Jump to content



COVID-19


sotiris

Recommended Posts

  • Replies 10,3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

37 minutes ago, l2phile said:

Θα μας τρελάνεις ρε gdp?

 

Κάθεσαι και διαβάζεις πάιπς από το LewRockwell.com ANTI-STATEANTI-WARPRO-MARKET

The daily news and opinion site LewRockwell.com was founded in 1999 by anarcho-capitalists Lew Rockwell [send him mail] and Burt Blumert to help carry on the anti-war, anti-state, pro-market work of Murray N. Rothbard.

 

και από το www.jennifermargulis.net που σου λέει να φας πορτοκάλια και να πας καμια βόλτα

"Movement is the best way to prevent blood clots. Go for a slow walk once every hour or two, stand up and stretch when you can, and do some light exercises when you feel up for it. Massage can also help."

Lemon-on-blue-natural-treatments.jpg
WWW.JENNIFERMARGULIS.NET

These natural treatments for coronavirus have been tremendously successful in beating COVID-19. So why doesn't public health want you to know about them?

 

 

Μαμώ το σπίτι τους. Ο κόσμος πεθαίνει και ο κάθε ΠΑΠΑΡΑΣ λέει την @@δια του.

Πήγαινε σε αυτόν που δεν μπορεί να αναπνεύσει στο νοσοκομείο μία Αμίτα και πες του να περπατήσει λίγο και θα είναι περδίκι.

 

Έχουν κάνει άλματα και έβγαλαν εμβόλια σε χρόνο dt.

Είναι ότι πιο τεσταρισμένο και τέλειο υπάρχει; ΟΧΙ

Είναι ΌΤΙ καλύτερο μπορούμε να κάνουμε ΤΩΡΑ για να τελειώνουμε μία ώρα αρχύτερα και να περιορίσουμε τις απώλειες; ΝΑΙ

 

 

Υγεία σε όλους και μακάρι αυτό το πράγμα να τελειώνει γρήγορα.

 

Το λινκ που παρέθεσα υπάρχει και από άλλες πηγές. Αντισυστημικές ναι, αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι δεν περιέχουν έγκυρες πληροφορίες. Αλήθεια τα συστημικά media, τι ποσοστό μπούρδας δημοσιεύουν? Επί της ουσίας έχεις να απαντήσεις ή απλά ακολουθείς τη δικηγορίστικη μέθοδο απαξιώνοντας την πηγή? Οι συστημικοί "ειδικοί" τι πιέσεις έφαγαν από την κυβέρνηση? Τα συστημικά media πόσο έχουν χρηματοδοτηθεί; Η επιχειρηματολογία σου πάσχει.

 

ΥΓ πάντως η καλύτερη μέθοδος αντιμετώπισης βαριών περιπτώσεων Covid στην Ελλάδα ΔΕΝ είναι η διασωληνωση που σε ποσοστό 65% ο κοσμάκης πεθαίνει ενώ στο εξωτερικό το ποσοστό θανάτου στους διασωληνωμένους είναι 25%. Αναρωτήσου γιατί... Ρώτα έναν γιατρό να μας το εξηγήσει. Τελικά ο Covid είναι αναπνευστική νόσος ή αγγειακή νόσος; Ξέρουμε? Και αν δεν ξέρουμε, πώς παράγουμε εμβόλια για να μας

"λευτερώσουν"?

 

ΥΓ2 Η Ιατρική επιστήμη, ανά τους αιώνες έχει κάνει τεράστια λάθη και έχει χρησιμοποιήσει πρακτικές που βασίζονταν σε λάθος αντιλήψεις και όχι επαρκή γνώση. Φαντάζομαι ότι οι γιατροί της εκάστοτε εποχής ήταν σίγουροι ότι έπρατταν το ορθό και όλοι οι άλλοι ήταν ψεκασμένοι. Τώρα είμαστε σίγουροι; Δεν ξέρω, ρωτάω, μια που κλινικές μελέτες για τα εμβόλια δεν έχουν γίνει και όλα τα πρωτόκολλα έχουν παραβιαστεί. Ε λοιπόν όχι, επειδή κάποιοι δεν το δεχόμαστε αμάσητο, δεν θα μας πείτε και ψεκασμένους. Με το σώμα σας κάντε ό,τι θέλετε, όπως θα κάνω και εγώ με το δικό μου.

Έγινε επεξεργασία από gdp77
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3049852.jpg
WWW.ZOUGLA.GR

Συγκρίνοντας 10 παραμέτρους της πανδημίας που επηρεάζουν τη δημόσια υγεία, έγινε κατάταξη των 37 χωρών του Οργανισμού Οικονομικής Συνεργασίας... Ελλάδα ΟΟΣΑ κατάταξη πανδημία

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, gdp77 said:

Ε λοιπόν όχι, επειδή κάποιοι δεν το δεχόμαστε αμάσητο, δεν θα μας πείτε και ψεκασμένους

 

το θεμα ομως ειναι τι πορους εχεις εσυ για να καταληξεις σε σωστοτερη αποφαση για σενα, σε σχεση με τους γιατρους παγκοσμια. σιγουρα θα γινουν και λαθη οπως γινονται παντου. αν αποφασιζεις για τα παντα μονος σου θα κανεις περισσοτερα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, fuz10n said:

το θεμα ομως ειναι τι πορους εχεις εσυ για να καταληξεις σε σωστοτερη αποφαση για σενα, σε σχεση με τους γιατρους παγκοσμια. σιγουρα θα γινουν και λαθη οπως γινονται παντου. αν αποφασιζεις για τα παντα μονος σου θα κανεις περισσοτερα.

 

Πέρα από την ενημέρωση που δυστυχώς έχω ψάξει για να βρω (γιατί η συστημική είναι απίστευτα "στημένη"), κοιτάω τα στατιστικά. Δηλαδή, είμαι 43 ετών χωρίς υποκείμενα νοσήματα (που τουλάχιστον να γνωρίζω). Οι πιθανότητες να νοσήσω βαριά (=να διασωληνωθώ και να πεθάνω στην Ελλάδα) είναι πόσο; 0,01%? Σε αυτό μπορούμε να προσθέσουμε ότι ενδέχεται να έχω ήδη κολλήσει τον ιό και να πέρασα ασυμπτωματικά. Με αυτές τις πιθανότητες μου ζητάει η κυβέρνηση να πάω να χτυπήσω εμβόλιο, χωρίς σωστές κλινικές μελέτες βάσει πρωτοκόλλου, με άγνωστες μακροπρόθεσμες συνέπειες και γνωστές βραχυπρόθεσμες; Μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος γιατί να το κάνω; Και έχουν και το θράσσος να σκέφτονται για "corona pass"???? Ε όχι, δεν υπάρχει καμία λογική σε αυτό, πέρα από το να υποθέσουμε/φανταστούμε ότι το οικονομικό παιχνίδι που παίζεται από πίσω είναι ΤΕΡΑΣΤΙΟ (στο πιο απλό σενάριο) ή ότι η στόχευση είναι άλλη (στο πιο συνωμοσιολογικό σενάριο).

Έγινε επεξεργασία από gdp77
  • Like 3
  • Confused 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι θα έλεγα ότι επειδή δεν διαλέγουμε απλά την καλύτερη διανομή Linux να το ψάχνουμε μόνοι μας στο Google και στα forums, είναι σωστότερο να ρωτάμε απλά τους γιατρούς μας. Ο καθένας στο τέλος θα αποφασίσει για τον εαυτό του, με βάση τις συμβουλές των ειδικών (βλ. γιατρών) που θα λάβει και την προσωπική του εκτίμηση κινδύνου (με όσα στοιχεία και μυαλό διαθέτει).

Αντίστοιχα και οι οργανωμένες κοινωνίες θα λάβουν τα μέτρα τους (είτε αυτό λέγεται corona pass είτε κάτι άλλο), με βάση τις κατευθύνσεις που θα λάβουν (επίσης) από τους ειδικούς, ώστε να προστατευθεί το σύνολο. 

Έγινε επεξεργασία από Shaman
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Shaman said:

είναι σωστότερο να ρωτάμε απλά τους γιατρούς μας.

 

Οι γιατροί δεν έχουν καμία επίσημη μελέτη στα χέρια τους. Δεν υπάρχουν μελέτες, δεν υπάρχουν κλινικές δοκιμές. Στη συγκεκριμένη περίπτωση θα σου πουν αυτό που τους λένε να πουν. Αυτοί που βγαίνουν ανοικτά και μιλάνε, τους τρώει η "μαρμάγκα" και το ξέρουμε.

 

8 minutes ago, Shaman said:

Ο καθένας στο τέλος θα αποφασίσει για τον εαυτό του, με βάση τις συμβουλές των ειδικών (βλ. γιατρών) που θα λάβει και την προσωπική του εκτίμηση κινδύνου (με όσα στοιχεία και μυαλό διαθέτει).

 

Συμφωνώ. Αλλά επιμένω ότι η πληροφόρηση από τα media δεν είναι αντικειμενική και δεν παρουσιάζει όλες τις πλευρές. Ελπίζω να καταλαβαίνεις τον λόγο. Επομένως η "μάζα" δεν έχει όλες τις πληροφορίες.

 

9 minutes ago, Shaman said:

Αντίστοιχα και οι οργανωμένες κοινωνίες θα λάβουν τα μέτρα τους (είτε αυτό λέγεται corona pass είτε κάτι άλλο), με βάση τις κατευθύνσεις που θα λάβουν (επίσης) από τους ειδικούς, ώστε να προστατευθεί το σύνολο. 

 

Εδώ γελάμε.... Φαντάζομαι έχεις ενημερωθεί για το σκάνδαλο της επιτροπής των "ειδικών" με τις πρόσφατες αποκαλύψεις για επηρεασμό της επιτροπής από την κυβέρνηση. Το "ακαταδίωκτο" που ψηφίστηκε είναι αντισυνταγματικό και κινεί υποψίες για τους "ειδικούς" και τον τρόπο που λειτούργησαν όλο αυτό το διάστημα... Δεν μπορώ άλλο το παράλογο....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, gdp77 said:

 

Πέρα από την ενημέρωση που δυστυχώς έχω ψάξει για να βρω (γιατί η συστημική είναι απίστευτα "στημένη"), κοιτάω τα στατιστικά. Δηλαδή, είμαι 43 ετών χωρίς υποκείμενα νοσήματα (που τουλάχιστον να γνωρίζω). Οι πιθανότητες να νοσήσω βαριά (=να διασωληνωθώ και να πεθάνω στην Ελλάδα) είναι πόσο; 0,01%? Σε αυτό μπορούμε να προσθέσουμε ότι ενδέχεται να έχω ήδη κολλήσει τον ιό και να πέρασα ασυμπτωματικά. Με αυτές τις πιθανότητες μου ζητάει η κυβέρνηση να πάω να χτυπήσω εμβόλιο, χωρίς σωστές κλινικές μελέτες βάσει πρωτοκόλλου, με άγνωστες μακροπρόθεσμες συνέπειες και γνωστές βραχυπρόθεσμες; Μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος γιατί να το κάνω; Και έχουν και το θράσσος να σκέφτονται για "corona pass"???? Ε όχι, δεν υπάρχει καμία λογική σε αυτό, πέρα από το να υποθέσουμε/φανταστούμε ότι το οικονομικό παιχνίδι που παίζεται από πίσω είναι ΤΕΡΑΣΤΙΟ (στο πιο απλό σενάριο) ή ότι η στόχευση είναι άλλη (στο πιο συνωμοσιολογικό σενάριο).

Έχεις χάσει λίγο την μπάλα.

Για αρχή έχουν γίνει κλινικές μελέτες.
Όχι διάρκεας 5-7 ετών που κάνουν στα μη επείγοντα εμβόλια/φάρμακα, αλλά έγιναν ~1 χρόνο δοκιμές.

 

Το "δεν έχω υποκείμενο νόσημα" είναι τόσο στάνταρντ όσο το GUI στις διανομές linux :D

Αν κάνει κανείς τεστ για τα πάντα, σίγουρα σχεδόν, κάτι θα βρεθεί πως έχει. Θες κάποια ανωμαλία σε κάποια αρτηρία στον εγκέφαλο ? θες κάποια στένωση σε καρδιακή αρτηρία ? θες κάποιο οίδημα σε πνεύμονα ? σοβαρή αλλεργεία σε κάτι ? καλύτερα να μην μπείς σε τέτοιο ψάξιμο.

 

Τις πιθανότητες να νοσήσεις βαριά ή και να αποδημήσεις δεν τις γνωρίζεις, και γνώμη μου αν την θες, εντελώς φιλικά, να μην χρειαστεί να το μάθεις.

 

Όσο για τους "γιατρούς" του διαδικτύου... είναι το ίδιο σοφοί και σωστοί με τους υποστηρικτές της "επίπεδης Γης"...

 

Πρός το παρόν τα στατιστικά λένε συγκεκριμένα πράγματα, όπως π.χ. σε 22.000.000 πολίτες στην Αγγλία με 2 δόσεις Astra Zeneca εμφανίστηκαν συνολικά 205 θρομβώσεις ( που δεν μπορούνε και με 100% ασφάλεια να αποδωθούν όλες στο εμβόλιο ).

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, billpeppas said:

Πρός το παρόν τα στατιστικά λένε συγκεκριμένα πράγματα, όπως π.χ. σε 22.000.000 πολίτες στην Αγγλία με 2 δόσεις Astra Zeneca εμφανίστηκαν συνολικά 205 θρομβώσεις ( που δεν μπορούνε και με 100% ασφάλεια να αποδωθούν όλες στο εμβόλιο ).

Όπως έγραψα και πιο πάνω τις βραχυπρόθεσμες συνέπειες τις γνωρίζουμε. Όχι τις μακροπρόθεσμες.

 

Επίσης και όλοι οι θάνατοι που καταγράφτηκαν σαν θάνατοι "covid" αμφισβητείται αν όντως είναι έτσι. 

 

Έστω και έτσι, όμως, αυτή τη στιγμή οι θάνατοι στην Ελλάδα λόγω Covid είναι 0,00101% επί του πληθυσμού. Σε αυτό το ποσοστό οι περισσότεροι είχαν σοβαρά υποκείμενα νοσήματα.

 

Εξακολουθώ να μην βλέπω τη λογική που πρέπει να το ρισκάρω με ένα εμβόλιο που δίνεται στον πληθυσμό κατά παράβαση των πρωτοκόλλων ασφαλείας που η ίδια η ιατρική επιστήμη έχει θεσπίσει.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, gdp77 said:

Οι γιατροί δεν έχουν καμία επίσημη μελέτη στα χέρια τους. Δεν υπάρχουν μελέτες, δεν υπάρχουν κλινικές δοκιμές. Στη συγκεκριμένη περίπτωση θα σου πουν αυτό που τους λένε να πουν. Αυτοί που βγαίνουν ανοικτά και μιλάνε, τους τρώει η "μαρμάγκα" και το ξέρουμε.

 

Από το παραπάνω καταλαβαίνω ότι έχεις ακολουθήσει ένα δρόμο που δεν μπορώ να σε (παρ)ακολουθήσω... Λυπάμαι.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Shaman said:

 

Από το παραπάνω καταλαβαίνω ότι έχεις ακολουθήσει ένα δρόμο που δεν μπορώ να σε (παρ)ακολουθήσω... Λυπάμαι.

Ξανασυζητάμε λοιπόν σε 5-6 χρόνια (αν είμαι ζωντανός μια που δεν θα εμβολιαστώ) για τα αποτελέσματα των κλινικών δοκιμών. Εσύ θα είσα μέρος του δείγματος της έρευνας. Εγώ όχι (αν είμαι ζωντανός).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν συζητάμε να φάμε DDT για να δείξουμε ότι είναι ασφαλές. Η τεχνολογία των εμβολίων είναι εξαντλητικά μελετημένη. Αν κάποιος δεν θέλει τα "καινοτόμα" mRNA, υπάρχουν τα πιο κλασικά ιικού φορέα. Πράγματι υπάρχει ελαφρά αυξημένη αβεβαιότητα με τα εμβόλια κορωνοϊού σε σχέση με προϋπάρχοντα λόγω των συμπιεσμένων δοκιμών, αλλά είναι σε εντελώς διαφορετική τάξη μεγέθους από τους γνωστούς κινδύνους του ιού.

Βρίσκω την ενίσχυση των "επιφυλακτικών" απόψεων υπερβολική, και σχετιζόμενη περισσότερο με το αντιεμβολιαστικό κίνημα παρά με πραγματικά δεδομένα.

  • Like 8
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, minast said:

Βρίσκω την ενίσχυση των "επιφυλακτικών" απόψεων υπερβολική, και σχετιζόμενη περισσότερο με το αντιεμβολιαστικό κίνημα παρά με πραγματικά δεδομένα.

 

Μα αυτό ακριβώς λέω, ότι δεν υπάρχουν πραγματικά δεδομένα για τις μακροπρόθεσμες συνέπειες. Μόνο για τις βραχυπρόθεσμες. Γιατί λοιπόν είμαι "αντιεμβολιαστής"? (όλα τα παιδικά εμβόλια που προβλέπονται από τον νόμο τα έχω κάνει). Επειδή λέω ότι ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ δεδομένα για τις μακροπρόθεσμες συνέπειες ενός εμβολίου που, κατά παράβαση των πρωτοκόλλων που έχει θεσπίσει η ιατρική επιστήμη, δίνεται στον γενικό πληθυσμό; 

 

Επίσης θα μου απαντήσει κάποιος αν η νόσος covid-19 είναι νόσος του αναπνευστικού ή αγγειακή; Ξέρουμε; Εγώ διαβάζω ότι οι επιστήμονες ακόμα το ψάχνουν... Παρ'όλα αυτά έχουν εμβόλιο....

Έγινε επεξεργασία από gdp77
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 30 λεπτά, το μέλος gdp77 έγραψε:

Όπως έγραψα και πιο πάνω τις βραχυπρόθεσμες συνέπειες τις γνωρίζουμε. Όχι τις μακροπρόθεσμες.

 

Η βραχυπρόθεσμη συνέπεια του να μην δείξουμε σοβαρότητα στην αντιμετώπιση αυτής της απειλής είναι ολοκαύτωμα για την ανθρωπότητα.

 

πριν 21 λεπτά, το μέλος gdp77 έγραψε:

Ξανασυζητάμε λοιπόν σε 5-6 χρόνια (αν είμαι ζωντανός μια που δεν θα εμβολιαστώ) για τα αποτελέσματα των κλινικών δοκιμών. Εσύ θα είσα μέρος του δείγματος της έρευνας. Εγώ όχι (αν είμαι ζωντανός).

 

Σε επίπεδο ατόμου αυτό το ρίσκο είναι αποδεκτό και το υπερασπίζομαι κι εγώ. Σε επίπεδο συνόλου δεν μπορούμε να τζογαρουμε τη φυσιολογική λειτουργία της κοινωνίας. Στο παράδειγμα της Ελλάδας, αν είχαμε 50.000 κρούσματα την ημέρα, θα κατέρρεε η λειτουργία της κοινωνίας.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Simon said:

Σε επίπεδο ατόμου αυτό το ρίσκο είναι αποδεκτό και το υπερασπίζομαι κι εγώ. Σε επίπεδο συνόλου δεν μπορούμε να τζογαρουμε τη φυσιολογική λειτουργία της κοινωνίας. Στο παράδειγμα της Ελλάδας, αν είχαμε 50.000 κρούσματα την ημέρα, θα κατέρρεε η λειτουργία της κοινωνίας.

ΌΧΙ. Δεν καταρρέει καμία κοινωνία με ποσοστό θανάτων από έναν ιό 0.00101%. Τα κρούσματα είναι άσχετα. Οι θάνατοι είναι που οδηγούν σε κατάρρευση. Αν είχες ένα ποσοστό θανάτων π.χ. 5-10%, ναι θα κατέρρεε το σύστημα.

Έγινε επεξεργασία από gdp77
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Γιώργο έχουμε τοσους θανατους παγκοσμίως και ειμαστε παγκοσμιως σχεδον σε καραντινα τοσο καιρο.

Αληθεια τι θα γινοταν αν ειμασταν στην εποχη που δεν ειχαμε ιντερνετ, τηλεοραση, ενημερωση, ανεπτυγμενη επιστημη να μας κλεισει μεσα. Αυτο σου περασε απο το μυαλο; Τι ποσοστο νομιζεις οτι θα πηγαινε μια βολτα απο τον Αγιο Πετρο για να παιξει πρεφα;

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, karmen1983 said:

Γιώργο έχουμε τοσους θανατους παγκοσμίως και ειμαστε παγκοσμιως σχεδον σε καραντινα τοσο καιρο.

Αληθεια τι θα γινοταν αν ειμασταν στην εποχη που δεν ειχαμε ιντερνετ, τηλεοραση, ενημερωση, ανεπτυγμενη επιστημη να μας κλεισει μεσα. Αυτο σου περασε απο το μυαλο; Τι ποσοστο νομιζεις οτι θα πηγαινε μια βολτα απο τον Αγιο Πετρο για να παιξει πρεφα;

 

 

Είναι μεγάλη κουβέντα. Υπάρχουν σοβαρές απόψεις ότι με τα ποσοστά που καταγράφονται (θανάτων ανά 100k πληθυσμού) η καραντίνα δεν χρειαζόταν και ίσως έκανε και μεγαλύτερο κακό παρά καλό. Μεταξύ μας τώρα, για την Ελλάδα, για ποια καραντίνα μιλάμε? Και στην περσινή και στην φετινή του κουτρούλη ο γάμος γινόταν στους δρόμους και στις πλατείες. Και στα σπίτια κτλ.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, gdp77 said:

Όπως έγραψα και πιο πάνω τις βραχυπρόθεσμες συνέπειες τις γνωρίζουμε. Όχι τις μακροπρόθεσμες.

 

Επίσης και όλοι οι θάνατοι που καταγράφτηκαν σαν θάνατοι "covid" αμφισβητείται αν όντως είναι έτσι. 

 

Έστω και έτσι, όμως, αυτή τη στιγμή οι θάνατοι στην Ελλάδα λόγω Covid είναι 0,00101% επί του πληθυσμού. Σε αυτό το ποσοστό οι περισσότεροι είχαν σοβαρά υποκείμενα νοσήματα.

 

Εξακολουθώ να μην βλέπω τη λογική που πρέπει να το ρισκάρω με ένα εμβόλιο που δίνεται στον πληθυσμό κατά παράβαση των πρωτοκόλλων ασφαλείας που η ίδια η ιατρική επιστήμη έχει θεσπίσει.

 

Δεν θα τα επαναλαμβάνουμε συνέχεια.
Έστω ότι ο Χ άνθρωπος έχει καρκίνο του πνεύμονα. Γνωμάτευση 10 χρόνια ζωής.
Έρχεται στον 2ο χρόνο ο COVID και του... αλλάζει τα πνευμόνια και αποδημεί εν κύριο.
Δεν ευθύνεται ο COVID ?

 

Μην το πάμε στο άλλο άκρο.

Ας φοβάσαι τις μελλοντικές συνέπειες ( αν υπάρχουν ) των εμβολίων, αλλά όχι και να κάνουμε την συζήτηση flat earthers για το αν καταγράφονται ως θάνατοι COVID άσχετοι με αυτόν θάνατοι.

 

υ.γ. εφόσον φοβάσαι τα εμβόλια για την COVID, φαντάζομαι δεν παίρνεις γενικότερα φάρμακα έτσι ? Γιατί πολλά πιο κοινά φάρμακα έχουν μεγαλύτερη λίστα και με μεγαλύτερα ποσοστά εμφάνισης στις παρενέργειες... ακόμα και το Depon έχει μακρά λίστα παρενεργειών.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.