Jump to content



COVID-19


sotiris

Recommended Posts

17 λεπτά πριν, το μέλος ARMAGEDDON έγραψε:

Αν νομίζεις ότι σώθηκε ο κόσμος από την κάθε "pfizer" είστε γελασμένοι

 

Μιλάμε για το Super Placebo Effect !

Ας ρωτήσουμε και τον Παπαδάκη με 5 δόσεις όπου κόντεψε να τα τινάξει και πήγε στο νοσοκομείο φανταστήτε να μην είχε κάνει !

α σώθηκες & είχες κάνει , είχες κάνει βοήθησε

α σώθηκες και δεν είχες κάνει απλά έτυχε

α πέθανες και είχες κάνει δεν έπιασε κρίμα

α πέθανες και δεν είχες κάνεις καλά να πάθεις ανεμβολίαστε ψέκι κλπ εμείς μ@@@@@κες είμασταν που κάναμε


 

Ανέλαβε η φύση και η φυσική ανοσία , α ξέχασα ψέκια συνομοσιολόγοι κλπ !

 

 

Ναι , γι αυτο και σου ξαναλεω 

 

2 ώρες πριν, το μέλος giorgos2187 έγραψε:

Νετι; Το σύστημα πέρασε τα δικά του οπότε τώρα δεν τρέχει καστανο αφού πρώτα μας υποδούλωσαν και όλα ήταν ψέματα και αφού οσφπ-παο 0-0 άρα η Πάτρα γιατί ξανακάνει καρναβάλι και γιατί το thelab έχει ακόμα θέμα covid αφού εσύ μας τα λεγες δύο χρόνια πριν, να σ ακούμε, αφού απόκριες ήρθαν και είναι απόγευμα και φτου εμβόλια κυριακάτικα με το κωλοσυστημα  τους οι ψεύτες. Κάντε υπομονή και θα δείτε.

 

 

 

16 λεπτά πριν, το μέλος Γιάννης_84 έγραψε:

Αλλά είπαμε, μηδέν αντίληψη, μηδέν χώρος προβληματισμού, συζήτησης και αμφισβήτησης.

 

Κανενας απολυτως. ΜΗΔΕΝ. Την ωρα της κορυφωσης της πανδημιας ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΧΩΡΟΣ αμφισβητησης. Γκεγκε; Οταν εισαι ασφαλης, μπορεις να ΔΟΚΙΜΑΣΕΙΣ να αμφισβητησεις κατι, να μελετησεις τις αμφιβολιες σου, να τρεξεις τεστ για τις ενναλακτικες που προτεινεις και ΑΦΟΥ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ οτι ορθως αμφισβητησες, δημοσιευεις, ενημερωνεις και ξεκιναει μια λεπτομερης, ενδελεχης, μακροχρονια ερευνα μεχρι να αποδειχθουν σε τεραστιοτερη κλιμακα τα οσα απεδειξες εσυ. That's fckn science, ειτε σ αρεσει ειτε οχι. Δουλειες του ποδαριου στην επιστημη δε χωρανε, και μπουρδολογιες δεν χωρανε ακομα περισσοτερο. Και φυσικα ο "εσυ" πρεπει να σαι και καποιος καταλληλος ετσι; Γιατι εσυ συγκεκριμενα, οπως κι εγω, τριχες κατσαρες, αγραμματοι ειμαστε. Ιατρικα εννοω. Τα οσα λεμε, τα χαρακτηριζεις ανετα και μπουρδες και δεν τρεχει καστανο, μιας και μπουρδες ειναι. Το μοντελο Δανιας λοιπον που σε συνεπηρε και ερωτευτηκες, που αλλαξε τη στρατηγικη του ΑΦΟΥ πρωτα επιασε το 80% εμβολιασμενων, το οποιο ετεθη σαν στοχος κι εδω στην Ελλαδα, ωστε ακριβως να μπορεσουμε να βγουμε απο τα αυστηρα μετρα οπως ακριβως εκανε η Δανια, να το εξηγησεις στο φιλο σου τον @ARMAGEDDON που δυο χρονια μετα δεν εχει καταλαβει τι στο διαλο κανει ενα εμβολιο, και γιατι στο διαλο σημερα μπορουμε να πουμε οτι επιστρεψαμε στην παλια μας κανονικοτητα και υπαρχει η δυνατοτητα να γινονται και παλι τα καρναβαλια που τοσο απεχθανομαι. Γιατι τουλαχιστον εδω μεσα καποιοι ειχαμε μαλλιασει να λεμε οτι το εμβολιο θα σωσει πολλες ζωες και νοσηλειες ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΟΛΕΣ ΓΑΜΩ!!!! Δηλαδη νισαφι μ αυτον τον τυπο πια. Τουλαχιστον εσυ θα επρεπε και θα μπορουσες να καταλαβεις  γιατι ο εμβολιασμος του 80% του πληθυυσμου ηταν critical σημασιας. Το οποιο εκανε η Δανια, αλλα σε καθε ευκαιρια ελεγες οτι εμεις εδω κανουμε μπουρδες. Δηλαδη εσυ για να καταλαβω, ονειρευεσαι Δανια χωρις να κανεις το στοιχειωδες που εκανε η Δανια. Και μετα θες να πουμε για αντιληψη. Στακα, μαν....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 10,3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

σου απάντησα παραπάνω την επιστημονική λογική

 

κόλλησες covid

Ναι --> και επέζησες -->

είχες κάνει εμβόλιο

Ναι -> Δούλεψε

Οχι -> Τύχη

 

--> πέθανες

 

είχες κάνει εμβόλιο

Ναι -> δεν έπιασε

ΟΧΙ -> είσαι ψέκι καλά να πάθεις

 

Επιστημονικά όχι αηδίες επίπεδο καφενείου η ΙΑΤΡΙΚΗ κοινότητα 🤡 !

το έχω ξαναπεί βάζουν την λέξη ΕΠΙΣΤΗΜΗ όπου είναι 100000000 κλάδοι !
η ιατρική επιστήμη χαρταετό η αν υπήρχε διαφορετική προσέγγιση φίμωση από παντού όπως βλέπουμε και στο παρακάτω βίντεο όπου μια υπάλληλος του twitter πριν τον ELON MUSK έκανε censhorship ιατρούς από τα καλύτερα πανεπιστήμια ban ! ! !

Τι να πιάσουμε την πολιτική που θέλουν το καλό μας με απευθείας αναθέσεις η Von der lien με SMS

πάρε το βίντεο πάλι για το censorship !

 

 

το πολιτικό σύστημα έχει πεθάνει η τωρινή Δημοκρατία ζέχνει

αναμένω την επόμενη VERSION Democracy 3.0 (άμεσης καθαίρεσης πολιτικών για να μην υπάρχουν DAVOS , μικρομάγαζα και αηδίες τέτοιες)  <-- εδώ το διαβάσατε πρώτοι

 

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

4 λεπτά πριν, το μέλος giorgos2187 έγραψε:

 

 

Ναι , γι αυτο και σου ξαναλεω 

 

 

 

 

Κανενας απολυτως. ΜΗΔΕΝ. Την ωρα της κορυφωσης της πανδημιας ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΧΩΡΟΣ αμφισβητησης. Γκεγκε;

Ποια κορύφωση; 3 χρόνια δεν πέρασαν; Στις πόσες δύο βδομάδες ισιώνει η καμπύλη τέλος πάντων;

 

4 λεπτά πριν, το μέλος giorgos2187 έγραψε:

Οταν εισαι ασφαλης, μπορεις να ΔΟΚΙΜΑΣΕΙΣ να αμφισβητησεις κατι, να μελετησεις τις αμφιβολιες σου, να τρεξεις τεστ για τις ενναλακτικες που προτεινεις και ΑΦΟΥ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ οτι ορθως αμφισβητησες, δημοσιευεις, ενημερωνεις και ξεκιναει μια λεπτομερης, ενδελεχης, μακροχρονια ερευνα μεχρι να αποδειχθουν σε τεραστιοτερη κλιμακα τα οσα απεδειξες εσυ. That's fckn science, ειτε σ αρεσει ειτε οχι.

Το Lancet δεν κάνει fckin science; Πήρες χαμπάρι τίποτα ή απλά πήρες πάλι φόρα να κατατροπώσεις τους αμόρφωτους που λένε μπούρδες και δεν διακρίνεις τίποτα;

 

4 λεπτά πριν, το μέλος giorgos2187 έγραψε:

Δουλειες του ποδαριου στην επιστημη δε χωρανε, και μπουρδολογιες δεν χωρανε ακομα περισσοτερο.

Η οδηγία για παράλειψη του aspiration επειδή ειδικά τώρα 《δεν χρειάζεται》 ήταν δουλειά του ποδαριού και όλοι το ξέρουν, λίγοι το παραδέχονται. Ντάξ μωρέ safe and effective αφού.

 

4 λεπτά πριν, το μέλος giorgos2187 έγραψε:

Και φυσικα ο "εσυ" πρεπει να σαι και καποιος καταλληλος ετσι; Γιατι εσυ συγκεκριμενα, οπως κι εγω, τριχες κατσαρες, αγραμματοι ειμαστε. Ιατρικα εννοω. Τα οσα λεμε, τα χαρακτηριζεις ανετα και μπουρδες και δεν τρεχει καστανο, μιας και μπουρδες ειναι. Το μοντελο Δανιας λοιπον που σε συνεπηρε και ερωτευτηκες, που αλλαξε τη στρατηγικη του ΑΦΟΥ πρωτα επιασε το 80% εμβολιασμενων, το οποιο ετεθη σαν στοχος κι εδω στην Ελλαδα, ωστε ακριβως να μπορεσουμε να βγουμε απο τα αυστηρα μετρα οπως ακριβως εκανε η Δανια, να το εξηγησεις στο φιλο σου τον @ARMAGEDDON που δυο χρονια μετα δεν εχει καταλαβει τι στο διαλο κανει ενα εμβολιο, και γιατι στο διαλο σημερα μπορουμε να πουμε οτι επιστρεψαμε στην παλια μας κανονικοτητα και υπαρχει η δυνατοτητα να γινονται και παλι τα καρναβαλια που τοσο απεχθανομαι. Γιατι τουλαχιστον εδω μεσα καποιοι ειχαμε μαλλιασει να λεμε οτι το εμβολιο θα σωσει πολλες ζωες και νοσηλειες ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΟΛΕΣ ΓΑΜΩ!!!! Δηλαδη νισαφι μ αυτον τον τυπο πια. Τουλαχιστον εσυ θα επρεπε και θα μπορουσες να καταλαβεις  γιατι ο εμβολιασμος του 80% του πληθυυσμου ηταν critical σημασιας. Το οποιο εκανε η Δανια, αλλα σε καθε ευκαιρια ελεγες οτι εμεις εδω κανουμε μπουρδες. Δηλαδη εσυ για να καταλαβω, ονειρευεσαι Δανια χωρις να κανεις το στοιχειωδες που εκανε η Δανια. Και μετα θες να πουμε για αντιληψη. Στακα, μαν....

Εγώ δεν ονειρεύομαι τίποτα, απλώς επισημαίνω πραγματάκια που θα έπρεπε να προβληματίζουν ώστε να συζητούνται, αλλά που... Έχεις κολλήσει στο 80%, δεν μπορείς θες να συλλάβεις ότι άλλο είναι το να σταματήσει η πίεση επειδή πιάστηκε κάποιος στόχος και άλλο να σου λέει ενεργά ότι για τους τάδε και τάδε πληθυσμούς πρέπει να υπάρχει λόγος για να σου επιτρέψω να το κάνεις. Δηλαδή μπήκαν κάποια ενεργά φρένα στην αύξηση αυτού του 80% Ή μπορεί η αγγλική έκδοση από το ίδιο το site που διάβασα να ήταν κακομεταφρασμένη ή τα αγγλικά μου όχι τόσο καλά αλλά δεν θα το καταλάβω ποτέ αν κατάλαβα λάθος αφού κανείς δεν το συζητάει γιατί μάλλον είμαστε ακόμα στο 2021 ξέρω 'γω. Μόνο αφορισμοί και ο αντίλογος είναι αναγκαστικά και αποκλειστικά μόνο μπούρδες και άλλο περιθώριο δεν υπάρχει, όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

2 λεπτά πριν, το μέλος Γιάννης_84 έγραψε:

Ποια κορύφωση; 3 χρόνια δεν πέρασαν; Στις πόσες δύο βδομάδες ισιώνει η καμπύλη τέλος πάντων;

 

 

Σταματω καπου εδω, προφανως δεν καταλαβαινεις σε τι αναφερομαι και σε ποιο χρονικο σημειο. Εκτος χρονου λοιπον. Καλη συνεχεια στον αγωνα παιδια.

8 λεπτά πριν, το μέλος ARMAGEDDON έγραψε:

είσαι ψέκι καλά να πάθεις

 

8 λεπτά πριν, το μέλος ARMAGEDDON έγραψε:

είσαι ψέκι καλά να πάθεις

 

Ναι

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τόσο καιρό δεν χωρούσε συζήτηση λόγω κορύφωσης. Τώρα που πέρασε η κορύφωση και υπάρχουν τόσα πολλά νέα δεδομένα, πάλι δεν χωράει συζήτηση γιατί για κάποιο λόγο πρέπει αναγκαστικά να αναφερόμαστε μόνο στην τότε περίοδο αλλιώς είμαστε εκτός χρόνου. 👍

Link to comment
Share on other sites

3 λεπτά πριν, το μέλος Γιάννης_84 έγραψε:

Τόσο καιρό δεν χωρούσε συζήτηση λόγω κορύφωσης. Τώρα που πέρασε η κορύφωση και υπάρχουν τόσα πολλά νέα δεδομένα, πάλι δεν χωράει συζήτηση γιατί για κάποιο λόγο πρέπει αναγκαστικά να αναφερόμαστε μόνο στην τότε περίοδο αλλιώς είμαστε εκτός χρόνου. 👍

 

έτσι είναι όταν το σύστημα δεν μπορεί να ανταποκριθεί , να πολεμήσει τα ίδια του όπλα τι να γράφουμε !
 

το σύστημα είπε ψέκια τους σκεπτόμενους δείχνοντας κάποια ακραία παραδείγματα και υποστηρίζοντας την θεωρία των δύο άκρων καλού & κακού κοινώς λαϊκισμός !

πλέον έχοντας περάσει 3 χρόνια σώζοντας τίποτα εν κατακλείδι τα ίδια ποσοστά θνησιμότητας που υπήρχαν τον πρώτο χρόνο τα ίδια ήταν και το 2021 + 2022 και συνεχίζουμε τώρα covid .

πλέον δεν μπορείς να κατηγορήσεις τον άλλον ακραία ότι σκοτώνεις κόσμο επειδή σκέφτεσαι ρωτάς και έχεις αμφιβολίες που είχες και τότε και κανένας δεν στις λύνει παρά ακολουθεί τυφλά μια πολιτική γραμμή

 

πλέον οι ένθερμοι της πολιτικής των εμβολίων της συγκεκριμένης κατάστασης και λοιπά θα γίνουν οι γραφικοί και οι ψεκασμένοι της υπόθεσης και πάει λέγοντας
είχες πει ότι ο ιός έφυγε από εργαστήριο είσαι ψέκας

μετά από καιρό ναι όντως έφυγε από εργαστήριο

πραγματικά θέλω να δω τα πρώτα πυρηνικά σε πια χώρα θα πέσουν που θα ξεφύγει κάποιος άλλος πιο θανατηφόρος ιός με 60% θνησιμότητα και όχι με 0.000002%
 

τα παράλληλα προβλήματα που δημιουργήθηκαν από τις πολιτικές δεν πρόκειται ποτέ να τα δούμε η τα βάλαμε κάτω από το χαλάκι !
έχουμε τεράστια αύξηση στα ψυχοφάρμακα 1 στους 4 χρειάζεται βοήθεια επίσημα !

Στα 10 εκατομμύρια είναι , 2.500.000 εκατομμύρια με ψυχολογικά !

Link to comment
Share on other sites

20 λεπτά πριν, το μέλος Γιάννης_84 έγραψε:

Τόσο καιρό δεν χωρούσε συζήτηση λόγω κορύφωσης.

 

Ακριβως

21 λεπτά πριν, το μέλος Γιάννης_84 έγραψε:

Τώρα που πέρασε η κορύφωση και υπάρχουν τόσα πολλά νέα δεδομένα, πάλι δεν χωράει συζήτηση γιατί για κάποιο λόγο πρέπει αναγκαστικά να αναφερόμαστε μόνο στην τότε περίοδο αλλιώς είμαστε εκτός χρόνου. 👍

 

Ποιο ακριβώς μέτρο ισχύει τώρα που σε ενοχλεί; Με τη σημερινή ισχύουσα κατάσταση, που ενοχλείσαι; Η κυβέρνηση που έτυχε να χειριστεί αυτό το θέμα χάραξε μια στρατηγική, την ακολούθησε, έφερε τ αποτελέσματα που έφερε, έκανε τα λάθη που έκανε, όλα καλά λοιπόν, αν δε σ' άρεσε μπορείς να μην την ψηφίσεις όπως ακριβώς θα κάνω κι εγώ. 

Το θέμα σου τελικά, ο λόγος που γράφεις τα όσα γράφεις, ποιος είναι; Να πεις ότι εδώ έγιναν όλα λάθος, επειδή η Δανία τα έκανε όλα αλλιώς; Η να πεις ότι η Δανία τελικά έγινε πιο ελαστική στο θέμα του εμβολιασμού, άρα κακώς εμείς δε γίναμε; Γιατί αν αυτό θες να πεις, τότε σου λέω ότι λες μπούρδες γιατί απλά η Δανία πέτυχε πολύ περισσότερα απ' ότι εμείς , και αρκετά πιο πριν, όπως θα έπρεπε να είχαμε πετύχει κι εμεις. Αλλά όταν η Δανία πετύχαινε και αποκτούσε επιλογές, εμείς κάτι λέγαμε για ελευθερίες, για φιμωμα, για σύστημα, για Εβραίους και διάφορες άλλες μπούρδες. 

Σε κάθε ποστ σου, πετάς κάτι χρήσιμο (όντως) και μετά παραλογιζεσαι σε ανούσιες συγκρίσεις και σε ένα άνευ λόγου "διαφωνώ". Δεν σε καταλαβαίνω, για αυτό είπα ας το σταματήσουμε....

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 λεπτά πριν, το μέλος giorgos2187 έγραψε:

 

Ακριβως

 

Ποιο ακριβώς μέτρο ισχύει τώρα που σε ενοχλεί; Με τη σημερινή ισχύουσα κατάσταση, που ενοχλείσαι;

Με ενοχλεί μεταξύ άλλων ότι δεν μπορούμε να συζητήσουμε καλόπιστα κυρίως.

 

16 λεπτά πριν, το μέλος giorgos2187 έγραψε:

Η κυβέρνηση που έτυχε να χειριστεί αυτό το θέμα χάραξε μια στρατηγική, την ακολούθησε, έφερε τ αποτελέσματα που έφερε, έκανε τα λάθη που έκανε, όλα καλά λοιπόν, αν δε σ' άρεσε μπορείς να μην την ψηφίσεις όπως ακριβώς θα κάνω κι εγώ.

Ποια λάθη; Αυτά για τα οποία δεν μιλάμε με τίποτα;

 

16 λεπτά πριν, το μέλος giorgos2187 έγραψε:

Το θέμα σου τελικά, ο λόγος που γράφεις τα όσα γράφεις, ποιος είναι;

100 φορές το είπα, τροφή για συζήτηση. Τροφή για μη γράφει ο καθένας σε κάθε ευκαρία ότι εγώ κι ο @ARMAGEDDON πρέπει να τιμωρηθούμε επειδή ευθυνόμαστε προσωπικά για θανάτους ξέρω 'γω, ενώ αυτοί που άλλαξαν τον τρόπο χορήγησης δεν προκάλεσαν καμία ζημιά σε κανέναν άνθρωπο.

 

16 λεπτά πριν, το μέλος giorgos2187 έγραψε:

Να πεις ότι εδώ έγιναν όλα λάθος, επειδή η Δανία τα έκανε όλα αλλιώς; Η να πεις ότι η Δανία τελικά έγινε πιο ελαστική στο θέμα του εμβολιασμού, άρα κακώς εμείς δε γίναμε; Γιατί αν αυτό θες να πεις, τότε σου λέω ότι λες μπούρδες

Στο εξήγησα παραπάνω τι θέλω, η υπεραπλούστευση που κάνεις είναι μοιραίο να καταλήξει σε άαπρο μαύρο και αυτό είναι η μπούρδα.

 

16 λεπτά πριν, το μέλος giorgos2187 έγραψε:

γιατί απλά η Δανία πέτυχε πολύ περισσότερα απ' ότι εμείς , και αρκετά πιο πριν, όπως θα έπρεπε να είχαμε πετύχει κι εμεις. Αλλά όταν η Δανία πετύχαινε και αποκτούσε επιλογές, εμείς κάτι λέγαμε για ελευθερίες, για φιμωμα, για σύστημα, για Εβραίους και διάφορες άλλες μπούρδες.

Δεν υποστηρίζω ότι ξέρω τα πάντα για τη Δανία, απλώς την αναφέρω επειδή τυχαίνει να είναι μια σοβαρή χώρα η οποία έκανε μια αλλαγή την οποία θεωρώ πολύ σημαντική όσον αφορά την αιτιολογία της. Εσύ το υπεραπλουστεύεις ως απλή χαλάρωση επειδή πέτυχαν.

 

16 λεπτά πριν, το μέλος giorgos2187 έγραψε:

Σε κάθε ποστ σου, πετάς κάτι χρήσιμο (όντως) και μετά παραλογιζεσαι σε ανούσιες συγκρίσεις και σε ένα άνευ λόγου "διαφωνώ". Δεν σε καταλαβαίνω, για αυτό είπα ας το σταματήσουμε....

Οι συγκρίσεις ανούσιες; Το μάθαμε κι αυτό. Η πιο μεγάλη διαφωνία που βλέπω εγώ είναι η διαφωνία για ανοιχτή και καλόπιστη συζήτηση και δεν είμαι εγώ ο διαφωνών, ούτε και νομίζω ότι είναι άνευ λόγου.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, το μέλος Γιάννης_84 έγραψε:

Ποια λάθη; Αυτά για τα οποία δεν μιλάμε με τίποτα;

 

Μα τι λες; Άπειρες φορές έχω γράψει ότι ο πρώτος που θα πέταγε κάλλιστα ντομάτες για πάμπολλες αποφάσεις θα ήμουν εγώ. Για πάμπολλες όμως. 

 

2 ώρες πριν, το μέλος Γιάννης_84 έγραψε:

πρέπει να τιμωρηθούμε επειδή ευθυνόμαστε προσωπικά για θανάτους ξέρω 'γω

 

Ακραία δήλωση, δεν την έχω υιοθετήσει ποτέ, το θεωρώ βαρύ να το πει κάποιος αυτό, παρόλο που σε δύο τοπικές υποθέσεις άνετα έστελνα κόσμο στα κάτεργα για καμία 5ετια. Λόγω βλακείας τους. 

 

2 ώρες πριν, το μέλος Γιάννης_84 έγραψε:

Εσύ το υπεραπλουστεύεις ως απλή χαλάρωση επειδή πέτυχαν

 

Το ότι το γράφω υπεραπλουστευμενα, δεν σημαίνει ότι είναι λάθος. Ναι, έκαναν πρώτα το ΑΥΤΟΝΟΗΤΟ, που εδώ ακόμα συζητάμε αν είναι το αυτονόητο, και απέκτησαν επιλογες. Δε χωρά καμία συζήτηση εδώ.

 

2 ώρες πριν, το μέλος Γιάννης_84 έγραψε:

Οι συγκρίσεις ανούσιες; Το μάθαμε κι αυτό.

Ώπα ωπα. Καμία σύγκριση δεν είναι ανούσια. Οι συγκρίσεις που κάνεις εσύ είναι ανούσιες. Γιατί συγκρίνεις τη Δανία που έκανε τάχιστα το αυτονόητο, με εμάς που ακόμα συζητάμε το αυτονόητο. Και οκ, πες από φοβο το συζητάγαμε στην αρχή. Εδώ ακόμα υπάρχουν άνθρωποι που λένε ότι οι εμβολιασμενοι θα πεθάνουν σε 5-10 χρονια. Όχι φίλε μου, είναι άκυρο να συγκρίνεις τη Δανία με εμάς σε ΕΝΑ μόνο σημείο. Να ειχαμε κάνει τα πάντα ίδια, και να διαφεραμε μετά σε κάποια μικροσημεια να το συζητούσαμε. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 λεπτά πριν, το μέλος giorgos2187 έγραψε:

 

Μα τι λες; Άπειρες φορές έχω γράψει ότι ο πρώτος που θα πέταγε κάλλιστα ντομάτες για πάμπολλες αποφάσεις θα ήμουν εγώ. Για πάμπολλες όμως. 

Εγώ αντιθέτως είχα γράψει από πολύ νωρίς σε αυτό το thread ότι δυσκολεύομαι να ασκήσω κριτική για τις κινήσεις που κάνουν οι διάφορες ανά τον κόσμο κυβερνήσεις ανεξαρτήτως λοιπού πολιτικού προσανατολισμού επειδή καταλάβαινα το μέγεθος της δυσκολίας και της ευθύνης και του ό,τι κι αν κάνεις μπορεί να χρησιμοποιηθεί εναντίον σου. Όταν διαπίστωσα ότι τα ΜΜΕ έσκουζαν με τρόπο που έδειχνε ύπαρξη παράπλευρης ατζέντας, τότε είναι που άρχισα να γίνομαι σκεπτικός και να δίνω σημασία σε διαφορετικές απόψεις. Το να μιλάμε για ντομάτες κλπ δεν έχει καμία αξία, το θέμα είναι να βγαίνει και κανένα χρήσιμο συμπέρασμα για την επόμενη εκστρατεία τρόμου και χειραγώγησης που ίσως έρθει.

 

14 λεπτά πριν, το μέλος giorgos2187 έγραψε:

 

Ακραία δήλωση, δεν την έχω υιοθετήσει ποτέ,

Όντως δεν το έχεις κάνει, σε αυτό πρωταγωνίστησαν 2-3 άλλοι και δεν είδα να τους φέρνει αντίρρηση κανένας.

 

14 λεπτά πριν, το μέλος giorgos2187 έγραψε:

το θεωρώ βαρύ να το πει κάποιος αυτό

Να που συμφωνούμε και σε κάτι.

 

14 λεπτά πριν, το μέλος giorgos2187 έγραψε:

Το ότι το γράφω υπεραπλουστευμενα, δεν σημαίνει ότι είναι λάθος. Ναι, έκαναν πρώτα το ΑΥΤΟΝΟΗΤΟ, που εδώ ακόμα συζητάμε αν είναι το αυτονόητο, και απέκτησαν επιλογες. Δε χωρά καμία συζήτηση εδώ.

Άντε πάλι δεν χωράει συζήτηση! Τόση διαλλακτικότητα ούτε ο Βολταίρος (ασχέτως αν όντως εξέφρασε ή όχι τη γνωστή ρήση που του αποδίδεται). Εσύ ακόμα νομίζεις ότι εννοώ το αν από υποχρεωτικό το έκαναν προαιρετικό; Δεν είναι η απόκτηση επιλογών που έχεις κολλήσει όταν σου λένε μην το κάνεις εάν ανήκεις στους τάδε και τάδε εκτός αν ισχύουν συγκεκριμένες συνθήκες. Αυτό είναι η εξατομίκευση που λέγανε κάποιοι και τους έβγαζαν ψεκ μαζί και με εμάς που μας φαινόταν τουλάχιστον εύλογο και προσπαθούσαμε να το συζητήσουμε.

 

14 λεπτά πριν, το μέλος giorgos2187 έγραψε:

Ώπα ωπα. Καμία σύγκριση δεν είναι ανούσια. Οι συγκρίσεις που κάνεις εσύ είναι ανούσιες. Γιατί συγκρίνεις τη Δανία που έκανε τάχιστα το αυτονόητο, με εμάς που ακόμα συζητάμε το αυτονόητο. Και οκ, πες από φοβο το συζητάγαμε στην αρχή. Εδώ ακόμα υπάρχουν άνθρωποι που λένε ότι οι εμβολιασμενοι θα πεθάνουν σε 5-10 χρονια. Όχι φίλε μου, είναι άκυρο να συγκρίνεις τη Δανία με εμάς σε ΕΝΑ μόνο σημείο. Να ειχαμε κάνει τα πάντα ίδια, και να διαφεραμε μετά σε κάποια μικροσημεια να το συζητούσαμε. 

Δεν συγκρίνω γενικώς εμάς με τη Δανία. Συγκρίνω την δια της βίας επιβεβλημένη άποψη (κάντε όλοι ό,τι βρείτε ανεξαρτήτως ποιοι είστε) με μια άλλη δήθεν ψεκ άποψη (διαφοροποίηση με βάση διάφορους παράγοντες). Εφόσον όμως το υπεραπλουστεύεις βολικά μετατρέποντάς το σε Ελλάδα vs Δανία, τότε ναι, είμαι άλλος ένας ψεκ που τον κόλλησες στον τοίχο με επιχειρήματα και συγχαρητήρια.

 

Για το aspiration έχεις να πεις κάτι παρόμοιο; Γιατί η ορθή ιατρική πρακτική 《δεν χρειάζεται》 λένε, ειδικά για τα συγκεκριμένα εμβόλια. Και αυτό προσπάθησα να το συζητήσω εδώ μέσα και γιατροί από εδώ δεν ήξεραν την απάντηση και όταν ρώτησαν, μας πληροφόρησαν ότι απλώς δεν χρειάζεται. Καλύφθηκα, τι να σου πω.

 

Για το συνάδελφό μου το Βασίλη Λ. που έχει μείνει κατάκοιτος από mrna έχεις να πεις κάτι; Στους υπαλλήλους του είχε πει ξεκάθαρα να το κάνουν αλλιώς να αλλάξουν δουλειά. Αργότερα έδωσε το μαγαζί του άρον άρον γιατί οι θρομβώσεις τον είχαν (και εξακολουθούν) γονατίσει και χρειάστηκε να του το πουν πολλοί γιατροί το τι το προκάλεσε για να το χωνέψει. Ελπίζω να γίνει καλά αλλά μέχρι στιγμής σκορπάει λεφτά σε εξετάσεις και σε θεραπείες που δεν του δίνουν καμία βελτίωση. Παρεμπιπτόντως έχω προσλάβει μια πρώην υπάλληλό του που δεν έκανε τη δεύτερη δόση, γιατί η πρώτη της γàμhσε την περίοδο. Αλλά τι λέω, όλοι αυτοί είναι ηθοποιοί, ή ψεύτες ή είναι συμπτώσεις ή τα βγάζω από το μυαλό μου. Υφασμάτινη μασκούλα κανείς;

Link to comment
Share on other sites

Bored Bill Murray GIF

Παιδάκια, περάστε σε κάνα μήνα πάλι να μας πείτε τις μαλακίες σας. Να έχετε περισσότερα κέρματα μαζί σας όμως, γιατί το jukebox παίζει τις ίδιες και τις ίδιες μαλακίες.

Άντε τώρα πιο πέρα, γιατί σαν πολλές μαλακίες διαβάσαμε και θα καούν τα εγκεφαλικά μας κύτταρα. Κάνετε και επιστημονικές αναλύσεις, τρομάρα σας.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

Bored Bill Murray GIF

Παιδάκια, περάστε σε κάνα μήνα πάλι να μας πείτε τις μαλακίες σας. Να έχετε περισσότερα κέρματα μαζί σας όμως, γιατί το jukebox παίζει τις ίδιες και τις ίδιες μαλακίες.

Άντε τώρα πιο πέρα, γιατί σαν πολλές μαλακίες διαβάσαμε και θα καούν τα εγκεφαλικά μας κύτταρα. Κάνετε και επιστημονικές αναλύσεις, τρομάρα σας.

Έχω φάει ban και διαγραφές post για πολύ προσεκτικότερες αναρτήσεις. Εγώ πάντως δεν έκανα καμία επιστημονική ανάλυση, το lancet όμως, έκανε. Ωραίο επίπεδο 👍

 

Link to comment
Share on other sites

WWW.NAFTEMPORIKI.GR

Την ώρα που οι περισσότερες χώρες αναμένουν το τέλος της έκτακτης ανάγκης για την δημόσια υγεία...

 

Link to comment
Share on other sites

WWW.THETOC.GR

Οι αστυνομικές Αρχές της Μόσχας έχουν συλλάβει ήδη έναν 29χρονο άνδρα, ο οποίος κατηγορείται για τη δολοφονία του επιστήμονα.

 

Link to comment
Share on other sites

για να μην ξεχνιόμαστε πάρτε μια ΦΑΠΑ από τις πολλές που θα φάμε γιατί --> ZERO TRUST , never trust always confirm

 

NYPOST.COM

New emails uncovered by House Republicans probing the COVID-19 pandemic reveal the deceptive nature of Dr. Fauci.  

 

bonus +

Spoiler

 

 

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα.. Στις 27/2 βγαινει το αφεντικο και κανει δηλωση και στις 3/3 βγαινει το παιδι για ολες τις δουλειες..

Τι εγινε και ξαφνικα μπορει να ξεφυγε απο εργαστηριο της Κινας ?

WWW.KATHIMERINI.GR

Από τους πρώτους μήνες του πολέμου, η Ρωσία έχει επανειλημμένα ζητήσει από την Κίνα όπλα και η Κίνα έχει επανειλημμένα...

Ντωσει οπλα εφυγε απο το εργαστηριο.

Δεν ντωσει οπλα φταιει η τανα η νυχτεριδα.. ρε τι ζουμε...

 

On 26/2/2023 at 9:32 ΜΜ, το μέλος giorgos2187 έγραψε:

Ποιο ακριβώς μέτρο ισχύει τώρα που σε ενοχλεί;

Τα τεστ που κανουν υποχρεωτικα και πληρωνουν απο την τσεπη τους οι ανεμβολιαστοι εργαζομενοι..

Που αν δεν ειχαμε εκλογες το μετρο θα εληγε με το ανοιγμα της τουριστικης περιοδου.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, το μέλος Proteas έγραψε:

Τα τεστ που κανουν υποχρεωτικα και πληρωνουν απο την τσεπη τους οι ανεμβολιαστοι εργαζομενοι..

Έλα μωρέ, ποιος νοιάζεται για αυτούς; Αφού υπάρχει τσάμπα εμβόλιο, χιλιοτεσταρισμενο πια, και επιλέγουν να πληρώνουν τεστ (για να μην κονομησουν οι φαρμακευτικές βεβαίως βεβαίως 😂😂😂😂😂😂

Αφού έτσι ήθελαν, υπομονή ένα μηνακι ακόμα και θα σταματήσει να ματώνει η τσέπη τους. Εγώ για τα άλλα ρώτησα, αυτά που μας στερούσαν την ελευθερία μας, τη βούληση μας, την αναπνοή μας κλπ. 

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, το μέλος giorgos2187 έγραψε:

Αφού υπάρχει τσάμπα εμβόλιο, χιλιοτεσταρισμενο πια, και επιλέγουν να πληρώνουν τεστ

Εμβολιο τσαμπα δεν υπαρχει. Για να μην πω οτι ζητουν και χρηματα για εμβολια που δεν παρεδωσαν..

Χιλιοτεσταρισμενο ναι, συμφωνω, υπηρξαν εκατομμυρια πειραματοζωα και βλεπουμε τι συμβαινει καθημερινα.

Δεν επιλεγουν, τους υποχρεωνουν να τα κανουν. Το γιατι ακομα και τωρα το αφηνω ως τροφη για σκεψη..

 

Οσο για τα μετρα που ανεφερες δεν ξερω αν γνωριζεις αλλα βγαινουν πλεον επιτροπες, δημοτικα συμβουλια κτλ.και ζητουν συγγνωμη για τα ηλιθια μετρα

που πηραν απο τον κοσμο μπας και σωθουν απο τις συνεπειες που ερχονται γιατι το μονο σιγουρο ειναι οτι δεν θα την πληρωσουν οι ακαταδιωκτοι υπευθυνοι.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.