Jump to content



Pro Evolution Soccer 2011


mariosdeme

Recommended Posts

  • Replies 236
  • Created
  • Last Reply
εγώ συγκρίνω pro vs fifa σε PC

ΌΧΙ σε κονσόλα που το pro είναι 5 κλάσεις καλύτερο από ότι στο pc και το αντίστροφο.

Αυτο μπορεις να το εξηγησεις γιατι δεν μπορω να το καταλαβω?

Εγω εκτος απο το Pc εχω και κονσολα (ps3) πια ειναι η διαφορα που εχει το pes2010 για παραδειγμα στο ps3, απο οτι στο υπολογιστη που το κανει στην κονσολα 5 κλασεις καλυτερο??

Γιατι εγω εκτος την καλυτερη αναλυση-εικονα που εχει το παιχνιδι στο Pc, σε σχεση με το Ps3 δεν βλεπω αλλη διαφορα... Ουτε στο gameplay καταλαβαινω διαφορα ουτε πουθενα.. και υποθετω οτι για να ειναι 5 κλασεις καλυτερο πρεπει να εχει συνταρακτικες διαφορες..Ποιες ειναι αυτες που εγω δεν βλεπω?

Link to comment
Share on other sites

κοίτα ps3 δεν έχω, έχω pcaki ... μια μέρα πήγα να παίξω pro σε ps3 με κάτι φίλους (ακόμα παίζω όταν έχω χρόνο) και παρατήρησα ότι στο gameplay είναι πολύ καλύτερο από ότι στο pc δεν μπορώ να καταλάβω πως δεν το έχεις πάρει χαμπάρι

Link to comment
Share on other sites

κοίτα ps3 δεν έχω, έχω pcaki ... μια μέρα πήγα να παίξω pro σε ps3 με κάτι φίλους (ακόμα παίζω όταν έχω χρόνο) και παρατήρησα ότι στο gameplay είναι πολύ καλύτερο από ότι στο pc δεν μπορώ να καταλάβω πως δεν το έχεις πάρει χαμπάρι

Εγω παλι δεν μπορω να καταλαβω πως εσυ αντιληφθηκες τοοοοσοο μεγαλες διαφορες ωστε να πεις οτι το pro ειναι 5 φορες ανωτερο στην κονσολα!

Μα πια η διαφορα στο gameplay που το κανει 5 φορες καλυτερο? Οι παικτες κανουν ακριβως της ιδιες κινησεις, πασαρουν με ακριβως τον ιδιο τροπο ,σκοραρεις με ακριβως τους ιδιους τροπους κτλ κτλ..ΑΝ εχουν καποια μικροδιαφορα ειναι οτι μου φαιντεται οτι στο ps3 ειναι ενα κλικ ποιο γρηγορο το παιχνιδι, δηλαδη μου φαινεται οτι ισως να τρεχουν λιιιιγο πιο γρηγορα οι παικτες (και δεν ειμαι 100% σιγουρος μιλαμε για ελαχιστη διαφορα)..

Στην ουσια μιλαμε για ολοιδια παιχνιδια με απειροελαχιστες διαφορες, και σε καμια περιπτωση δεν στεκει οτι στην κονσολα το συκριμενο παιχνιδι ειναι 5 φορες καλυτερο..Ισα ισα εγω προτιμω να το παιζω στο υπολογιστη κιολας, λογο της πολυ καλυτερης ποιοτητας απεικονισεις που εχει.

Link to comment
Share on other sites

εντάξει το κάνει μία φορά καλύτερο τρόπος του λεγειν το 5 φορες ... εχεις δοκιμάσει να παίξεις fifa σε ps3 η στο pc

και αυτό που λές για την ταχύτητα είναι σωστό ... αυτό το κλικ στην ταχύτητα μπορεί να κάνει την διαφορά

και μην ξεχναμε το pro δεν το φτιάχνει μια εταιρία όπως το fifa (ως προς τα λεφτα που παίζονται απο πίσω) το fifa τα έχει όλα έτοιμα δεν χρειάζεται να αγοράσει καμία άδεια ...

ενώ το pro πέρυσι αν θυμάμαι καλά πήρε το champions league

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει διαφορά στο PES όσον αναφορά το gameplay και την ταχύτητα στο PC και στο PS. Αν το προσέξεις θα το καταλάβεις. Η αποψή μου είναι ότι το gameplay και η ταχύτητα του PS είναι ανώτερα του PC (για ευνόητους λόγους). Αυτό βέβαια δεν είναι αρκετό για εμένα για να αγοράσω PS3 γιατί καλύπτομαι και με το PC, αλλά ότι υπάρχει διαφορά υπάρχει.

Πιστεύω ότι πλέον με τα patches που κυκλοφορούν, δεν έχει τίποτα να ζηλέψει το PES από το FIFA όσον αναφορά τα licenses. (βλέπε PESedit patch, WEHellas patch κτλπ...)

Link to comment
Share on other sites

πετυχημενη γιατι??

γιατί είναι επιτέλους κάτι καινούριο και γίνεται να παίξεις άνετα κατά την άποψή μου. Μοναδικό σημείο που χωλαίνει είναι όταν γίνεται διεκδίκηση και μαζεύεται μπούγιο.Εκεί και γώ τα χασα κάπως. Αλλά σε γενικές γραμμές για κάποιον που θέλει κάτι διαφορετικό ρίναι πετυχημένη.

P.S. θυμίζει και spidercam:snap:

Link to comment
Share on other sites

εγώ συγκρίνω pro vs fifa σε PC

ΌΧΙ σε κονσόλα που το pro είναι 5 κλάσεις καλύτερο από ότι στο pc και το αντίστροφο.

που το fifa 11 για pc (demo) γενικά έχει αυτοματοποιηθεί δύσκολα κάνεις λάθος πάσες ενώ στο pro 11 αν δεν έχεις το νου σου μπορείς να την στείλεις αλλού για αλλού

και πάντα μιλάω για pc όχι για κονσόλες ...

manual pass εχει το fifa, τωρα ο noob παιζει με auto!

H πασα ειναι επιστημη στο fifa...

Link to comment
Share on other sites

manual pass εχει το fifa, τωρα ο noob παιζει με auto!

H πασα ειναι επιστημη στο fifa...

εγώ το έκανα εγκατάσταση και μόνο τις ρυθμίσεις της οθόνης έφτιαξα ... και πήγα να παίξω ...

το προσπαθούσε εδώ και χρόνια όμως για να το πετύχει ...

Link to comment
Share on other sites

OFF topic γιατι ηδη ειμαστε:

πως γινεται σε ολα τα θεματα που ποσταρει ο sebastian , η συζητηση παντα οδευει προς την αντιπαλη οχθη του θεματος ;

μιλαμε για nvidia ? θα αναφερθουμε για ΑΤΙ

μιλαμε για Intel? το θεμα θα καταληξει intel vs amd

τωρα το θεμα ειναι TO PRO 2011 και αναφερομαστε για το fifa...

πως τα καταφερνεις ρε Ορεστη.Μονο εσυ :p

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι γιατι το θεωρω καλυτερο απο τα 2 προηγουμενα? Ουτε η καμερα με ενοχλει ουτε το gameplay..

Γτ ειναι καλυτερο απο ολα τα προηγουμενα σε ολα! Και επειδη ειναι δυσκολο και δν μπαινουν γκολ απ το κεντρο τους ξινιζει! Το game ειναι απιστευτο κ ειδικα σε pc οπως παντα μην ακουω καν για κονσολες π ολα τρεχουν πιο γρηγορα!

Οσοι δεν μπορουν υπαρχει το Pes 5 για γκολ απ το κεντρο και το arcade Fifa για δοκαρια απ το κεντρο αφου στο fifa ολα ειναι συγκεκριμενα και επαναλαμβανοντε με τον ιδιο τροπο! Δν θα γινει ποτε Pro γτ δν εχει την σωστη φιλοσοφια, ειναι απλα ενα game ενω το Pro ειναι εξομοιοτης ποδοσφαιρου! Παιζεις μπαλαρα και ο σκοπος δν ειναι τα γκολ απ το κεντρο!

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι μπορείς να βγάλεις όμορφα replay με τις νέες κινήσεις.Όμως ένα δεύτερο αρνητικό που κατέληξα πως έχει είναι τα σουτ.....Δεν ξέρω να είναι η ιδέα μου ή αν φταίει η έλλειψη του ήχου, αλλά έχουν χάσει την παλιά τους άιγλη,/feeling, μου φαίνονται πιο αργά και με περίεργες τροχιές..να μη μιλήσω ειδικά για τα πέναλτυ....θρηνήσαμε πολλά ιπτάμενα πτηνά στις χθεσινές εκτελέσεις!

Link to comment
Share on other sites

Το επεξα εχθες και ειναι πραγματικα ισως οτι καλυτερο εχει βγει σε pro... ειναι αρκετα δυσκολο και κανουν αρκετα λαθη και οι αντιπαλοι απ οτι ειδα, επισεις για πρωτη φορα μπορεις να παιξεις σωστα με την μπαλα κατω δινοντας πασα στον παιχτη που θελεις και οχι σε οποιον θελει το παιχνιδι, περιμενω τρελα να βγει και φυσικα αγγλικο patch παντα!

Και μη συγκρινουμε με φιφα ρε παιδια, ειναι λαθος να τα συγκρινεται, απλα αυτοι που δεν μπορουν το pro παιζουν fifa... τοσο απλα!

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι γιατι το θεωρω καλυτερο απο τα 2 προηγουμενα? Ουτε η καμερα με ενοχλει ουτε το gameplay..

Γιατι ετσι ειναι!

Το παιχνιδι δεν συγκρινεται με τα προηγουμενα 2 ειναι κατα πολυ ανωτερο, πιο δυσκολο και το Gameplay πολυ μα πολυ πιο ρεαλιστικο..Επισης η καμερα ουτε εμενα με <<χαλαει>> θεμα συνηθειας ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.