1983 said:

Τα χω δει όλα :hehe:

 

Στειλε το sub που λέγαμε όσο προλαβαίνω να παραγγείλω :p

 

 

 

@Nick74 και εγώ την προσωπική μου άποψη λέω. Επίσης δεν έχω τον ξανθομπουμπουρα σε μεγάλη εκτίμηση, όπως και τρέμω στην ιδέα τι θα γινόταν αν πρωθυπουργό είχαμε τον Αλεξ και υπουργό υγείας τον συμπατριώτη μου... :p 


Μιας και έρχεται η συντέλεια του κόσμου... επιλογές καλές για όλα τα βαλάντια!

 

JTR Captivator 4000ULF-lp ( 3800€ )

JTR Captivator S2 ( 3000€ )

Paradigm Signature Sub 2 ( 9000€ )

SVS PB-16 Ultra ( 3500€ )
SVS PB-13 Ultra ( 2500€ ) / SVS -PB4000 ( 2500€ )

SVS PB-3000 ( 1400€ )
SVS PB-2000 Pro ( 1100€ )
SVS PB-1000 ( 599€ )

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 10,3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

παντως αυτο με το οτι ολοκληρος πρωθυπουργος κρατους βαζει τους παπαδες να αποφασισουν αν θελουν η οχι να κλεισουν τα μαγαζακια τους οχι απλα με ξεπερναει, αλλα εχω αρχισει να χανω εντελως την εμπιστοσυνη μου στο ανθρωπινο ειδος.

 

 

btw δε το λεω για να πικαρω τον συγκεκριμενο, το αν τον παω η τον σιχαινομαι η οτιδηποτε ειναι αδιαφορο, και οποιος κι αν ηταν στις διαπραγματευσεις με το παπαδαριο απλα τον συμπονω γιατι καταλαβαινω απολυτα ποση δυναμη εχει η Dark side σε αυτο το κρατος 

Έγινε επεξεργασία από Nick74
  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος Nick74 έγραψε:

παντως αυτο με το οτι ολοκληρος πρωθυπουργος κρατους βαζει τους παπαδες να αποφασισουν αν θελουν η οχι να κλεισουν τα μαγαζακια τους οχι απλα με ξεπερναει, αλλα εχω αρχισει να χανω εντελως την εμπιστοσυνη μου στο ανθρωπινο ειδος.

 

 

btw δε το λεω για να πικαρω τον συγκεκριμενο, το αν τον παω η τον σιχαινομαι η οτιδηποτε ειναι αδιαφορο, και οποιος κι αν ηταν στις διαπραγματευσεις με το παπαδαριο απλα τον συμπονω γιατι καταλαβαινω απολυτα ποση δυναμη εχει η Dark side σε αυτο το κρατος 

Aς τα κρατήσουν ανοιχτά. Ο κόσμος που πάει και κοινωνάει κιολας δεν εχει καθόλου μυαλό;

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Επόμενο βήμα η απαγόρευση κυκλοφορίας... αν το θέλετε.

 

Βάλανε και κατ' οίκον περιορισμό ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥΣ στους Έλληνες που επιστρέφουν από το εξωτερικό.
Και θα έχει και πρόστιμο λέει αν το παραβιάσουν.

Είμαστε σίγουροι πως θα έχουμε 1 μπάτσο να τους παρακολουθεί ολημερώς και ολονυχτώς μην ξεπεταχτούν για κανά... ποτάκι στην παραλία της Σαλόνικας :D

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος billpeppas έγραψε:

Επόμενο βήμα η απαγόρευση κυκλοφορίας... αν το θέλετε.

 

Βάλανε και κατ' οίκον περιορισμό ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥΣ στους Έλληνες που επιστρέφουν από το εξωτερικό.
Και θα έχει και πρόστιμο λέει αν το παραβιάσουν.

Είμαστε σίγουροι πως θα έχουμε 1 μπάτσο να τους παρακολουθεί ολημερώς και ολονυχτώς μην ξεπεταχτούν για κανά... ποτάκι στην παραλία της Σαλόνικας :D

Ας απαγορευσουν. Εγω δεν μπορώ να καταλάβω γιατι πρεπει να εχουμε καποιον με βούρδουλα απο πισω μας. Τοσο στόκοι είμαστε;

 

 

  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, wesker said:

Ας απαγορευσουν. Εγω δεν μπορώ να καταλάβω γιατι πρεπει να εχουμε καποιον με βούρδουλα απο πισω μας. Τοσο στόκοι είμαστε;

 

 

 

Δεν είδες τι έγινε αυτές τις ημέρες ?

Προφανώς και το 90% του πληθυσμού μας είναι λαλάκας με περικεφαλαία και μυαλά κιμά.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος billpeppas έγραψε:

 

Δεν είδες τι έγινε αυτές τις ημέρες ?

Προφανώς και το 90% του πληθυσμού μας είναι λαλάκας με περικεφαλαία και μυαλά κιμά.

Πως δεν είδα. Καφεδάκια, παραλίες, μπαράκια, εκκλησίες... Και οι εκκλήσεις των γιατρών περίπατο.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Θα ρωτησω γιατι μπορει να μου διαφευγει κατι. 
Υπαρχει κινδυνος να πηγαινοερχομαι στη δουλεια με το ποδηλατο;  Δεν κανω στασεις πουθενα. Στο γραφειο ειμαι μονος μου. Σπιτι - γραφειο - σπιτι ειμαι.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 12 λεπτά, το μέλος GoMaR έγραψε:

Θα ρωτησω γιατι μπορει να μου διαφευγει κατι. 
Υπαρχει κινδυνος να πηγαινοερχομαι στη δουλεια με το ποδηλατο;  Δεν κανω στασεις πουθενα. Στο γραφειο ειμαι μονος μου. Σπιτι - γραφειο - σπιτι ειμαι.

 

Δε νομιζω να περιμενεις απαντηση... Αυτο ουτε επιδημιολογος δε μπορει να στο πει.

Γενικα αυτο που πρεπει να κανουμε ΟΛΟΙ ειτε κυκλοφορουμε ειτε οχι ειναι να μην ερχομαστε ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΑΙ ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑΝ ΛΟΓΟ σε επαφη με ηλικειωμενους και ανθρωπους που ανηκουν στις ομαδες κινδυνου. (Οπου βλεπεις ηλικειωμενο να ενεργεις σαν να εχει αυτος λεπρα και να ζεις στο μεσαιωνα, η ξερω γω σα να ειναι ζωσμενος με εκρηκτικα)

  • Like 2
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 4 ώρες, το μέλος billpeppas έγραψε:

υ.γ. ταινίες για αυτό το καιρό:

 Contagion
 12 Monkeys

 Rampage

 Outbreak

 28 Days Later

 28 Weeks Later

 28 Months Later

 

Τώρα είναι η κατάλληλη περίοδος για να δείτε το Train to Busan!! 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, GoMaR said:

Θα ρωτησω γιατι μπορει να μου διαφευγει κατι. 
Υπαρχει κινδυνος να πηγαινοερχομαι στη δουλεια με το ποδηλατο;  Δεν κανω στασεις πουθενα. Στο γραφειο ειμαι μονος μου. Σπιτι - γραφειο - σπιτι ειμαι.

recommendations-for-travellers-using-public-transport.png?la=da&hash=8B69B697973B333FA678AD6200CE92AE1DF83AAE

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

https://webtv.ert.gr/promo/16mar2020-enimerotiki-ekpompi-gia-covid-19/

 

Στη 1 h και 8 λεπτά, τι εννοούμε όταν λέμε μένουμε σπίτι.

Εννοείται ότι πρέπει να βγαίνουμε για περπάτημα, αλλά όχι συναθροίσεις!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Παράθεση

Στην επέκταση του μέτρου αναστολής λειτουργίας και σε άλλα τμήματα του πρωτογενούς τομέα, στις επιχειρήσεις λιανεμπορίου που έχουν συναλλαγές με το κοινό, προχωρεί από την Τετάρτη η κυβέρνηση.

Αυτο ειναι σαφες? Δηλαδη μια επιχειρηση που επισκευαζει καφετιερες( αλλα πουλαει και φιλτρα) θα ειναι κλειστη?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.