Jump to content



COVID-19


sotiris

Recommended Posts

Έχει ήδη γίνει μεγάλη ζημιά. Προωθώντας οι οικονομικές ελίτ τα ανέτοιμα εμβόλια, έχουν δημιουργήσει τεράστια δυσπιστία ακόμα και σε ανθρώπους που ποτέ δεν θα σκεφτόντουσαν να αμφισβητήσουν τους γιατρούς και την Ιατρική.

Και όταν αρχίσουν όλοι αυτοί να γίνονται πραγματικοί αρνητές, αληθινά επικίνδυνες αρρώστιες (ιλαρά, ηπατίτιδα, πολυομελίτιδα κ.α.) θα έρθουν να σαρώσουν.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 10,3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Δυστυχώς η μόνη δημοκρατική άποψη είναι αυτή που μας πλασάρουν οι πλασιέ τον φαρμακευτικών, μας έχουν πείσει να εμπιστευόμαστε άσχετους που έχουν άποψη για κάτι που δεν είναι το αντικείμενο τους όπως  πλαστικούς χειρουργούς, οδοντιάτρους… Σαν να λέμε στάζει η βρύση στο σπίτι τηλεφώνησε στον χτίστη τον αλουμινα… να έρθει να τη φτιάξει 
Οποίος έχει αντίρρηση για τον όρο πλασιέ ας μπει στη διαύγεια να δει τα νόμιμα δώρα που περνούν από τις φαρμακευτικές όλοι αυτοί που βγαίνουν από το ξημέρωμα έως τα μεσάνυχτα στην τηλεόραση προσπαθώντας να μας πείσουν ότι ο γάιδαρος πετάει.

Όλοι οι υπόλοιποι ακόμα και οι ειδικοί που έχουν αντίθετη άποψη με βάση τις δίκες τους έρευνες και την κοινή λογική είναι οι ψεκασμένοι τρελοί και οτιδήποτε άλλο…
Αυτό πίστευα και εγώ μέχρι πολύ πρόσφατα έως που απόρησα και έψαξα να δω και να ακούσω και τι έχει να πει η αντίθετη πλευρά τον ψεκασμένων  και παρανοϊκών όπως τους αποκαλούν 

Αν κάποιος έχει τον χρόνο και τη διάθεσή ας δει τα 3 παρακάτω επεισόδια και ίσως βγάλει το συμπέρασμα ότι οι ψεκασμένοι τελικά ίσως και να μην είναι και τόσο ψεκασμένοι και ας αποφασίσει ο ίδιος
Σε όλες τις γνωστές πλατφόρμες streaming και κοινωνικής δικτύωσης σβήνονται και η μόνη "δημοκρατική" άποψη που επικρατεί είναι αυτή που υποστηρίζουν τα χοντρά πορτοφόλια…
 

 

NEWTUBE.APP
NEWTUBE.APP
NEWTUBE.APP

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 19 λεπτά, το μέλος Samael έγραψε:

Δεν είναι θέμα δημοκρατίας αυτό, λάθος αντίληψη έχεις και εσύ και οι ομοϊδεάτες σου.

Όπως λογοκρίνονται κάποια βίντεο που υποκινούν μίσος, βία και φανατισμό, κατεβαίνουν και κάποια από αυτά που θέτουν σε κίνδυνο τη δημόσια υγεία.

Απλά λιτά και απέριττα. 

 

Τα έντονα πλάγια δικά μου. Τώρα νομίζω ότι είναι πιο σωστό, χωρίς παρεξήγηση.

 

Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος Deus έγραψε:

Δυστυχώς η μόνη δημοκρατική άποψη είναι αυτή που μας πλασάρουν οι πλασιέ τον φαρμακευτικών, μας έχουν πείσει να εμπιστευόμαστε άσχετους που έχουν άποψη για κάτι που δεν είναι το αντικείμενο τους όπως  πλαστικούς χειρουργούς, οδοντιάτρους… Σαν να λέμε στάζει η βρύση στο σπίτι τηλεφώνησε στον χτίστη τον αλουμινα… να έρθει να τη φτιάξει 
Οποίος έχει αντίρρηση για τον όρο πλασιέ ας μπει στη διαύγεια να δει τα νόμιμα δώρα που περνούν από τις φαρμακευτικές όλοι αυτοί που βγαίνουν από το ξημέρωμα έως τα μεσάνυχτα στην τηλεόραση προσπαθώντας να μας πείσουν ότι ο γάιδαρος πετάει.

Όλοι οι υπόλοιποι ακόμα και οι ειδικοί που έχουν αντίθετη άποψη με βάση τις δίκες τους έρευνες και την κοινή λογική είναι οι ψεκασμένοι τρελοί και οτιδήποτε άλλο…
Αυτό πίστευα και εγώ μέχρι πολύ πρόσφατα έως που απόρησα και έψαξα να δω και να ακούσω και τι έχει να πει η αντίθετη πλευρά τον ψεκασμένων  και παρανοϊκών όπως τους αποκαλούν 

Αν κάποιος έχει τον χρόνο και τη διάθεσή ας δει τα 3 παρακάτω επεισόδια και ίσως βγάλει το συμπέρασμα ότι οι ψεκασμένοι τελικά ίσως και να μην είναι και τόσο ψεκασμένοι και ας αποφασίσει ο ίδιος
Σε όλες τις γνωστές πλατφόρμες streaming και κοινωνικής δικτύωσης σβήνονται και η μόνη "δημοκρατική" άποψη που επικρατεί είναι αυτή που υποστηρίζουν τα χοντρά πορτοφόλια…
 

 

NEWTUBE.APP
NEWTUBE.APP
NEWTUBE.APP

 

 

Ο παρουσιαστής των video Ty Bollinger είναι ο ιδιοκτήτης του site "The Truth About Cancer". Ούτε θέλω να σκέφτομαι πόσους ανθρώπους έχει πάρει στο λαιμό του...

  • Like 6
  • Wow 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Deus said:
ykoYAJyQK2jm_640x360.jpg
WWW.BITCHUTE.COM

Μπορείτε να παρακολουθήσετε τα ντοκιμαντέρ μας για αυτά τα θέματα στο κανάλι Αλκυόν Πλειάδες, στην ακόλουθη διεύθυνση: https://www.bitchute.com/alcyonpleiades-gr/ ΕΠΕΙΓΟΝ! Προς...

 

 

εντωμεταξύ το τσίρκο αναφέρεται σε θανάτους και λέει "virtually noone under 60 has died of covid, who was fit and in good health" και λίγο αργότερα το επαναλαμβάνει για τα παιδιά κάτω των 10.... δηλαδή να καταλάβω, εγώ ο βλάξ, το τιτανομέγιστος ανοσολόγος μας λέει ότι είναι οκ να πεθάνουν όσοι δεν σε καλή υγεία;

ή αν δεν είναι οκ, να μην τους συμπεριλάβουμε στη καταγραφή/στατιστική;

 

...οι ίδιοι που κατηγορούν το σύστημα για ελίτ και big pharma προωθοούν σαν κανονικό την ατζέντα που υποτίθεται έχει η ελίτ και big pharma.
mental gymnastics of the best kind!

  • Like 5
  • Agree 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, gdp77 said:

Στην τελική αν δεν κάνω το εμβόλιο βάζω σε κίνδυνο τη ζωή μου, όχι τη δική σου

 

Δεν είναι ακριβώς έτσι τα πράγματα. Σε πρώτη ανάγνωση, ναι, βάζεις το δικό σου εαυτό σε κίνδυνο. Κοιτώντας λίγο πιο καλά το όλο θέμα, όμως, θέτεις σε κίνδυνο και τον κόσμο που δεν μπορεί να κάνει για τον χ, ψ λόγο το εμβόλιο (δεν κάνουν όλα τα φάρμακα για όλους τους οργανισμούς), ενώ ταυτόχρονα αυξάνεις την πιθανότητα να εμφανιστεί κάποια μετάλλαξη του ιού που θα είναι πιο μεταδοτική, θανατηφόρα ή δε θα αντιμετωπίζεται από τα αντισώματα που έχουν αναπτυχθεί στους εμβολιασμένους.

 

Από εκεί και πέρα, συμφωνώ ότι το να δωθούν αυξημένα δικαιώματα σε εμβολιασμένους ή λιγότερα σε ανεμβολίαστους είναι επικίνδυνο παιχνίδι. Γιατί δε θα αργήσει η ώρα που κάποιος θα πει "ίσως θα μπορούσαμε να βάλουμε ένα κίτρινο αστέρι στο πέτο των ανεμβολίαστων, για να τους ξεχωρίζουμε, ή να τους στείλουμε σε θέρετρα κοινωνικού τουρισμού"

Το θέμα δεν είναι να αποκλείσουμε αυτούς που δε θέλουν να εμβολιαστούν, αλλά να τους πείσουμε ότι πρέπει να το κάνουν.

 

3 hours ago, gdp77 said:

Κατά τη γνώμη μου, πολύ πολύ δύσκολα (έως αδύνατο) να αποδείξεις τα περί μικρότερης μεταδοτικότητας στους εμβολιασμένους

 

Η αλήθεια είναι ότι την επιστήμη δεν τη νοιάζει η γνώμη σου ή η γνώμη μου, αλλά τα δεδομένα. Από εκεί και πέρα μπορεί να σου δείχνω την πανσέληνο, και να μου λες ότι δεν είναι νύχτα αφού ένα ουράνιο σώμα φωτίζει τη γη, άρα είναι μέρα. Αν δε θες να πιστέψεις αυτά που βλέπεις, δε θα τα πιστέψεις, θα ψάξεις μεταφυσικά φαινόμενα να τα ερμηνεύσεις και μετά από ένα σημείο δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι για αυτό

 

https://khub.net/documents/135939561/390853656/Impact+of+vaccination+on+household+transmission+of+SARS-COV-2+in+England.pdf/35bf4bb1-6ade-d3eb-a39e-9c9b25a8122a?t=1619601878136

 

41591_2021_1316_Fig1_HTML.png
WWW.NATURE.COM

Breakthrough infections of SARS-CoV-2 occurring 12 or more days after the first dose of the BNT162b2 mRNA vaccine were associated with lower viral loads than those found in unvaccinated individuals...

 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Δεν κατανοώ πώς νοήμων άνθρωποι και ειδικά άνθρωποί που ασχολούνται με την τεχνολογία δεν μπορούν να κατανοήσουν ότι η ζωή μας όλη και η τεχνολογία ειδικά (ιατρική, πληροφορική κλπ) σχετίζονται με νούμερα, ανθρώπινα λάθη και πιθανότητες.

 

Δηλαδή τρέχω με την μηχανή με 300 στην Εθνική αλλά επειδή δεν έχω σκοτωθεί ακόμα είμαι οκ. Επίσης επειδή κάποιος σκοτώθηκε σε αυτοκινητιστικό όταν πήγαινε με 50 χλμ/ώρα αυτός φταίει και εγώ πρέπει να πηγαίνω με 300χλμ/ώρα. Γιατί οι κατασκευαστικές εταιρείες, δρόμων και οχημάτων αλλά και οι ασφαλιστικές είναι απατεώνες και θέλουν να μας πουλάνε ασφάλειες ζωής.
Και όχι εγώ που τρέχω με 300χλμ δεν είμαι επικύνδινος για τους άλλους και είναι ατομική μου ευθύνη αν σκοτωθώ. Τι μπορεί να πάρω και άλλους μαζί μου; Αυτό αποκλείεται γιατί μέχρι τώρα δε το έχω πάθει εγώ ούτε κανένας από τους εν ζωή γνωστούς μου.

 

Δηλαδή όλοι όσοι είναι αρνητές του εμβολίου δεν έχουν κάνει παιδικά εμβόλια;
 

Δεν λέω ότι είναι ασφαλές αντιθέτως. Καλώς η κακώς τα εμβόλια είναι το software development στην ανθρώπινη υγεία και είμαστε beta testers καλώς ή κακώς.

Και αυτό δεν αλλάζει ούτε θα αλλάξει, γιατί δεν μπορεί ο άνθρωπος να φτιάξει ένα φάρμαρκο για όλα.
Και οι καταστάσεις απαιτούν να αντιμετωπιστή μια κρίσιμη κατάσταση και έναν ιό που είναι πολύ μεταδωτικός και πιθανών λιγότερο θανάσιμος από άλλους ιούς στο παρελθόν. 

Αλλά κοιτάμε να γινόμαστε καλύτεροι όσο περνάει ο καιρός και όχι χειρότεροι.

 

Και όπως πολύ σωστά λένε και οι ίδιες οι φαρμακοβιομηχανίες τα οφέλοι είναι περισσότερα απότι μπορεί να είναι το ρίσκο για παρενέργειες.

Και το λένε γιατί δε ξέρουν αν όντως και γιατί υπάρχουν παρενέργειες.

Αν ήξεραν δε θα ήταν άνθρωποι αλλά Θεοί.

Και μην ξεχνάμε ότι η επιστήμη αν και αρκετά χιλιάδες χρόνια δεν μπορεί να κατανοήσει τον άνθρωπο και δεν χρησιμοποιούμε ούτε το 10% του εγκεφάλου μας.

Μήπως ακόμα ότι δε κατανούμε δε λέμε φταίει ο Θεός/Θεοί;

Η ξεχνάμε την Φυσική (και την φύση) που είναι ξεκάθαρο ότι κάθε δράση έχει μια αντίδραση.

 

Και εσείς τώρα περιμένετε ότι τί;

Ότι το "windex" είναι η λύση για όλα όπως το αστείο στο "My greek fat wedding?";

 

Πάρτε τα ρίσκα σας και σκεφτείτε το ρίσκο που παίρνετε με την απόφασή σας.

Γνωρίζω άνθρωπο που έφυγε από Covid γιατί τον κόλλησε ο φίλος του γιού του.

Και εν τέλη άφησε ορφανό και άπορη μητέρα. Το ίδιο δικαίωμα είχε και αυτός όπως και με την μητέρα που έφυγε με υποψίες από το εμβόλιο.

Βάλτε τα κάτω στην ζυγαριά και μετρήστε πόσοι θα φύγουν από το εμβόλιο αν έχει παρενέργιες σε κάποιους και πόσοι μπορεί να φύγουν από Covid.

 

Προσωπικά εμβόλιο έκανα γιατί συναναστρέφομαι με κόσμο και θέλω να μειώσω το ρίσκο το να κολλήσω κάποιον άλλον.

Η σύζυγός μου που δεν συναναστρέφεται με τόσο κόσμο και έχει ένα "χαζό" αυτοάνοσο θα το αξιολόγησουμε ξανά το Σεπτέμβρη πότε θα κάνει εμβόλιο.

Δεν είναι το απολύτως σωστό ιατρικά αλλά αυτό θεωρώ ότι είναι το ποιό σωστό λόγο των συνθηκών που εγώ βιώνω.

Μακροπρόθεσμα θα κάνουμε όλοι το εμβόλιο και πρέπει να το κάνουμε όλοι. Το ποιο εμβόλιο θα κάνουμε είναι κατεπιλογή και της έκδοσης.

Εγώ έκανα Astra Zeneca version 0.8 στην γυναίκα μου προσπαθώ να κάνει την έκδοση 1.0+ και λόγο του θέματος υγείας αλλά και για να μην αφήσω τα παιδιά μου ορφανά και απο δύο γονείς.

 

Και βάλτε το καλά στο μυαλό σας.

Είμαστε και θα είμαστε μια ζωή beta testers, γιατί δεν υπάρχει ένα πρόγραμμα, φάρμακο, εμβόλιο που θα κάνει για όλους.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Αδίκως καθόμαστε και κάθεστε και γράφετε.
Οι αρνητές του ιού και οι πολέμαχοι των εμβολίων είναι σαν τους flat earthers.
Και στο διάστημα να τους πας να δουν ιδίοις όμμασι την Γη πως είναι, θα σκαρφιστούνε δικαιολογία (του κώλου) για να βγούν πάλι από πάνω πως είναι επίπεδη :D

 

There's no point in talking sense to this kind of people.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 λεπτά, το μέλος billpeppas έγραψε:

Αδίκως καθόμαστε και κάθεστε και γράφετε.
Οι αρνητές του ιού και οι πολέμαχοι των εμβολίων είναι σαν τους flat earthers.
Και στο διάστημα να τους πας να δουν ιδίοις όμμασι την Γη πως είναι, θα σκαρφιστούνε δικαιολογία (του κώλου) για να βγούν πάλι από πάνω πως είναι επίπεδη :D

 

There's no point in talking sense to this kind of people.

 

Δικαιούνται να έχουν άποψη όμως, δε συμφωνείς; Ούτε εγώ συμφωνώ μαζί τους αλλά δε θα τους φιμώσουμε για τη διαφορετική τους αντίληψη.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Simon said:

 

Δικαιούνται να έχουν άποψη όμως, δε συμφωνείς; Ούτε εγώ συμφωνώ μαζί τους αλλά δε θα τους φιμώσουμε για τη διαφορετική τους αντίληψη.

 

Όπως έλεγα σε έναν συνάδελφο αν είμασταν με σκυμένο το κεφάλι και πιστεύαμε ότι μας έλεγαν δε θα είχαμε εξελιχθεί σαν είδος.

Η αντίρηση και συζήτηση όσο είναι υγιείς είναι σωστές. 

Οι στάσεις του "ψεκασμένοι", "μπόλι", "πρόβατα" είναι λάθος αντιμετώπιση με προοπτικής παροποίδας και μη εξέλιξης.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Simon said:

 

Δικαιούνται να έχουν άποψη όμως, δε συμφωνείς; Ούτε εγώ συμφωνώ μαζί τους αλλά δε θα τους φιμώσουμε για τη διαφορετική τους αντίληψη.

Ας κελαϊδάνε.
Εγω εξασκώ το δικαιώμά μου να τους γράφω στα... και να γελάω με τις εξυπνάδες που λένε.

 

Πάω τώρα WC γιατί έχω πόνους στην κοιλιά... θα είναι τα έμβρυα που έχει μέσα το Astra Zeneca :D ( θα γίνω μπαμπάς επιτέλους ?!!! )

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Simon said:

Δικαιούνται να έχουν άποψη όμως, δε συμφωνείς; Ούτε εγώ συμφωνώ μαζί τους αλλά δε θα τους φιμώσουμε για τη διαφορετική τους αντίληψη.

Το βασικό είναι ότι έστω κι έναν να καταφέρεις να πείσεις να κάτσει να διαβάσει κανονικές πηγές κι έρευνες, και εν τέλει με αυτό να αλλάξει άποψη, έχεις κέρδος. Ακριβώς όπως έγραψε και ο @swatoner η συζήτηση είναι απαραίτητη

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να θέλω να στηρίξω καμία πλευρά.

Ρωτάω τους σκεπτόμενους

Αν έχεις ένα φάρμακο που πολύ πιθανών σώζει αρκετές χιλιάδες ζωές και πιθανών οδηγεί σε απώλειες άλλων.

Και για να το δούμε σε πιθανά μικρά νούμερα. Αυτό το φάρμακο μπορεί να είναι ο λόγος που ένας χάθηκε αλλά έσωσε 2 τι επιλέγεις να κάνεις;

Και ζητάω μια απλή απάντηση χωρίς πολλά πολλά, θα ρισκάρεις να σκοτώσεις 2 ή 1?

Αν αναλογιστείς το παραπάνω ίσως κατανοήσουν ότι δε χρειάζεται να φανατίζεται κανείς και να έχει το μυαλό του ανοιχτό.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το ενα εχεις πιθανοτητες να το κολλησεις , ενδεχομενος αμα προσεχεις υπερβολικα πολυ να μην διατρεχεις καν κινδυνο . 

Το αλλο πας και εκτιθεσαι μονος σου στον ιο και ουσιαστηκα ετσι οπως παει το πραμα και για να βγεις να παρεις τσιγαρα θα πρεπει να εχεις κανει εμβολιο . Καποιος , λεμε καποιος ..... θα ελεγε πως σε υποχρεωνουν με το ζορι να το κανεις . 

 

 

Παρα το γεγονος του οτι η στατιστικη ειναι υπερ του εμβολιου , ειναι εντελως διαφορετικο στο μυαλο καποιου να εκτεθει "στην τυχη-καταλαθος" και αλλο να του το το καρφωσουν στο χερι . 

 

Έγινε επεξεργασία από kpetros
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, swatoner said:

Χωρίς να θέλω να στηρίξω καμία πλευρά.

Ρωτάω τους σκεπτόμενους

Αν έχεις ένα φάρμακο που πολύ πιθανών σώζει αρκετές χιλιάδες ζωές και πιθανών οδηγεί σε απώλειες άλλων.

Και για να το δούμε σε πιθανά μικρά νούμερα. Αυτό το φάρμακο μπορεί να είναι ο λόγος που ένας χάθηκε αλλά έσωσε 2 τι επιλέγεις να κάνεις;

Και ζητάω μια απλή απάντηση χωρίς πολλά πολλά, θα ρισκάρεις να σκοτώσεις 2 ή 1?

Αν αναλογιστείς το παραπάνω ίσως κατανοήσουν ότι δε χρειάζεται να φανατίζεται κανείς και να έχει το μυαλό του ανοιχτό.

 

Κάνε την αναλογία σου σε πραγματικά ποσοστά όμως.

Έχουμε από την μια καμμιά 300.000.000 δόσεις εμβολιασμού, και καμμιά 1500 συσχετιζόμενους θανάτους ( όπου δεν είναι απαραίτητα 100% όλοι από το εμβόλιο, αλλά για χάρην αμφισβήτησης και συζήτησης ας μπούν )

Link to comment
Share on other sites

 

6 minutes ago, swatoner said:

Χωρίς να θέλω να στηρίξω καμία πλευρά.

Ρωτάω τους σκεπτόμενους

Αν έχεις ένα φάρμακο που πολύ πιθανών σώζει αρκετές χιλιάδες ζωές και πιθανών οδηγεί σε απώλειες άλλων.

Και για να το δούμε σε πιθανά μικρά νούμερα. Αυτό το φάρμακο μπορεί να είναι ο λόγος που ένας χάθηκε αλλά έσωσε 2 τι επιλέγεις να κάνεις;

Και ζητάω μια απλή απάντηση χωρίς πολλά πολλά, θα ρισκάρεις να σκοτώσεις 2 ή 1?

Αν αναλογιστείς το παραπάνω ίσως κατανοήσουν ότι δε χρειάζεται να φανατίζεται κανείς και να έχει το μυαλό του ανοιχτό.

 

Σκληρή ερώτηση, με μαθηματικώς απλή απάντηση, ηθικώς αδύνατο να απαντηθεί.
Στην πανδημική ιατρική καθημερινότητα δυστυχώς η αναλογία μπορεί να πλησιάσει το 1, όχι με φάρμακο απαραίτητα αλλά σε σχέση με παροχή επιπέδου νοσηλείας πχ.

 

Στα καθ ημάς βέβαια, επί των εμβολίων, με αυτά που γνωρίζουμε, η αναλογία είναι πολλές κλίμακες μακριά από το 2:1

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, billpeppas said:

 

Κάνε την αναλογία σου σε πραγματικά ποσοστά όμως.

Έχουμε από την μια καμμιά 300.000.000 δόσεις εμβολιασμού, και καμμιά 1500 συσχετιζόμενους θανάτους ( όπου δεν είναι απαραίτητα 100% όλοι από το εμβόλιο, αλλά για χάρην αμφισβήτησης και συζήτησης ας μπούν )

 

Όχι γιατί όσο μεγαλώνουν τα νούμερα αλλάζουν και οι πιθανότητες.

Θέλω να δώ αν μπορούν να αποφασίσουν 2vs1 γιατί ζητάνε να αποφασίσουν άλλοι για πολύ παραπάνω ανθρώπους και αυτοί οι άνθρωποι που θα πάρουν τις αποφάσεις να κοιμούνται ήσυχοι το βράδυ και αυτοί που δε παίρνουν τις αποφάσεις να τους κατακρίνουν και όχι να τους κρίνουν εύκολα από τον καναπέ τους.

 

Σε μια πανδημία δεν μπορείς να κάνεις νεκροψία με ρίσκο να κολλήσουν άλλοι συνάνθρωποι. 

Είναι αναμενόμενο έστω από το μικρό μου μυαλουδάκι ότι βαπτιστήκαν covid και άλλοι θάνατοι που δεν ήταν και μπλέκετε πολλές φορές η κατάσταση λόγο αυτού και το χρεισιμοποιούν σαν επιχείρημα.

Η γή δεν σταμάτησε να γυρνάει όταν ήρθε ο Covid.

Όπως λόγο καραντίνας μειώθηκαν άλλοι θάνατοι γιατί η φύση πολύ απλά λέει ότι υπάρχει δράση υπάρχει και αντίδραση.

 

 

(Σόρρυ για ορθρογραφικά λάθη σε παραπάνω post, έχε χάριν της δυσλεξίας)

Έγινε επεξεργασία από swatoner
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 5 λεπτά, το μέλος kpetros έγραψε:

Το ενα εχεις πιθανοτητες να το κολλησεις , ενδεχομενος αμα προσεχεις υπερβολικα πολυ να μην διατρεχεις καν κινδυνο

 

Γνωστότατο μέλος του φόρουμ που πρόσεχε μέχρι αηδίας, έφυγε από τον ιό πριν καμιά δεκαριά μέρες. 

 

BTW Με τον εμβολιασμό δεν εκτίθεσαι στον ίδιο κίνδυνο συγκριτικά με το να νοσήσεις. Αυτό μας έλειπε.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.