Jump to content



Project ''Plexi'' - Part -37. LevelOne router mod. Part -4


Recommended Posts

  • 2 months later...

φιλε μου εισαι καταπληκτικος αυτες οι κατασκευες στο χερι δεν υπαρχουν!!εισαι φοβερος μαστορας και σου αξιζουν συγχαρητηρια!!!:-O θα ηθελα να σε ρωτησω επι την ευκαιρια εχω αγοραση ενα κουτι το x-pradator full tower το οποιο απο την αριστερη του πλευρα εχει προσαρμοσμενο πλεξιγκλας τωρα τι γινεται μετα απο 2 μηνες χωρις να εχω κανει κατι τραβηγμενο εκει που βιδωσα τους ανεμιστηρες σε καποια σημεια ραγισε ξερεις καποιον σαν και εσενα που να μπορει να μου το φτιαξει με αμοιβη φυσικα!!και παλι πολλα μπραβο!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
  • 4 months later...
full ανάλυση.:)

nppkZ.jpg

Mε πηρε γυρω στις 2:30-3 ωρες για να καταφερω να βγαλω εις περας ολο το θεμα αλλα το παραπανο αποτελεσμα με εκανε να καταλαβω οτι πραγματικα αξιζε.Εκανες καταπληκτικη δουλεια στα παντα και ενα ΜΕΓΑΛΟ ΜΠΡΑΒΟ για την υπομονη που εδειξες για να βγει αυτο το project εις περας.Και παλι καταπληκτικη δουλεια δεν βρισκω κατι αλλο να πω.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 3 weeks later...
παιχταρας... πολυ δουλεια ρε φιλε
Μετά απο μια 1 εβδομάδα διαβάσματος όλου του θέματος,

Συγχαρητήρια, :T::T: έχεις κάνει μια καταπληκτική, εξαιρετική και προσεγμένη δουλειά απο όλες της απόψεις.

απιστευτος :drool:

Ήρωες.:)

Ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια και την υπομονή που δείξατε διαβάζοντας 58 σελίδες.

Χαίρομαι που το worklog ανταποκρίθηκε στις προσδοκίες σας.

Link to comment
Share on other sites

Ήρωες.:)

Ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια και την υπομονή που δείξατε διαβάζοντας 58 σελίδες.

Χαίρομαι που το worklog ανταποκρίθηκε στις προσδοκίες σας.

Δεν ανταποκρίθηκε απλώς στις προσδοκίες μας, τις ξεπέρασε.

Όταν δείς το Project Plexi με την πρώτη ματιά, λες εντάξει, είναι ενα κουτί Η/Υ ντυμένο με Plexi, στήν δεύτερη ματιά βλέπεις οτι ΟΛΑ είναι ντυμένα με Plexi και διαβάζοντας ολο το worklog, βλέπεις τη δουλειά έχεις κάνει, Βαρελάκι λαδιού, Σωλήνας για το Sleeve, Δεύτερος πάτος για τα καλώδια, Τρελή Μόντα στο Τροφοδοτικό στο DVD ..........

και κάποιοι φίλοι μου, μου λέγανε να ανεβάσω στο internet, ενα ξύλινο κουτί (νοβοπάν) που φτιάχνω τώρα για τον υπολογιστή. Εσείς εδω έχετε κάνει Παπάδες.

Και πάλι Άξιος, Εξαιρετική δουλειά, συνέχισε έτσι. :T::victory:

Link to comment
Share on other sites

Eρωτησουλα:Το εχεις ακομα να υποθεσω αυτο το project ετσι?Γιατι δεν ανεβαζεις μια τωρινη φωτογραφια να το δουμε πως το εχεις συνδεσει με το δωματιο ή οπου το εχεις βαλει? :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Χαρά στο κουράγιο σου να γυαλίζεις το plexi. Εντυπωσιακό.

Μια παρατήρηση μόνο για τους δίσκους. Το setup ίσως να είναι το χειρότερο που θα μπορούσε κάποιος να βάλει δίσκους. Αναρωτιέμαι αν έχεις πρόβλημα με την απόδοση.

Το πρόβλημα δεν είναι το οτι τους έχεις βάλει υπό 45 μοίρες αλλά ότι τους έχεις βιδώσει μεταξύ τους και οι κραδασμοί από τον ένα περνάνε στον άλλο. Δές πχ τις προδιαγραφές για ένα seagate δίσκο

The maximum vibration levels that the drive may experience while meeting the performance standards specified

in this document are specified below.

2Hz to 22Hz: 0.25 Gs, Limited

displacement

22Hz to 350Hz: 0.50 Gs

350Hz to 500Hz: 0.25 Gs

All vibration specifications assume that the drive is mounted securely with the input vibration applied at the drive

mounting screws. Vibration may be applied in the X, Y or Z axis. Throughput may vary if improperly mounted.

ένας τυπικός sata δίσκος πχ 7,200 rpm παράγει δονήσεις στην συχνότητα των 120Hz

Το γεγονός οτι τους έχεις κρεμάσει χειροτερεύει την κατάσταση γιατί είναι ελεύθεροι να συντονιστούν μεταξύ τους, χωρίς να υπάρχει απόσβεση.

Ένας τυπικός sata δίσκος πχ 7,200 rpm παράγει δονήσεις στην συχνότητα των 120Hz

Επιπλέον το κρέμασμα μετατρέπει οποιοδήποτε γραμμική δόνηση σε κυκλική που χειροτερεύει την απόδοση

δες εδώ για το φαινόμενο http://www.wdc.com/wdproducts/library/other/2579-001079.pdf

Αν έχεις χαμηλή απόδοση δοκίμασε να τους απομονώσεις κάπως

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πρώτα απ' όλα για τη τεκμηριωμένη παρατήρηση.:)

Σ' αυτό το project έχω σκεφτεί τα πάντα και όλα έχουν γίνει "by the book", εκτός τους δίσκους.

Μπήκαν έτσι καθαρά για αισθητικούς λόγος, εις βάρος της σωστής λειτουργίας.

Ήδη ο Samsung με αποχαιρέτισε, ενώ ο 500άρης Seagate δεν χαίρει και άκρας υγείας.... παρόλα αυτά αν το ξανασχεδίαζα, το ίδιο θα έκανα. Άβυσσος η ψυχή του δημιουργού κοινώς...:)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πρώτα απ' όλα για τη τεκμηριωμένη παρατήρηση.:)

Σ' αυτό το project έχω σκεφτεί τα πάντα και όλα έχουν γίνει "by the book", εκτός τους δίσκους.

Μπήκαν έτσι καθαρά για αισθητικούς λόγος, εις βάρος της σωστής λειτουργίας.

Ήδη ο Samsung με αποχαιρέτισε, ενώ ο 500άρης Seagate δεν χαίρει και άκρας υγείας.... παρόλα αυτά αν το ξανασχεδίαζα, το ίδιο θα έκανα. Άβυσσος η ψυχή του δημιουργού κοινώς...:)

Ναι οκ και εγώ γουστάρω την αναφορά σε V-engine ;) γιατί αυτό μου θύμισε

οπότε την επόμενη φορά ssd και ψύκτρες από πάνω :p

Link to comment
Share on other sites

Ναι οκ και εγώ γουστάρω την αναφορά σε V-engine ;) γιατί αυτό μου θύμισε

οπότε την επόμενη φορά ssd και ψύκτρες από πάνω :p

Σωστόοςςς!!!!!

Και η πίτα ολόκληρη και οι σκύλος χορτάτος!!! :dance3:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.