Jump to content



COVID-19


sotiris

Recommended Posts

3 minutes ago, steve_m said:

ολοι κολλανε,απλα ειναι προτιμοτερο οταν εχεις 60 χρονια μπροστα σου να μη ρισκαρεις τυχον μελλοντικες παρενεργειες απο τα εμβολια που δεν γνωριζουμε αν θα υπαρξουν,αρα ειναι προτιμοτερο να κανεις απο αμελεια spread ,αλλωστε 7 δις παμε και συνεχιζουμε,μερικα δις off καλο θα κανουν στις μελλοντικες γενιες.

 

Φιλαράκι θα πάρω hummer να βρώ στο δρόμο να το πηγαίνω τάπα.

Πες μου που μένεις, απο αμέλεια μπορεί να σε πατήσω.

Εγώ έχω λιγότερες πιθανότητες να πάθω κάτι.

 

???

 

Σοβαρεύτειτε και σταματάτε να μετράτε ποιος έχει δικαίωμα στην ζωή.

Γιατί θα αναφερθώ και εγώ σε κάποιον που είπε, προτιμώ να σώσω τον 80άχρονο Αινστάϊν παρά τo 25άχρονο party animal.

Έγινε επεξεργασία από swatoner
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 10,3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

8 minutes ago, gdp77 said:

Ίσως να σκεφτούν να υπογράψουν όσοι είναι αρνητές ότι δε θέλουν καμία περίλθαψη οι συγγενείς τους άνω των 70 εφόσον βρεθούν θετικοί σε covid και αναλαμβάνουν κάθε υποχρέωση για νοσηλεία, καραντίνα κλπ.

 

Επίσης η λέξη "αρνητές" δεν μου αρέσει. Παραπέμπει αλλού. Το να μην θέλω να εμβολιαστώ με πειραματικό εμβόλιο, με απροσδιόριστες μακροπρόθεσμες παρενέργειες και συγκεκριμένες ΤΡΑΓΙΚΕΣ άμεσες παρενέργειες, δεν με καθιστά αρνητή των εμβολίων, αλλά αρνητή της "λογικής" που κρύβεται πίσω από αυτόν τον εμβολιασμό. 

  • Like 2
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, gdp77 said:

 

Επίσης η λέξη "αρνητές" δεν μου αρέσει. Παραπέμπει αλλού. Το να μην θέλω να εμβολιαστώ με πειραματικό εμβόλιο, με απροσδιόριστες μακροπρόθεσμες παρενέργειες και συγκεκριμένες ΤΡΑΓΙΚΕΣ άμεσες παρενέργειες, δεν με καθιστά αρνητή των εμβολίων, αλλά αρνητή της "λογικής" που κρύβεται πίσω από αυτόν τον εμβολιασμό. 

 

Χωρίς να θέλω να κατατάξω κανέναν πουθενά αλλά δυστυχώς τα επιχειρήματα που χρησιμοποιούνται από τους περισσότερους είναι από αρνητές κατά το πλήστον και άρα άθελά του ο καθένας προσδιορίζεται.

Το κακό είναι ότι οι περισσότεροι που σθεναρά φωνάζουν κατά των εμβολίων έχουν αρχίσει και παρασήρονται και από χαζά επιχειρήματα, μας ψεκάζουν, θέλουν να μας πουλήσουν τον θάνατο οι κακιές επιχειρήσεις κλπ και ξέρεις άθελα του βλέποντας τριγύρω σε καταδικάζει.

Ομοίως με τα ίδια επιχειρήματα που βλέπεις και κατηγορείς ο ίδιος, γιατί η βλακεία είναι ανυπέρβλητη και λόγο μιας βλακείας ενός εύκολα κατηγορείς και τους υπόλοιπους και βγάζεις λάθος συμπεράσματα.

12 minutes ago, gdp77 said:

 

Και γιατί ρε φίλε να μην έχει το δικαίωμα να ΜΗΝ ρισκάρει και ο 40άρης? Δεν κατάλαβα... Εγώ στο πηγάδι κατούρησα και πρέπει να μου το κάνεις υποχρεωτικό? Η διαφορά θνητότητας ανάμεσα σε 20άρηδες και 40άρηδες είναι  απειροελάχιστη!

Και η διαφορά 40 με 60 το ίδιο απειροελάχιστη είναι.

60 με 80?

Έγινε επεξεργασία από swatoner
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, gdp77 said:

 

Πάλι η ίδια καραμέλα? Πέρυσι τον Αύγουστο, για δες τα νούμερα.... Χωρίς εμβολιασμούς....

 

image.png

 

Αναφέρεσαι προφανώς στην πτώση των κρουσμάτων το περσινό καλοκαίρι χωρίς εμβόλια, είμαι σίγουρος ότι μπορείς να δεις τι ακολούθησε μετά. Στο γράφημά σου βρίσκεται

 

 

21 hours ago, ARMAGEDDON said:

Ελευθερία ξέρετε τι είναι η ξεχάσατε και αυτό, ο καθένας κάνει ότι θέλει μέχρι εκεί που ξεκινάνε οι ελευθερίες του διπλανού ...

Τον Οκτώβριο θα έχουμε νέα μετάλλαξη και θα ξανά κλειστούμε μέσα

 

Θα ήθελα να απολαμβάνω το δικαίωμα να φοβάμαι όσο λιγότερο γίνεται για την υγεία των δικών μου. Θα ήθελα να μπορεί να μάνα μου να πάει για ψώνια χωρίς να αγχώνομαι αν ο 30άρης που βάζει τα φρούτα στον πάγκο αρνήθηκε να εμβολιαστεί, τώρα έχει κορόνα που τον περνάει στο γόνατο και θα δώσει ευγενικά τα φρούτα στη μάνα μου. Τις δικές μου ελευθερίες καταπατάει ο κύριος που νομίζει ότι ξέρει καλύτερα. Δεν ξέρει για τη νόσο, έχει μάθει όμως από τα κανάλια ότι οι νέοι της ηλικίας του δεν παθαίνουν τίποτα ως επί το πλείστον, οπότε σου λέει ο μάγκας, live and let die. Ελληνιστί :

*Χ/ μας κι εμάς Κωστής Παλαμάς λέει ο μάγκας. Δικαίωμά του;

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, schumifer said:

 

Θα ήθελα να απολαμβάνω το δικαίωμα να φοβάμαι όσο λιγότερο γίνεται για την υγεία των δικών μου. Θα ήθελα να μπορεί να μάνα μου να πάει για ψώνια χωρίς να αγχώνομαι αν ο 30άρης που βάζει τα φρούτα στον πάγκο αρνήθηκε να εμβολιαστεί, τώρα έχει κορόνα που τον περνάει στο γόνατο και θα δώσει ευγενικά τα φρούτα στη μάνα μου. Τις δικές μου ελευθερίες καταπατάει ο κύριος που νομίζει ότι ξέρει καλύτερα. Δεν ξέρει για τη νόσο, έχει μάθει όμως από τα κανάλια ότι οι νέοι της ηλικίας του δεν παθαίνουν τίποτα ως επί το πλείστον, οπότε σου λέει ο μάγκας, live and let die. Ελληνιστί :

*Χ/ μας κι εμάς Κωστής Παλαμάς λέει ο μάγκας. Δικαίωμά του;

Το τερμάτισες.... Η μάνα σου, αναλόγως της ηλικίας της έχει πιο πολλές πιθανότητες να νοσήσει από άλλες κολλητικές ασθένειες παρά από κορονοϊό. Να απαιτήσετε εμβολιασμό για κάθε κολλητική ασθένεια, για γρίπη κτλ, μετά για τους αλλοδαπούς που έχουν φέρει άλλες ασθένειες από τις χώρες τους, εμβόλια παντού για να είστε "ασφαλείς" και "ελεύθεροι" και μετά προχωρήστε και σε μια ρατσιστική κοινωνία εμβολιασμένων να γουστάρετε. Τώρα διαβάζω και για νέου τύπου Η1Ν1 που έρχεται. Ιδού πεδίον δόξης λαμπρόν.

 

Έγινε επεξεργασία από gdp77
Link to comment
Share on other sites

πριν 24 λεπτά, το μέλος gdp77 έγραψε:

Η μάνα σου, αναλόγως της ηλικίας της έχει πιο πολλές πιθανότητες να νοσήσει από άλλες κολλητικές ασθένειες παρά από κορονοϊό

Συνεχίζεις να βασίζεις τη στάση σου σε αναλήθειες... Μπορείς να μας ενημερώσεις από ποια άλλη κολλητική ασθένεια πέθαναν 12Κ στην Ελλάδα τους τελευταίους 14 μήνες; Ρητορική είναι βέβαια η ερώτηση...

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, gdp77 said:

Το τερμάτισες.... Η μάνα σου, αναλόγως της ηλικίας της έχει πιο πολλές πιθανότητες να νοσήσει από άλλες κολλητικές ασθένειες παρά από κορονοϊό. Να απαιτήσετε εμβολιασμό για κάθε κολλητική ασθένεια, για γρίπη κτλ, μετά για τους αλλοδαπούς που έχουν φέρει άλλες ασθένειες από τις χώρες τους, εμβόλια παντού για να είστε "ασφαλείς" και "ελεύθεροι" και μετά προχωρήστε και σε μια ρατσιστική κοινωνία εμβολιασμένων να γουστάρετε. Τώρα διαβάζω και για νέου τύπου Η1Ν1 που έρχεται. Ιδού πεδίον δόξης λαμπρόν.

 

 

Σοβαρά; Για πες. Ποια νοσήματα να λέω σε ανθρώπους αυτής της ηλικίας να προσέχουν περισσότερο σε καιρό πανδημίας;

Αυτό με τα εμβόλια για να προστατευόμαστε από ασθένειες που έρχονται από άλλες χώρες γίνεται κανονικά. Έχεις κάνει κι εσύ (φαντάζομαι και ελπίζω) για την ηπατίτιδα Β, πολιομυελίτιδα κλπ. Αρχίζεις να καταλαβαίνεις γιατί καν μπορείς να αναφέρεσαι σε νοσήματα που έρχονται από άλλες χώρες; Επειδή εσύ εμβολιάστηκες όταν ήσουν μικρός (ελπίζω), επειδή όλοι εμβολιαστήκαμε, έτσι μπορείς να μιλάς για νόσους άλλων χωρών.
Ρατσισμός κατά ανθρώπων που δεν μπορούσαν να εμβολιαστούν δεν έχει υπάρξει ποτέ. Τουλάστιχον δεν έχω δει ποτέ. Ο ρατσισμός είναι ο διαχωρισμός με βάση τη ράτσα. Με βάση τη λογική/υπακοή στο best current practice πώς λέγεται;

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά δε καταλαβαίνω την ηλιθιότητα των ανθρώπων.

 

Μόλις έμαθα ότι οικογένεια από την Δευτέρα θετικοί. Το 10 χρονο αγόρι και ο παππούς δεν έχει βγεί θετικός αλλά μένουν όλοι μαζί.

Χτες αποφάσισαν να στείλουν το παιδί σχολείο.

Σήμερα δε τον πήγαν αλλά τον έστειλαν στην άλλη γιαγιά.

Ο παππούς κυκλοφορεί για ψώνια κλπ. ανενόχλητος.

 

Συγνώμη τώρα, δηλαδή αν δε βγεί θετικός δε μπορεί να το μεταφέρει;

Το παιδί το στείλανε σαν εκδίκηση στην άλλη γιαγιά;

"Τι δεν κόλλησες εσύ, τώρα θα σε φτιάξω."

"Μπορείτε να κρατήσετε για λίγες μέρες το παιδί; "

"Στο self τεστ της Κυριακής βγήκε αρνητικός, μην ανησυχείτε από την Κυριακή μέχρι και την Παρασκευή αποκλείεται να έχει κολλήσει από τους υπόλοιπους."
Ότι τί τώρα;

Φαίνεται στο ίδιο λεπτό αν κολλήσεις;

Σηκώνει φωτεινή επιγραφή όταν κολάς και λέει "γεια σας ήρθαμε να μείνουμε";

Καθημερινές δεν κολλάει μόνο Σαββατοκύριακα;

 

Τελικά άκρως μεταδοτική είναι ηλιθιότητα των ανθρώπων.

 

@gdp77 Σε παρακαλώ πολύ σκέψου αυτά που λές. Γιατί πετάς την μία ανακρίβεια μετά την άλλη.

Αρκετές ασθένειες δεν μεταδίδονται έτσι απλά και με τον ίδιο τρόπο.

Ακόμα δεν είναι ξεκάθαρο 100% πως μεταδίδεται ο ιός. Δε έβγαλε manual κατά το release του.

Εκτός αν θεωρείται ότι είναι κατασκευασμένος και απλά κανείς δεν διάβασε το εχειρίδιο χρήσης.

RTFM

 

 

Έγινε επεξεργασία από swatoner
  • Like 5
  • Wow 1
Link to comment
Share on other sites

το θρεντ εχει πολυ ενδιαφερον,βεβαια βλεπω να πηγαινουμε σε ευρυτερο θεμα οπως η αξια της ζωης σε σχεση με την δημοκρατια και τις ατομικες ελευθεριες...

 

επισης, επειδη βλεπω τη χρηση της λεξης "αρνητες" πρεπει να παραδεχτουμε οτι εχει δυο πλευρες,αυτους που αρνουνται την αποτελεσματικοτητα των εμβολιων σε σχεση με τον κοβιντ και αυτους που αρνουνται να δουν τις μακροχρονιες παρενεργειες στις μικρες ηλικιες-αρνητες και αρνητες...

Έγινε επεξεργασία από steve_m
  • Haha 1
  • Confused 2
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, steve_m said:

το θρεντ εχει πολυ ενδιαφερον,βεβαια βλεπω να πηγαινουμε σε ευρυτερο θεμα οπως η αξια της ζωης σε σχεση με την δημοκρατια και τις ατομικες ελευθεριες...

 

επισης, επειδη βλεπω τη χρηση της λεξης "αρνητες" πρεπει να παραδεχτουμε οτι εχει δυο πλευρες,αυτους που αρνουνται την αποτελεσματικοτητα των εμβολιων σε σχεση με τον κοβιντ και αυτους που αρνουνται να δουν τις μακροχρονιες παρενεργειες στις μικρες ηλικιες-αρνητες και αρνητες...

 

Κανείς δεν αρνείται ότι δεν ξέρουμε τι παρενέργειες θα έχει μακροπρόθεσμα ένα οποιοδήποτε εμβόλιο.

Νομίζω το ανέφερα και σε προηγούμενο post μου. Είμαστε και θα είμαστε μια ζωή beta testers εφόσον υπάρχει το ανθρώπινο λάθος.

Που και ο καθένας στην δουλειά του μπορεί να κάνει χωρίς να γνωρίζει τις συνέπειες.

Όμως οι πιθανότητες δείχνουν καλύτερα αποτελέσματα απότι να μην γίνει.

 

Και θέλεις να σου φέρω ένα άλλο αντικείμενο για συζήτηση, για να καταλάβεις ότι όλα τα επιχειρήματα αν αλλάξεις το σημείο αναφοράς είναι σωστά και λάθος;

Θέλεις να μου πείς ότι ένας δάσκαλος στην γνώση που μεταφέρει σε ένα παιδί είναι βέβαιο τι μπορεί να δημιουργήσει στο παιδί;

Ο τρόπος του, η πληροφορία;

Μπορώ να μην στείλω τα παιδιά μου στο σχολείο; Έχω επιλογή στο ποιος δάσκαλος θα τους διδάξει, τι θα τους διδάξει και με ποιο τρόπο;

Εκεί γιατί δεν υπάρχει ελευθερία και είναι υποχρεωτικό αλλά κανείς δε λέει τίποτα;

Η μόνη επιλογή που έχω στην εκπαίδευση είναι να τα πάω σε ιδιωτικό αλλά 6 χρονών πρέπει να πάει στην 1η δημοτικού υποχρεωτικά.

Μπορεί να γίνει υποχρεωτικό το εμβόλιο αλλά δωρεάν να διαλέγει το κράτος επι πληρωμή να διαλέξεις εσύ αν θέλεις.

Χρονικά όμως θα το ορίσει η πολιτεία το μέχρι πότε.

Που είναι οι ατομικές ελευθερίες στην παιδεία;

Εκεί η δημοκρατία υπάρχει αλλά στα εμβόλια την καταπατάμε;

 

Προσωπικά αρνητές, θεωρώ όλους αρνούνται να σκεφτούν το κοινό καλό (είναι ο ποιο καλός χαρακτηρισμός που μπορώ να αποδόσω χωρίς να είναι υβριστικός)

 

Πίστεψε με υπάρχουν αρκετά παρόμοια παραδείγματα αν θέλεις να κάτσεις να σκεφτείς και να ακούσεις.

Και έχε υπόψιν ότι την αναρχία, την δημοκρατία και την ολιγαρχία τα χωρίζει ένα "αν".

Έγινε επεξεργασία από swatoner
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Για όσους θεωρούν ότι κινδυνεύει η ασφάλειά τους και η υγεία τους και η ελευθερία τους από τον κορονοϊό , λοιδορώντας όσους έχουν αντίθετη άποψη,  ιδού πριν τον κορονοϊό και δεν το πήραμε χαμπάρι βρε αδελφέ

 

gripi_0.jpg?itok=Fbs4zHR_
WWW.ETHNOS.GR

«Ασυνήθιστη αύξηση» των θανάτων από τη γρίπη παρατηρεί ο Εθνικός Οργανισμός Δημόσιας Υγείας στην...

 

 

Έγινε επεξεργασία από gdp77
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 31 λεπτά, το μέλος steve_m έγραψε:

το θρεντ εχει πολυ ενδιαφερον,βεβαια βλεπω να πηγαινουμε σε ευρυτερο θεμα οπως η αξια της ζωης σε σχεση με την δημοκρατια και τις ατομικες ελευθεριες...

 

επισης, επειδη βλεπω τη χρηση της λεξης "αρνητες" πρεπει να παραδεχτουμε οτι εχει δυο πλευρες,αυτους που αρνουνται την αποτελεσματικοτητα των εμβολιων σε σχεση με τον κοβιντ και αυτους που αρνουνται να δουν τις μακροχρονιες παρενεργειες στις μικρες ηλικιες-αρνητες και αρνητες...

Αυτή η ψευδής ισοδυναμία πολύ μου αρέσει. Δεν πρέπει να παραδεχτούμε τίποτα. Αν ξέρεις τις μακροχρόνιες παρενέργειες, δημοσίευσέ τις.

Είναι σαν να λέμε ότι υπάρχουν δύο είδη ανθρώπων: Αυτοί που πιστεύουν ότι η Γη είναι σφαιρική και αυτοί που πιστεύουν ότι είναι επίπεδη.

Την ευθύνη της απόδειξης την έχει αυτός που κάνει τον ισχυρισμό.

πριν 2 λεπτά, το μέλος gdp77 έγραψε:

Για όσους θεωρούν ότι κινδυνεύει η ασφάλειά τους και η υγεία τους από τον κορονοϊό , ιδού πριν τον κορονοϊό και δεν το πήραμε χαμπάρι βρε αδελφέ

 

gripi_0.jpg?itok=Fbs4zHR_
WWW.ETHNOS.GR

«Ασυνήθιστη αύξηση» των θανάτων από τη γρίπη παρατηρεί ο Εθνικός Οργανισμός Δημόσιας Υγείας στην...

 

Brought to you by the team of "μια γριπούλα είναι".

Επίσης το ότι δεν το πήρατε εσείς χαμπάρι, δεν σημαίνει ότι δεν το πήραν χαμπάρι αυτοί που συνεχίζετε να μην ακούτε.

Έγινε επεξεργασία από minast
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, steve_m said:

και εχουμε νεα επικεφαλιδα : "το κοινο καλο"

αυτο μου θυμιζει τζορτζ μπους πριν την εναρξη πολεμου εναντιον φανταστικου εχθρου

Το ότι όλα πρέπει να είναι άσπρα ή μαύρα δεν μπορώ να το καταλάβω.

Το ότι χρησιμοποιείς το επιχείρημα ότι το "κοινό καλό" έχει χρησιμοποιηθεί και με καλό και με κακό τρόπο είναι σαν λέω ότι ο άνθρωπος έχει κάνει καλό αλλά και κακά.

Ας αφανίσουμε τον ανθρώπο ως υπάρξη γιατί ο άνθρωπος καταστρέφει και την φύση.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ακούστε αγαπητοί συμφορουμίτες μου, εμβολιασμένοι ή μη, πειραματόζωα ή μη, υπερασπιστές του "κοινού καλού" ή μη, "απελευθερωμένοι" (γελάμε) ή μη....

 

Αυτά τα φασιστικά γκεσταπίτικα περί υποχρεωτικού εμβολιασμού στους αγράμματους, όχι στο 5-10% που καταλαβαίνει ότι απλά η κυβέρνηση (δεν ξέρω για εξωτερικό) σπέρνει FUD.

 

Θέλετε υποχρεωτικό εμβολιασμό; Πολύ ωραία!

 

Τα εμβόλια είναι εκτάκτως αδειοδοτημένα ... Πιστοποιημένα δεν είναι ούτε από την FDA ούτε από την ΕΜΑ.
Άρα σε καμία περίπτωση δεν μπορούν να στα επιβάλλουν.
Εάν πιστοποιηθεί το εμβόλιο πρέπει να συνοδεύεται με technical data που θα αναφέρει όρους χρήσης, περιορισμούς κτλ κτλ και φυσικά εάν δημιουργηθούν επιπλοκές που δεν συμπεριλαμβάνονται στο εγχειρίδιο απλά στο παιχνίδι μπαίνουν και αποζημιώσεις και φυσικά εάν παρουσιαστεί επιπλοκή οι οργανισμοί οφείλουν να το ερευνήσουν και να επιβάλουν να το αναγράψουν οι φαρμακοβιομηχανίες στο εγχειρίδιο.

Τοξική φαρμακευτική ουσία που δεν αναγράφει ενδείξεις, αντενδείξεις, παρενέργειες κτλ κτλ απλά δεν παίρνουμε και κανείς συστημικός φασίστας δεν μπορεί να το επιβάλει χωρίς πόλεμο.

 

Για να πιστοποιήσουν όμως χρειάζονται τα techical data της ουσίας και πιστοποίηση από ανεξάρτητο οργανισμό υγείας ... έτσι ο ίδιος ο κατασκευαστής/παρασκευαστής/έμπορος βάζει ένα πλαίσιο για το οποίο θα πρέπει να χορηγείται βάση των δικών του οδηγιών ... εάν πάθουμε κάτι επειδή δεν συμμορφωθήκαμε στις οδηγίες του φαρμάκου φταίμε εμείς ... εάν πάθουμε κάτι όμως μέσα στα πλαίσια που ορίζει ο ίδιος που παράγει την ουσία τότε πέφτουν μηνύσεις.

Αυτή η πιστοποίηση απουσιάζει και από την εγγραφή περάσαμε κατευθείαν στην αδειοδότηση (έκτακτη), που σημαίνει ότι ουσιαστικά το λαμβάνουμε με δική μας ευθύνη αφού είναι έμμεση ομολογία του παρασκευαστή ότι η ουσία δεν έχει πλαίσιο χρήσης ... δεν μπορεί να σου πει ο παρασκευαστής να μην το λαμβάνουν πχ οι καρδιοπαθείς γιατί δεν ξέρει .... δεν μπορεί να σου πει ότι είναι ασφαλές για τις εγκυμονούσες γιατί πάλι δεν ξέρει κτλ κτλ.

 

Οπότε όποιος με λέει "αρνητή" και θέλει και "υποχρεωτικότητα" τον λέω "φασίστα¨". Αυτά.

Έγινε επεξεργασία από gdp77
  • Like 1
  • Agree 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, gdp77 said:

Οπότε όποιος με λέει "αρνητή" και θέλει και "υποχρεωτικότητα" τον λέω "φασίστα¨". Αυτά.


Τόσο μυαλό έχεις τόσα καταλαβαίνεις.

Έγινε επεξεργασία από swatoner
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.