Jump to content



COVID-19


sotiris

Recommended Posts

41 minutes ago, kpetros said:

 

Γιατι στις ειδησεις παιζουν μονο τα κακα του εμβολιου και λογικο πιστευω ειναι εφοσον δεν ειμαι σε ηλικια σοβαρης επικινδυνοτητας να θελω να το φρεναρω οσπου να δοκιμαστει περισσοτερο ή να βγαλουν καποιο πιο αξιοπιστο . 

Δεν αρνουμαι καθολου το γεγονος οτι το εμβολιο ειναι στατιστικα μονοδρομος , αλλα μονο σε ηλικιες υψηλου κινδυνου . 

 

Θα το κάνεις δηλαδή το 2035 ?
Γιατί όπως τα σκέφτεστε... μπορεί να είναι άκακα τα εμβόλια σε κοντινό χρονικό διάστημα, αλλά σαν πράγματα του διαβόλου σε 15 χρόνια από την ένεση να βγάζουν τα ιικά έμβρυα και να παθαίνεις καρκίνο stage 5 σε μια στιγμή :D

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 10,3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

πριν 55 λεπτά, το μέλος kpetros έγραψε:

εφοσον δεν ειμαι σε ηλικια σοβαρης επικινδυνοτητας

Καταλαβαίνεις ότι η λογική αυτή είναι "ο σώζων εαυτόν σωθήτω" , έτσι; Σε μια κοινωνία στην οποία θέλεις να (συν)υπάρχεις με άλλους και να πίνεις την καφεδάρα σου, θα πρέπει να σκεφτείς ότι έρχεσαι σε επαφή με άλλους ανθρώπους οι οποίοι ενδέχεται να έρχονται σε επαφή με άτομα σοβαρής επικινδυνότητας. 

Γιατί πιστεύεις , ότι ενώ η εστίαση άνοιξε, προσωπικά, δεν πηγαίνω για καφέ; Γιατί είμαι στην επικίνδυνη ηλικία; (αν και ποτέ δεν ξέρεις πως θα σου "κάτσει" αυτό το μαραφέτι)

Όχι.

Γιατί δουλεύω με 50 ανθρώπους καθημερινά και θεωρώ σφάλμα να τρέχω στα λιβάδια με ένα σωρό κόσμο που πηγαίνει τουρλουμπούκι από δω κι από κει. Μπορώ να το αναβάλλω για λίγο ακόμη, για να είμαι σίγουρος (όσο γίνεται) πως εκτός από εμένα, θα είναι καλά και οι συνάδελφοι. Πως δεν θα γίνω εγώ η αιτία το μαγαζί να μπει σε καμιά καραντίνα. Και πάει λέγοντας. 

Πέρσι δεν είχαμε αυτή την ευκαιρία. Σύντομα θα εμβολιαστώ κι εγώ για να μπορώ να είμαι λίγο περισσότερο σίγουρος για τις κινήσεις μου, αλλά μέχρι τότε, I lay low που λένε και στο χωριό μου.

 

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Αν ήμασταν όλοι λίγο πιο συνετοί θα είχε τελειώσει νωρίτερα αυτό το μαρτύριο... αλλά κάποιοι που ήταν κάθε μέρα σε μπαράκια πρίν αυτό το πρόβλημα, δεν άντεχαν λίγο καιρό χωρίς...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το καλοκαίρι, το ομολογώ πως, πήγα. Έκανα τις "εξορμήσεις" μου. Στο level 69 το οποίο ήταν και το μόνο το οποίο επισκεπτόμουν (είναι μαγαζί με live μουσική - επισκεπτόμουν Σάββατο ή Κυριακή, αποκλειστικά, για τα Jam Nights στα οποία έπαιζα μουσική). Πάρα πολύ περιστασιακά, πήγα και για καφέ. Ωστόσο μάλλον ήμουν ο μόνος που φορούσε μάσκα εκεί, με κοιτούσαν στραβά/περίεργα οι θαμώνες. Στάθηκα λογικά τυχερός που δεν κόλλησα (από όσο γνωρίζω δηλαδή :p ). Ήταν κάπως διαφορετικά τα δεδομένα όμως. Πήγαινα και στην δουλειά με τα ΜΜΜ τότε, θέλοντας και μη. Τώρα, απλά περπατάω 15-20 λεπτά.

Γενικά τα λάθη ήταν πολλά κι από όλες τις πλευρές. Όλα ξεκινούν από το άνοιγμα συνόρων με μηδενικές προσπάθειες για έλεγχο της κατάστασης (τι μπαίνει και τι βγαίνει). Ο χαμός στα ΜΜΜ τα οποία περνούσαν στο ψιλό και μας έλεγαν πως "δεν είναι εστίες υπερμετάδοσης". Μετά τα πάντα ήταν εξαιρετικά εύκολο να πάνε κατά διαόλου. Όπως και πήγαν. 

Θέλω να πιστεύω πως και τα self tests, αν τα χρησιμοποιήσουμε σωστά, θα καταφέρουν τουλάχιστον να περιορίσουν σημαντικά τους ασυμπτωματικούς. 

Ακόμη και σε αυτά όμως... νταβατζιλίκι. 

Το ξέρατε πως πλέον υποχρεούμαστε να κάνουμε 2 την εβδομάδα, ένα εκ των οποίων είναι υποχρεωμένος να το παρέχει ο εργοδότης, πληρώνοντάς το;

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, tommybertsen said:

Το καλοκαίρι, το ομολογώ πως, πήγα. Έκανα τις "εξορμήσεις" μου. Στο level 69 το οποίο ήταν και το μόνο το οποίο επισκεπτόμουν (είναι μαγαζί με live μουσική - επισκεπτόμουν Σάββατο ή Κυριακή, αποκλειστικά, για τα Jam Nights στα οποία έπαιζα μουσική). Πάρα πολύ περιστασιακά, πήγα και για καφέ. Ωστόσο μάλλον ήμουν ο μόνος που φορούσε μάσκα εκεί, με κοιτούσαν στραβά/περίεργα οι θαμώνες. Στάθηκα λογικά τυχερός που δεν κόλλησα (από όσο γνωρίζω δηλαδή :p ). Ήταν κάπως διαφορετικά τα δεδομένα όμως. Πήγαινα και στην δουλειά με τα ΜΜΜ τότε, θέλοντας και μη. Τώρα, απλά περπατάω 15-20 λεπτά.

Γενικά τα λάθη ήταν πολλά κι από όλες τις πλευρές. Όλα ξεκινούν από το άνοιγμα συνόρων με μηδενικές προσπάθειες για έλεγχο της κατάστασης (τι μπαίνει και τι βγαίνει). Ο χαμός στα ΜΜΜ τα οποία περνούσαν στο ψιλό και μας έλεγαν πως "δεν είναι εστίες υπερμετάδοσης". Μετά τα πάντα ήταν εξαιρετικά εύκολο να πάνε κατά διαόλου. Όπως και πήγαν. 

Θέλω να πιστεύω πως και τα self tests, αν τα χρησιμοποιήσουμε σωστά, θα καταφέρουν τουλάχιστον να περιορίσουν σημαντικά τους ασυμπτωματικούς. 

Ακόμη και σε αυτά όμως... νταβατζιλίκι. 

Το ξέρατε πως πλέον υποχρεούμαστε να κάνουμε 2 την εβδομάδα, ένα εκ των οποίων είναι υποχρεωμένος να το παρέχει ο εργοδότης, πληρώνοντάς το;

Δεν πήγαινε για εσένα το σχόλιο φυσικά ( πιστεύω πως και εσύ το κατάλαβες ούτως ή άλλως ), αλλά για κάτι λυσασμένους και λυσασμένες που τόσο καιρό κάνανε πάρτυ είτε σε μαγαζιά "take away" είτε σε σπίτια ( μέχρι και πάρτυ σε σπίτι με DJ και 30 καλεσμένες πέρασε από τα story στο fb... ) την εποχή που είχαμε 3500+ κρούσματα/ημέρα...

Και μιλάμε για τύπισσες που δεν δούλευαν σε μαγαζί όπως εσύ, αλλά ήταν οι κλασικές ξενυχτιρτζούδες που πάνε σε 2-3 bar κάθε βράδυ σχεδόν every day of the week... που να είχαν και έλλειψη :D

 

Τυχερός πολύ ήσουν με τα ΜΜΜ που δεν την άρπαξες πάντως! Βλέπω στον δρόμο τα λεωφορεία καιρό τώρα φίσκα σαν να μην τρέχει τίποτα :D

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα ότι δεν πήγαινε σε εμένα βρε :p 

Απλά τόνισα πως όλοι λίγο πολύ κάναμε τις "ατασθαλίες" μας. Ωστόσο, ναι, υπάρχουν αυτοί/αυτές που λύσσαξαν τελείως! Από την μία (όπως το έχω ξαναπεί και μάλιστα σε συζήτηση με τον Σταμάτη :(), θέλω να τους καταλάβω - γιατί η κυβέρνησή μας δεν έκανε καμία προσπάθεια να κερδίσει εμπιστοσύνη - βλέπε Κούλη με 30 νοματαίους στην Ικαρία, την στιγμή που ο κοσμάκης δεν επιτρεπόταν να κινηθεί σε ακτίνα πάνω από 2 χλμ από το σπίτι του - βλέπε Άδωνι να μας λέει για τα κλειδιά των καταστημάτων εστίασης - βλέπε τις πάμπολλες κωλοτούμπες, τα πολλά άνοιξε-κλείσε, την αδυναμία να γίνει κατανοητό πως αυτά όλα τα lockdown στα lockdown, δεν ήταν στ'αλήθεια lockdown αλλά ημίμετρα και ο κόσμος "έσκασε". Άσε που το να τα ρίχνουν όλα στον κόσμο (τότε που άνοιξε τα σύνορα λέω) και στην ατομική ευθύνη, ήταν πολύ χοντρό... Χάθηκε ο μπούσουλας (φαινόταν να τον έχει κερδίσει, προς στιγμήν , στην αρχή , αλλά σαλάτα όλα μετά).

Από την άλλη όμως, βλέπω και ανθρώπους που συνειδητοποιούν πως έχουμε εισέλθει σε μια κατάσταση δύσκολη και όσο δεν προσπαθεί η κυβέρνηση, προσπαθούν αυτοί. Θέλω να πιστεύω πως το παλεύω να είμαι σε αυτούς. 

 

PS: Αυτό με τα αστικά, άστο... έτσι ήμουν... αγκαλίτσα με όλους, σε σχεδόν καθημερινή βάση. Το πως δεν την άρπαξα...δεν ξέρω. Την διπλή μάσκα την φορούσα πάντως μπιφόρ ιτ γουοζ κουλ :hehe: 

 

PS 2: Απλά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί τρελαινόμαστε και δεν πάμε να εμβολιαστούμε όλοι την στιγμή που θα έχουμε καλύτερο σήμα παντού και μάλιστα δωρεάν. 

Spoiler

:shifty:

 

  • Like 4
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Τελικά κάποιοι είστε πυροβολημένοι από τους αριθμούς τελικά και δεν ξεχωρίζετε καταστάσεις και γραφόμενα:

Κανείς δεν αρνείται το εμβόλιο. Αλλά αυτοί που κοινοποιούν τους αγαπημένους σας αριθμούς καλό θα ήταν να τους κοινοποιήσουν όλους.

 

Και επειδή ΔΕΝ υπήρχε καραντίνα σοβαρή, ΟΛΟΙ τον τσιμπήσαμε, ΟΛΟΙ τον μεταδώσαμε. Οι περισσότεροι ήταν έξω όλη μέρα, κάθε μέρα. Οπότε τα παραμύθια φούμαρα περι μετάδοσης, στον Χατζηνικολάου. 

Το να λέτε λοιπόν κάποιοι ότι δεν σκέφτονται κάποιοι άλλοι το κοινωνικό σύνολο επειδή έχουν αμφιβολίες για τον τρόπο του εμβολιασμού είναι τουλάχιστον γελοίο. Διότι ο τρομοκρατημένος από τον ιό που νομίζει ότι εξαιτίας μου κινδυνευει η ζωή του, μπορεί να είναι ένα ΖΩΟ που τρέχει με 80 μέσα σε πόλη έχοντας παιδί στο μπροστά κάθισμα. Η κάποιος τεμπέλαρος, απόφοιτος Γυμνασίου που κατέχει θέση πτυχιούχου Πανεπιστημίου. 

Οπότε μαθήματα κοινωνικής συμπεριφοράς, κατ' ιδίαν και με ονόματα.

 

Γεια χαραντάν και μακριά από θρομβώσεις και πνευμονικές εμβολές.

  • Like 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, navaho7 said:

Αν περιμένεις να αρρωστήσεις από αυτόν τον ιό και μετά να καταφύγεις σε φάρμακα, την πάτησες. Μήνες μετά την ανάρρωση από κόβιντ (είτε το πέρασαν βαριά είτε με ελάχιστα συμπτώματα) μένουν προβλήματα. Τα μακροπρόθεσμα προβλήματα από τον κόβιντ θα έπρεπε να σας αγχώνουν περισσότερο από τα πιθανά προβλήματα από το εμβόλιο. Διάτρητοι πνεύμονες, προβλήματα στην καρδιά και ποιος ξέρει τι άλλο.

Είσαι σίγουρος ότι οι διάτρητοι πνεύμονες ήταν από τον covid και όχι γιατί τους έκαιγαν με καθαρό οξυγόνο στη διασωλήνωση? Τα πρωτόκολλα που ακολουθήθηκαν αμφισβητούνται πλέον. Ιταλοί γιατροί δηλώνουν πλέον ότι οδήγησαν στον θάνατο πολλούς με τα λάθος πρωτόκολλα.

 

2 hours ago, navaho7 said:

Χώρια του ότι δεν καταλαβαίνω γιατί κάποιος να προτιμάει το φάρμακο για την καταπολέμηση έναντι του φαρμάκου για την πρόληψη.

 

Γιατί το φάρμακο θα το βάλω στον οργανισμό μου μόνο εφόσον νοσήσω και μάλιστα βαριά. Με το εμβόλιο καλείται όλος ο πλανήτης να χώσει χημικά στον οργανισμό του με άγνωστες μακροπρόθεσμες συνέπειες.  Ακόμα και αυτοί (η συντριπτική πλειονότητα δηλαδή) που δεν θα νοσούσαν ποτέ. Δεν μιλάμε για πρόληψη τύπου "να αθλείστε" ή να "τρώτε υγιεινά". Μιλάμε για αδοκίμαστα χημικά με ενέσεις.... Είναι προφανές το γιατί προτιμώ το φάρμακο!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Snips said:

"Light me and i slipped" στην Αγγλικήν του καφενείου.

Ωραίος.

 

13 minutes ago, Snips said:

Τελικά κάποιοι είστε πυροβολημένοι από τους αριθμούς τελικά και δεν ξεχωρίζετε καταστάσεις και γραφόμενα:

Κανείς δεν αρνείται το εμβόλιο. Αλλά αυτοί που κοινοποιούν τους αγαπημένους σας αριθμούς καλό θα ήταν να τους κοινοποιήσουν όλους.

 

Και επειδή ΔΕΝ υπήρχε καραντίνα σοβαρή, ΟΛΟΙ τον τσιμπήσαμε, ΟΛΟΙ τον μεταδώσαμε. Οι περισσότεροι ήταν έξω όλη μέρα, κάθε μέρα. Οπότε τα παραμύθια φούμαρα περι μετάδοσης, στον Χατζηνικολάου. 

Το να λέτε λοιπόν κάποιοι ότι δεν σκέφτονται κάποιοι άλλοι το κοινωνικό σύνολο επειδή έχουν αμφιβολίες για τον τρόπο του εμβολιασμού είναι τουλάχιστον γελοίο. Διότι ο τρομοκρατημένος από τον ιό που νομίζει ότι εξαιτίας μου κινδυνευει η ζωή του, μπορεί να είναι ένα ΖΩΟ που τρέχει με 80 μέσα σε πόλη έχοντας παιδί στο μπροστά κάθισμα. Η κάποιος τεμπέλαρος, απόφοιτος Γυμνασίου που κατέχει θέση πτυχιούχου Πανεπιστημίου. 

Οπότε μαθήματα κοινωνικής συμπεριφοράς, κατ' ιδίαν και με ονόματα.

 

Γεια χαραντάν και μακριά από θρομβώσεις και πνευμονικές εμβολές.

Δε διαφωνώ μαζί σου. 

Συμφωνώ ότι υπάρχουν και "ξεκασμένοι" "μπολιασμένοι" αλλά και αυτό είναι λάθος.

Επειδή αυτός είναι κακός μην γίνεσαι χειρότερος όμως.

 

Νόμιζα ότι η ανθρώπινη φύση έπρεπε να κοιτάει την εξέλιξη και όχι να πεθάνει η κατσίκα του γείτονα.

 

Και να σου φέρω παραδείγματα γείτονες μου βρέθηκε θετική η κόρη και τους είχαν απαγορεύσει να βγαίνουν οικογενειακός.

 

1 εβδομάδα μετά κόλλησε και ο πατέρας και αποφάσισαν να ενημερώσουν την πολυκατοικία ότι βρέθηκε ο πατέρας θετικός, την κόρη την ξεχάσαμε.

Κόρη και μητέρα 2 φορές την ημέρα στο φαρμακείο που 10 χρόνια δεν έχουν πατήσει ούτε μια φορά (θετική η κόρη μη ξεχνάμε).

Γιατρό επίσκεψη κάθε 2 μέρες όλη η οικογένεια.

Όταν τους είπε ο διαχειριστής, σας είπε να μην βγαίνετε εε; Ναι μας είπε αλλά δε γίνεται έχουμε δουλειές, καταλαβαίνεις. Τι δουλειές;

Πάρε σουπερ να σου έρθει σπίτι, όχι σουλάτσο οικογενειακός.

 

Τα ίδια και οικογένεια παρα δίπλα. Η μικρή η κόρη έτρωγε τζατζίκι το Πάσχα και δε καταλάβαινε τίποτα και την Τρίτη αποφάσισαν να την πάνε για έλεγχο.

Θετικοί έμαθα και 1 εβδομάδα μετά επιτέλους κλείστηκαν στο σπίτι οικογενειακός.

Μάσκα βέβαια δε φορούσαν ούτε έξω από πριν.

 

Επειδή τα βλέπουμε, παρατηρούμε, μαθαίνουμε με δεδομένα και όχι με εικασίες καταλαβαίνεις ότι πάλι καλά είμαι λιγότερο ερριστικός απότι μπορούσαμε να είμαι.

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος Snips έγραψε:

Διότι ο τρομοκρατημένος από τον ιό που νομίζει ότι εξαιτίας μου κινδυνευει η ζωή του, μπορεί να είναι ένα ΖΩΟ που τρέχει με 80 μέσα σε πόλη έχοντας παιδί στο μπροστά κάθισμα. Η κάποιος τεμπέλαρος, απόφοιτος Γυμνασίου που κατέχει θέση πτυχιούχου Πανεπιστημίου. 

Οπότε μαθήματα κοινωνικής συμπεριφοράς, κατ' ιδίαν και με ονόματα.

 

Τί σχέση έχει η προστασία από τον κορονοϊό με τα άλλα??? Είπε ποτέ κάποιος ότι ΕΣΥ είσαι αντικοινωνικό σκουπίδι που δε σε νοιάζει αν θα μεταδώσεις τον ιό στους γύρω σου?

Υπάρχουν κοντινοί μου άνθρωποι που δεν σκοπεύουν να κάνουν εμβόλιο και το σέβομαι ΕΠΕΙΔΗ προσέχουν κατά τα άλλα να μην νοσήσουν και να μην μεταδώσουν. Ωστόσο υπάρχουν και αναίσθητοι που συμπεριφέρονται "ας κολλήσουμε όλοι και θα επιβιώσουν οι υγιέστεροι" ή/και "εξάλλου τους >70 δεν τους χρειάζεται η κοινωνία" "τί να κάνουμε έτσι είναι η ζωή άλλοι ζουν και άλλοι πεθαίνουν".

Ο εμβολιασμός είναι ο μόνος τρόπος σύντομης και αναίμακτης προστασίας του πληθυσμού. Δεν υπάρχουν μαγικά.

Το ότι αναντίρρητα όλοι κολλήσαμε δεν το σχολιάζω.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Και για να κάνουμε και λίγη πλάκα.

Ο @gdp77 περιμένει εμβόλιο Open Source και κοινότητα για να κάνει submit τα requests.

Ε σε καμιά 10αριά χρόνια θα έχει εμβολιαστεί μέχρι να γράψουν κώδικα γιατί ο Linus Torvalds ποια δε γράφει core κώδικα αλλά κάνει τον δικαστή.

  • Haha 5
Link to comment
Share on other sites

Πηγαινετε να κανετε το εμβολιο και αφηστε τον πολεμο στα καναλια που κανει η μια φαρμακευτικη στην αλλη.

Θελει η pfizer να πουλησει το εμβολιο απο τα 16 στα 26 και προσπαθει να κανει χωρο διωχνοντας το astrazeneca απο οπου μπορει γιατι εχει 3,5 και θελει να τιμωρησει και το ΗΒ επειδη εφυγε απο ΕΕ.

 

Εχει γινει θεμα το 1 στους 200.000 και αν, που παθαινουν θρομβωση απο τα εμβολια και οχι το οτι υπαρχει κοσμος που ειναι θρομβωφιλικος και καποια στιγμη θα το παθει, ετσι και αλλιως, γιατι παει το τσιγαρο, το ποτο και την γουρουνοπουλα μαρουλι. 
«Δεν μου αρεσει να δηλητηριαζω το σωμα μου» λενε καποιοι, κανοντας το τσιγαρο τους πινοντας φρεντο καπουτσινο πολυ γλυκο με κρεμα σε καθημερινη βαση.
Εχει λεει μεσα διαφορα μεταλλα… αντε να του εξηγησεις οτι αυτα μαζι αλλα διαφορα που εχει μεσα θα τον σωσουν απο την εμβολη. 

  • Like 6
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Να και ένα ωραίο βίντεο που εξηγεί σωστά την αλήθεια σχετικά με το τι θέλουμε/ν να επιτύχουμε με τα εμβόλια και ότι πραγματικά δεν είναι το θωρηκτό που θα σε ασφαλήσει και θα σε κάνει superman, αλλά μια ασπίδα προστασίας ενάντια στον πόλεμο.

 

Αυτή είναι η τεχνολογία στην υγεία με τα καλά και τα καλά της.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος gdp77 έγραψε:

Είσαι σίγουρος ότι οι διάτρητοι πνεύμονες ήταν από τον covid και όχι γιατί τους έκαιγαν με καθαρό οξυγόνο στη διασωλήνωση? Τα πρωτόκολλα που ακολουθήθηκαν αμφισβητούνται πλέον. Ιταλοί γιατροί δηλώνουν πλέον ότι οδήγησαν στον θάνατο πολλούς με τα λάθος πρωτόκολλα.

 

Γιατί το φάρμακο θα το βάλω στον οργανισμό μου μόνο εφόσον νοσήσω και μάλιστα βαριά. Με το εμβόλιο καλείται όλος ο πλανήτης να χώσει χημικά στον οργανισμό του με άγνωστες μακροπρόθεσμες συνέπειες.  Ακόμα και αυτοί (η συντριπτική πλειονότητα δηλαδή) που δεν θα νοσούσαν ποτέ. Δεν μιλάμε για πρόληψη τύπου "να αθλείστε" ή να "τρώτε υγιεινά". Μιλάμε για αδοκίμαστα χημικά με ενέσεις.... Είναι προφανές το γιατί προτιμώ το φάρμακο!

 

Ναι, υπήρξε βελτίωση πρωτοκόλλων από την αρχή της πανδημίας μέχρι σήμερα. Είναι αυτονόητο για μια καινοφανή ασθένεια.

Αυτά με το "κάψιμο" από το οξυγόνο είναι ψεκασμένα. Δεν πέταξαν ξαφνικά στα σκουπίδια δεκαετίες ιατρικής γνώσης και το ανακάλυψε ο μπαρμπα-Μήτσος απο την Κωλοπετινίτσα.

Η δεύτερη παράγραφος είναι τόσο antivax που θα ήταν αστείο, εάν δεν ήταν τραγικό.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

ότι λέγεται στην τηλεόραση είναι αλήθεια 1990...
ότι γράφετε στο ίντερνετ είναι αλήθεια 2010....

ότι είναι σε βιντεάκι στο ίντερνετ είναι αλήθεια 2020....

ότι είναι στο μυαλό κάτι μαγικό θρύλε ολέ ολέ  2030  (παρενέργειες από τα εμ λια ) Θρύλε ΟΛΕ ΟΛΕ ΟΛΕ  ΟΥΓΚ
 

το θέμα λέω να το κλειδώσετε και να το ξανανοίξετε σε 2 χρόνια να μετρηθούμε πόσοι είμαστε ζωντανοί

η να το ξανα ανοίξουμε στην επόμενη πανδημία που θα έρθει κουνούπια μετάδοση σμήνος

 


-------------------------
και συνήθως επειδή είμαστε ζώαα ότι μέτρα παίρνουμε μένουν κιόλας , βλέπε τις αεροπορικές πτήσεις πριν τους Δίδυμους πύργους , λεωφορεία με φτερά ήταν ότι ήθελες κουβάλαγες και τώρα είναι fortesss. Όλα στο βωμό της ασφάλειας->

$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, minast said:

Αυτά με το "κάψιμο" από το οξυγόνο είναι ψεκασμένα. Δεν πέταξαν ξαφνικά στα σκουπίδια δεκαετίες ιατρικής γνώσης και το ανακάλυψε ο μπαρμπα-Μήτσος απο την Κωλοπετινίτσα.

 

 

  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος fatalara έγραψε:

Εχει γινει θεμα το 1 στους 200.000 και αν, που παθαινουν θρομβωση απο τα εμβολια και οχι το οτι υπαρχει κοσμος που ειναι θρομβωφιλικος και καποια στιγμη θα το παθει, ετσι και αλλιως, γιατι παει το τσιγαρο, το ποτο και την γουρουνοπουλα μαρουλι. 
«Δεν μου αρεσει να δηλητηριαζω το σωμα μου» λενε καποιοι, κανοντας το τσιγαρο τους πινοντας φρεντο καπουτσινο πολυ γλυκο με κρεμα σε καθημερινη βαση.
Εχει λεει μεσα διαφορα μεταλλα… αντε να του εξηγησεις οτι αυτα μαζι αλλα διαφορα που εχει μεσα θα τον σωσουν απο την εμβολη.

#chooseyourpoison

Link to comment
Share on other sites

ste.jpg
WWW.CNN.GR

Σημαντική απόφαση, η οποία αφορά σε ενδεχόμενες παρενέργειες που μπορεί να προκαλέσει ο εμβολιασμός στον...

Η απόφαση που είναι επίκαιρη όσο ποτέ άλλοτε, ανοίγει το δρόμο των Διοικητικών Δικαστηρίων για την αξίωση αποζημιώσεων από το Δημόσιο στους ίδιους τους παθόντες αλλά και τους συγγενείς σε περίπτωση που έχουν υποστεί βλάβες της υγείας τους ή ακόμη και θάνατο μετά από κάθε εμβολιασμό συμπεριλαμβανομένων και των εμβολίων κατά του COVID-19.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.