Jump to content



Ταχυδρομικές αποστολές....που πήγε το δέμα;


Recommended Posts

Μία ώρα πριν, το μέλος GriGaS έγραψε:

Παραγγελία από γνωστό βιβλιοπωλείο

 

Καταγραφή.PNG

 

22.5 ώρες έκανε να έρθει από Αθήνα στην πόρτα μου.

 

 

Ναι αλλά στην παράδοση λέει αργός :hehe: 

  • Like 2
  • Haha 5
Link to comment
Share on other sites

Παραγγελία από ελληνικό μαγαζί μιας καρέκλας anda seat μου την ακύρωσαν αφού με ειδοποίησαν ότι τις περιμένουν μετά τις 21 Μαϊου.

Παραγγελία του adaptor της cryorig r1 for am4 socket από amazon.de μου την ακύρωσαν και μου επέστρεψαν τα λεφτά.

Παραγγελία για 3 μουφο λουράκια για το ρολόι μου από ebay, αγνοείται....

 

Όλα καλά πάνε...

  • Like 1
  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

συνεχίζουμε σήμερα με γενική ταχυδρομική και παραγγελία από φαρμακείο

 

Capture.PNG

 

Την ώρα που βλέπετε χρέωση σε κούριερ χτύπησε το κινητό "Κύριε Ρήγα καλημέρα, έχω μια παραγγελία από φαρμακείο. Επειδή είναι Σάββατο πήρα να ρωτήσω εάν θα είστε στο γραφείο". Μετά από 20 λεπτά το πακέτο ήρθε.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, GriGaS said:

Την ώρα που βλέπετε χρέωση σε κούριερ χτύπησε το κινητό "Κύριε Ρήγα καλημέρα, έχω μια παραγγελία από φαρμακείο. Επειδή είναι Σάββατο πήρα να ρωτήσω εάν θα είστε στο γραφείο". Μετά από 20 λεπτά το πακέτο ήρθε

πιστεύω ότι μεσιτεύεις για πωλήσεις ακινήτων/οικοπέδων στην περιοχή. Ήδη ο αρχηγός εξετάζει αγορά οικοπέδου, να χτίσει το κονάκι του στο Αργός. Είναι καλές οι συμπεριφορές τους πέρα από πλάκες. Τηλέφωνο όλα αυτά τα χρόνια για συνεννόηση, αν θυμάμαι μου έχει συμβεί μόνο μία φορά.
Διακινδυνεύω την εκτίμηση ότι η συμπεριφορά στο «last mile» εξαρτάται σε μεγάλο βαθμό από το μέγεθος της πόλης.

@Deus αν γνωρίζεις από ποιο τοπικό κατάστημα είναι να παραλάβεις ίσως αξίζει να το εντοπίσεις και να τους κάνεις ένα τηλεφώνημα απευθείας. Αν τηλεφωνείς στο «κεντρικό» τηλέφωνο των ΕΛΤΑ κούριερ κι εκεί απλώς βλέπουν την ίδια βάση δεδομένων που βλέπεις κι εσύ δεν έχει μεγάλο νόημα. Εναλλακτικά, έχεις μιλήσει καθόλου με τον πωλητή να κοιτάξει εκείνος τι συμβαίνει; Από όσο καταλαβαίνω μοιάζουν να έχουν καλύτερες συμπεριφορές όταν μιλούν με επαγγελματία αποστολέα.

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 20 λεπτά, το μέλος GriGaS έγραψε:

συνεχίζουμε σήμερα με γενική ταχυδρομική και παραγγελία από φαρμακείο

 

Capture.PNG

 

Την ώρα που βλέπετε χρέωση σε κούριερ χτύπησε το κινητό "Κύριε Ρήγα καλημέρα, έχω μια παραγγελία από φαρμακείο. Επειδή είναι Σάββατο πήρα να ρωτήσω εάν θα είστε στο γραφείο". Μετά από 20 λεπτά το πακέτο ήρθε.

Θα σου έλεγα να παίξεις Τζόκερ-λόττο γιατί θα έπιανες σίγουρα το τζακ ποτ αλλά τα πρακτορεία είναι κλειστά.:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Just now, p55 said:

αλλά τα πρακτορεία είναι κλειστά.

? οι πρώτοι κλάδοι που προσαρμόζονται σε τεχνολογικές εξελίξεις είναι ο τζόγος κι η πορνοβιομηχανία. Αν δεν κάνω λάθος μπορεί και ονλάιν. Επειδή στον  Grigas είναι επαναλαμβανόμενο μάλλον υπάρχει κάποια εξήγηση πέραν του τυχαίου.

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 36 λεπτά, το μέλος salde έγραψε:

οι πρώτοι κλάδοι που προσαρμόζονται σε τεχνολογικές εξελίξεις είναι ο τζόγος κι η πορνοβιομηχανία

Μαντεψτε απο ποιον κλαδο με διωξανε και σε ποιον εχω κανει καριερα.. ?

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Seek & Find said:

Μαντεψτε απο ποιον κλαδο με διωξανε και σε ποιον εχω κανει καριερα.. ?

 

Ε, αν μου πεις ότι ήσουν γκρουπιέρης και έγινες πεταλούδα της νύχτας, τα έχω ακούσει όλα... ?

 

Καλημερούδια.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος salde έγραψε:

Διακινδυνεύω την εκτίμηση ότι η συμπεριφορά στο «last mile» εξαρτάται σε μεγάλο βαθμό από το μέγεθος της πόλης.

 

Και εγώ αυτό πιστεύω. Από άκρη σε άκρη είναι το πολύ δύο χιλιόμετρα το Άργος, συν ότι λόγω του όλοι γνωριζόμαστε δεν τους παίρνει να κάνουν (πολλές) ταρζανιές.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι. Κι εδώ Δράμα πχ, πάντα έρχεται το δέμα στο στην πόρτα μου, την μέρα άφιξης στο τοπικό κούριερ.. είτε ACS, είτε ελτα κουριερ κλπ.. :) 

Που και που συμβαίνουν διάφορα ευτράπελα αλλά όχι κάτι το ιδιαίτερο.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 56 λεπτά, το μέλος acct έγραψε:

 

Ε, αν μου πεις ότι ήσουν γκρουπιέρης και έγινες πεταλούδα της νύχτας, τα έχω ακούσει όλα... ?

 

Καλημερούδια.

κοντα εισαι..ημουν γκρουπιερης σε τσ%#$@ !χαχχχαχχαχχχχαχχ ?

  • Like 2
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος hurin έγραψε:

Παραγγελία από You.gr.

Untitled.thumb.png.d800c48232bae7fc4b69974787ed1168.png

 

Έρχεται DOA. Το στέλνω πίσω

 

Untitled.thumb.png.4cbef5402b134742a5715b0e378a9ad4.png

 

WTF??????

Έχουνε φάει τόσο κράξιμο στο skroutz με αρνητικές με το τσουβάλι λόγω acs που φαίνεται πως βάζουν μυαλό!

Έγινε επεξεργασία από orderlover
Link to comment
Share on other sites

Η πιο αργή παράδοση από ΕΛΤΑ Courier σε μένα στην εποχή του κορωνοϊού ( 4η αποστολή με ΕΛΤΑ Courier είναι αυτή )

 

https://www.elta-courier.gr/search?br=NB960211681GR

 

21 απόγευμα παρέλαβαν από το μαγαζί, σήμερα 28 πρωί παρέλαβα.

Τις προηγούμενες 3 αποστολές μου τις έφεραν πολύ γρήγορα ( 2-4 μέρες συνολικό trip time )

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.