Jump to content



Pro Evolution Soccer 2011


mariosdeme

Recommended Posts

Φανατικος του pro απο εποχες pes3 σε ps2.

1000δες ωρες παιξιματος, πρωταθληματακια, ματσακια κλπ.

Τα τελευταια 2 χρονια το παιχνιδι ειναι αισχρο, το gameplay εχει παει περιπατο.

Εξηγουμαι:

1) Ηλιθια animation που προσθετουν lag στην κινηση.

Το χειροτερο προβλημα.

Περυσι το παιχνιδι ειχε κατηντησει γελοιο, φετος ειναι καλυτερα τα πραγματα αλλα οχι ιδανικα.

2) Πανηλιθια επιλογη παιχτων στην αμυνα.

Καποτε παταγες αλλαγη παιχτη και υπακουγε το βελακι και σου εδινε τον παιχτη που ηθελες. Εδω και 2 χρονια, κανει οτι θελει.

Ποτέ δεν πηγαινα κατευθειαν στον αντιπαλο, αλλα διαλεγα παιχτη πιο πισω και καλυπτα χωρους. Μπαλωνα τρυπες στην αμυνα (στην ουσια το προβλημα ηταν/ειναι στην ΑΙ)

Αυτο δεν μπορω να το κανω με την καμια πια.

3) Γελοιο ΑΙ.

Κλεβεις μπαλα, τρεχεις στον αιφνιδιασμο και ο συμπαιχτης τρεχει ακριβως διπλα σου, ή μπροστα σου και σταματαει, λες και ειναι αντιπαλος.

Τα ιδια και στην αμυνα. Μπορει να περναει απο διπλα ο αντιπαλος και ο παιχτης της ομαδας σου να μην κανει βημα να τον κοψει!

4) Παιχτες φορτηγα

Αν αλλαξεις κατευθυνση ο παιχτης κινειται ηλιθιωδως αργα. Ασε που επιταχυνουν λες και ειναι στάγιερ σε μοναδα του Εβρου.

Πολλα χρονια κατεβαζα το demo του fifa και γελαγα με την ΕΑ.

Ε, φετος φχαριστηθηκα!!!

Τρομερο gameplay, θυμιζει παλαιοτερα pro.

Δυστυχως, εχει κατα πολυ χειροτερα γραφικα, αλλα ουδολως με απασχολει πια.

Το pro πλεον περισσοτερο με εκνευριζει παρα με ευχαριστει.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 236
  • Created
  • Last Reply

μην τα παραλέμε τις κόκκινες δεν τις μοιράζουμε για πλάκα ... ( θα είχε λύξει ο αγώνας από τους ελάχιστους παίχτες λόγο αποβολών )

προσωπικά, έδωσαν κόκκινη σε έναν που έκανε hardcore τακλιν στο messi μου ....

μην λέμε ότι δεν δίνουν

Link to comment
Share on other sites

nikchris ειδικά για το 2ο έχεις άπειρο δίκιο..Για πέρσι δε μπορώ να σου πω και πολλά γιατί δεν ασχολήθηκα για πρώτη χρονιά με το προ αλλά φέτος είναι γελοίο και εκνευριστικό! το έβαλα τελείως manual στην αλλαγή όμως το πρόβλημα μετατοπίζεται πλέον στην επίθεση! Αν δεν προλάβω να διαλέξω τον παίχτη που πάει η μπάλα ή (με τα 1000 ζόρια) τον προλαβω όταν έχει ήδη ξεκινήσει το animation κάνει ότι θέλει ο παίχτης, ελεγχόμενος από τον HY

Link to comment
Share on other sites

για πηγαίνετε και παίχτε λίγο με τις ρυθμίσεις στην στρατηγική ! κάπια πράγματα μου φαίνεται ότι φτιάχνετε το ΑΙ + ότι πρέπει να φτιάξεις και τις επιτόπου στρατηγικές... αυτό που είναι κάτω σε σχήμα σταυρού

είχα 6 παίχτες πάνω από την σέντρα lol

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον το επεξα λιγακι ακομα και οντος υπαρχουν πολυ ηλιθια πραγματα, και δεν νομιζω να βελτιωθουν μεχρι την τελικη εκδοση(οπως ο διαιτητης και τα χαζα amination, τα πεναλντι ειναι αηδια) παντος νομιζω πως ειναι καλουτσικο αν και γω βλεπω οτι το πανε για arcade στυλ προς τους πιτσιρικαδες που τους νοιαζει να παιζουν μονο με μεσσι και barca...

Link to comment
Share on other sites

Ομως οταν μαθεις τις πασες κανεις φοβερα πραγματα....

Μια ψηλη προωθημενη δεν ειναι και φοβερο πραμα ντε.

Το φοβερο σε αυτο το video ειναι ο συμπαιχτης σου που ειναι κολημενος πανω σου.

Pro Evolution :bye:

Link to comment
Share on other sites

Μια ψηλη προωθημενη δεν ειναι και φοβερο πραμα ντε.

Το φοβερο σε αυτο το video ειναι ο συμπαιχτης σου που ειναι κολημενος πανω σου.

Pro Evolution :bye:

ρε παιδια μηπως τα παραλετε???

οι πασες επιτελους απαιτουν μια Α τεχνη. στο προηγουμενο pro οταν παιζω με φιλους ολη η φαση ειναι στην τυχη.

Ειμαι καλυτερος και κατα μια τεραστια συμπτωση θα εχανα 10 γκολ και μετα θα ετρωγα το πιο απιθανο γκολ και εγερνε το γηπεδο!δεν εμπαινε τιποτα!

αυτο ειναι ρεαλισμος?

στο pro 6 που ολοι λενε κορυφαιο, εβαζα γκολ απο την σεντρα με στανταρ κομπινα απο φαουλ.100% επιτυχια.

ε μην τα ισοπεδωνουμε ολα!

δηλαδη τι περιμενουμε?να παιζει το pc λες και ειναι ανθρωπος????

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικιο σ αυτο, αν στο pro10 δεν ηθελε το παιχνιδι να βαλεις γκολ, δεν πα να περνουσες και τον τερματοφυλακα γκολ δεν εβαζες και εσπασα αρκετα πραγματακια ετσι :rant: Επισης υπηρχαν διαιτητες που ανετα εδιναν κοκκινη σε καθε μαρκαρισμα! Το pro6 ηταν απαραδεκτο, παντα το σκορ ηταν πανω απο 5-6 γκολακια, και επερνες οποιον παιχτη ηθελες στην ομαδα. Γενικα το pro10 μ αρεσε αλλα εχει αρκετα που πρεπει να φτιαχτουν πριν ειναι αργα οπως οι συμπεχτες αλλα και διαιτητης. Λογικα γι αυτο βγαλανε demo για να φτιαξουν τις ατελειες απο τα παραπονα του κοσμου!

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα ειναι ολα και οι διαιτητες και τα animation και τα πεναλτι αν ξες να παιζεις! Εγω ζητημα να παρω 2 κιτρινες σε ενα match αν πηγαινεις για τον παικτη πρεπει να τρως κοκκινη οπως στην πραγματικοτητα! Το καλυτερο Pro ever!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν δεν ξέρω κατά πόσο έιναι 'ορθός' ο τρόπος μου, αλλά έβγαλα άκρη με τα πέναλτυ κάνοντας το εξής:

[_] ,(πάυση) κατεύθυνση ΑΠΑΛΑ και όχι πατημένο στον άξονα Χ ,(παύση) το ίδιο για τον άξονα Ψ, για να πάρει ύψος,(παύση).

Η κίνηση γίνεται με το αριστερό αναλογικό φυσικά και σε καμία περίπτωση δεν πρέπει να παραμείνει πατημένο, όταν γίνεται το σούτ ,προς καμία κατεύθυνση (το αφήνω free όπως και στις παύσεις).

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα ειναι ολα και οι διαιτητες και τα animation και τα πεναλτι αν ξες να παιζεις! Εγω ζητημα να παρω 2 κιτρινες σε ενα match αν πηγαινεις για τον παικτη πρεπει να τρως κοκκινη οπως στην πραγματικοτητα! Το καλυτερο Pro ever!

Τόνισα αυτά που πρέπει να φαίνονται περισσότερο. Κατα τη γνώμη μου το πιο εύστοχο post ως τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Έπαιξα 3-4 ματσάκια με ένα ξαδερφάκι μου σήμερα.

Χαλαρά το πιο απολαυστικό ποδοσφαιράκι που έχω παίξει.

Αν φτιάξουνε τα 3-4 θεματάκια που έχει το game (player selection,διαιτητές,A.I. συμπαιχτών) θα αγγίξει το τέλειο.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.