Jump to content



Pro Evolution Soccer 2011


mariosdeme

Recommended Posts

  • Replies 236
  • Created
  • Last Reply

Οι προτάσεις που χρησιμοποιούνται είναι τυποποιημένες,αυτό σημαίνει ότι είναι μετάφραση της αρχικής γλώσσας που χρησιμοποιήθηκε,δηλαδή της αγγλικής.

Βέβαια το γελοίο της υπόθεσης είναι ότι προτιμώ αυτού του είδους την περιγραφή αγώνα,απο τον αυτοσχεδιασμό που βγάζουν σε πραγματικούς ποδοσφαιρικούς αγώνες.

Για παράδειγμα δείτε παρακάτω:

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=tfkU4Ogri9E]YouTube - Πουρουπουπού + Τσόχος = Βάλε Nova καλύτερα[/ame]

Πουρουπουπου:"Τζέραρντ,χαμηλή η μπαλιά για τον Τζέραραντ"---Διαστημικός παίκτης ο Τζέραρντ όταν κάνει πάσες στον εαυτό του.:dance3:

Τσώχος:"Δεν είναι βροχή αυτό που βλέπετε,είναι εφφέ..."(Μετά απο 10 δεύτερα αναθεωρεί)"Τελικά βρέχει,δεν είχε προβλεφθεί βροχή":hang3:

Link to comment
Share on other sites

ακους κατι καλα σε μεταδωσεις αγωνα ... πολλοι λιγοι σχολιαστες ξερουν να μεταδωσουν καλα... εχω τυχει σε περιγραφη που τελικα εκλεισα εντελως την φωνη να μην την ακουω.

τοσο χαλια....

Link to comment
Share on other sites

περιγραφή και η μετάφραση ειναι αθλια. Ετσι ειναι κ στην Αγγλικη εκδοση?

Το παιχνιδι ομως εμενα μου αρεσε.

Τα ίδια σκ*τά είναι και στην αγγλική και σε οποιαδήποτε άλλη μεταγλώτιση.

Το χειρότερο δεν είναι ότι βάλανε κάποιους εκφωνητές να μεταφράσουνε απευθείας τις λέξεις-προτάσεις της αγγλικής έκδοσης στην γλώσσα τους,αλλά ότι ο κώδικας του παιχνιδιού είναι άκυρος και "τραβάε" τις λάθος προτάσεις (στο 90% των εκτελέσων κόρνερ ακούμε το κλασικό "εκτέλεσε ψηλά την κεφαλιά και η μπάλα μπήκε στα δίχτυα",με την μπάλα να είναι ακόμα στον αέρα από την εκτέλεση του κόρνερ)

Σε άλλη αντίστοιχη φάση,εκτελώ φάουλ πάσα (συρτή) σε παίχτη παραδίπλα που σουτάρει και βάζει γκολ,και... τι λέει το σούργελο "Έπιασε την κεφαλιά και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα" (εκεί πετάγεται και ο άλλος ο κλανιάς και λέει "Καταπληκτική μπαλιά πάνω από την άμυνα" :hang3:

Βγάζουνε ένα παιχνίδι,με τραγική εκφώνηση,μη περασμένες γνωστές μεταγραφές που έχουνε γίνει από τον Ιούλιο,πάλι έχει προβλήματα στο online,το AI κυρίως τον συμπαιχτών σου είναι το λιγότερο σπιρτάδας και εφυίας αντίστοιχης με αυτής του Βίντρα,και θέλουνε και τα λεφτά μας ? :triniti:

Βάλτε το 5 ευρώ.

Για αυτό το ποσό αξίζει.

Link to comment
Share on other sites

Στο σύστημα της υπογραφής μου και με τους Catalyst 10.10 με ανάλυση 1680χ1050 και high details έχω πτώση των frames σε φάσεις κατά τη διάρκεια του αγώνα. Λογικό;

εγω σε κοντινες φασεις οπως πχ μετα απο γκολ τα ιδια αρα μαλλον προβλημα του παιχνιδιου! λειτουργει μονο η μια καρτα μου κατα την διαρκεια του αγωνα... δεν καταλαβαινω γιατι δεν υποστηριζεται το sli.το προηγουμενο προ το υποστηριζε!

Link to comment
Share on other sites

Το ανέφερα και πιο πριν αλλά απάντηση δεν υπήρξε οπότε ας το αναφέρω ξανά,

αυτό με προβληματίζει και μένα στην απόδοση του συστήματος στο νέο προ.

Έχει αυτό το blurring και μια περίεργη αίσθηση σβησίματος της εικόνας όπως ήταν τα trails

επί gta3 εποχής, το οποίο όμως τώρα τρώει πολλά frames τα οποία είναι απαραίτητα...

δεν ξέρω αν έχει κάποιος γνώση επί του θέματος ή αν απλά βρήκαν και αυτοί τρόπο να κάνουν βαρύ το παιχνίδι τους....

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Έρχεται νέο patch στις 24/11

Τo update βελτιώνει το AI των αμυντικών, τα σουτ και τα φαλτσαριστά, την αλλαγή παικτών κατά την διάρκεια σεντρών, τον υπολογισμό των ποσών για μεταγραφές, τα συνθήματα των οπαδών και την δυνατότητα που έχουν οι PC gamers με αδύναμα συστήματα να βρουν ματς στο Legends mode. Επίσης, στο πλάγιο μπορείτε πλέον να πασάρετε τη μπάλα πίσω στον εκτελεστή, και μπορείτε να σβήσετε τα ονόματα πάνω από τους CPU παίκτες. Το update αναμένεται στις 24 Νοεμβρίου για το PES 2011 σε PS3, Xbox 360 και PC.

game20.gr

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.