Jump to content



COVID-19


sotiris

Recommended Posts

Πάντως, τώρα που έφτιαξε ο καιρός, βλέπω περισσότερο κόσμο να κυκλοφορεί.

Έχουν χαλαρώσει οι πολίτες κι αυτό δεν είναι καλό. 

Και, όχι, δεν δικαιολογείται αυτή η χαλαρότητα λόγω καλοκαιρίας.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 10,3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

5 minutes ago, acct said:

Ντροπή.

Στον 9,84 κιόλας. Δημοτικό σταθμό κι έβγαλαν τον αρχιαπατεώνα τον Τράγκα να παραστήσει τον γιατρό, να συστήσει και χάπια. Βρήκε ότι θησαυρίζει κι ο Γκέιτς απ΄τα εμβόλια. Τον βρίζει η μισή Αμερική ότι χαρίζει πολλά στην Αφρική αντί να τα δίνει σε αυτούς και ανακάλυψε ο Τράγκας την αλήθεια. Για τον Γκέιτς. Ποιος ο Τράγκας, που έχει μαζέψει εκατομμύρια γλείφοντας και παίζοντας το πιστόλι σε ο,τιδήποτε αναπνέει στην Ελλάδα χωρίς να έχει καταφέρει ούτε τη Φωνή Κυρίου που μοιράζουν την Κυριακή στις εκκλησίες να κρατήσει ως βιώσιμο εγχείρημα δίχως κρατική διαφήμιση και ισολογισμούς.

Να τονίσω ότι ο Γιαγκ πολύ καλά κάνει και τα δίνει εδώ τα λινκς, αν δεν το είχε βάλει δεν θα το είχα πάρει είδηση ότι πετάχτηκε κι ο Τράγκας να καθοδηγήσει.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, salde said:

Στον 9,84 κιόλας.

 

Ίσως να έχεις άλλον 98.4 στο μυαλό σου. Αυτός είναι Ηρακλειώτικος σταθμός, στον ίδιο όμιλο με ΚρήτηTV και neakriti. Ειδικά ο Σαχίνης συχνότατα φιλοξενεί συνωμοσιολόγους και ψευδεπιστήμονες και τους μεταχειρίζεται σα να πρόκειται για τη 2η έλευση του Κυρίου. Αλλά και πάλι εξεπλάγην δυσάρεστα με τις μπούρδες που διάβασα.

 

Παρεμπιπτόντως, αυτές τις μέρες έχει ξεκινήσει στην Αμερική μια αντιεμβολιαστική καμπάνια που λοιδορεί τους Γκέιτς για το έργο τους στην Αφρική, από την οποία μοιάζει να προέρχεται μέρος του "υλικού" του Τράγκα.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω καμμια εκτιμηση, σε κανενα δημοσιογραφο...[ πλην 2-3 του ειδικου τυπου], ειδικα σε τυπου Φραγκα...[Σωστα το γραψα] 

Ααααααν ομως αποδειχθει ,στο μελλον, οτι ενα ποσοστο απ αυτα που λεγονται, εστω κ μικρο, αληθευει, τοτε τι??????????????

Μηπως σ αυτη τη ζωη δεν ειναι ολα ασπρο - μαυρο ,αλλα υπαρχουν κ γριζες ζωνες??????????

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πάλι καλά που δεν είναι ο αθηναϊκός. Όχι ότι αλλάζει κάτι ουσιαστικό, τουλάχιστον δεν είναι ο δημοτικός. Φχαριστώ για την διόρθωση.

Περισσότερο από την συνωμοσιολογία με ενόχλησε ότι μπηκε σε συζήτηση για χάπια. Με συστάσεις και ιατρικό λεξιλόγιο. Με κάτι τέτοια στην Αριζόνα πήγαν οι άλλοι κι ήπιαν το νερό του ενυδρείου γιατί δεν έβρισκαν χλωροκίνη και τώρα μας χαιρετούν από άλλο κόσμο. Είναι ευθέως επικίνδυνα αυτά τα πράγματα, υπάρχει πάντα κόσμος που επηρεάζεται.

στις συνήθεις συνωμοσιολογίες αφενός ας πρόσεχαν όσοι τα πιστεύουν αφετέρου μπαίνουν θέματα ελευθερίας λόγου μιας και κάθετι «αντισυμβατικό» μπορεί να κατηγορείται ως συνωμοσιολογία. Είναι μερικές φορές μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα τι να κάνεις. Εδώ όμως υπάρχει μόνο γκρεμός, με άμεσο κίνδυνο ζωής για όποιον παρασυρθεί. Με εμπόριο ελπίδας και αγυρτεία σε βάρος αγχωμένων ανθρώπων.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Stelios13 said:

Μηπως σ αυτη τη ζωη δεν ειναι ολα ασπρο - μαυρο ,αλλα υπαρχουν κ γριζες ζωνες?

αυτό είναι το σημείο που τους δίνει δύναμη. Φυσικά κι υπάρχουν γκρίζες ζώνες, όπως στα περισσότερα θέματα. Άλλο αυτό κι άλλο να βγαίνει κάποιος στον αέρα ουσιαστικά παροτρύνοντας απελπισμένους ανθρώπους να αυτοκτονήσουν.

άλλο πράγμα να έρθω εδώ να σου γράψω μια παπαριά για ένα μηχάνημα, του τύπου το τάδε εργαλείο είναι το καλύτερο (όπου κάλιστα μπορείς να μου απαντήσεις, να με διορθώσεις, να με βοηθήσεις κλπ) κι άλλο να βγάλουν εμένα τον άσχετο από εργαλεία στην τηλεόραση να παροτρύνω τον κόσμο -όπου τυχόν λάθος σημαίνει θάνατος- «παιδιά ξέρω τι σας λέω, το τάδε εργαλείο να αγοράσετε, μην ακούτε τι λέει ο Στέλιος (κι ο ένας κι ο άλλος Στέλιος)». Να κάτσω να αντιγράψω μια φράση που λέτε στο νήμα με τους μάστορες, εγώ ο άσχετος, να πάω μετά στην τηλεόραση να παραστήσω τον ειδικό σε εργαλεία. Θα φρικάρεις με το δίκιο σου αν το κάνω, ειδικά αν αυτό που λέω μπορεί να οδηγήσει σε θάνατο.

Ήξερε κι από χθες ο Τράγκας την χλωροκίνη και την αζυθρομικίνη για να δώσει οδηγίες στον πληθυσμό ποιο φάρμακο να πάρει.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, salde said:

Περισσότερο από την συνωμοσιολογία με ενόχλησε ότι μπηκε σε συζήτηση για χάπια. Με συστάσεις και ιατρικό λεξιλόγιο. Με κάτι τέτοια στην Αριζόνα πήγαν οι άλλοι κι ήπιαν το νερό του ενυδρείου γιατί δεν έβρισκαν χλωροκίνη και τώρα μας χαιρετούν από άλλο κόσμο. Είναι ευθέως επικίνδυνα αυτά τα πράγματα, υπάρχει πάντα κόσμος που επηρεάζεται.

 

Και ας μην περάσει στα ψιλά ότι υποκαθιστά τις κλινικές μελέτες με ανεκδοτολογικές αναφορές σε 1-2 περιστατικά (αν είναι καν αληθινά), μάλιστα αναφέροντας εκτός από δραστικές ουσίες και επώνυμο φάρμακο. Το οποίο στις κλινικές μελέτες ασφάλειας είχε σε ποσοστό >90% ανεπιθύμητες ενέργειες και σε ποσοστό 4% στον πιο επικίνδυνο βαθμό (Grade 4 - potentially life threatening).

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος salde έγραψε:

αυτό είναι το σημείο που τους δίνει δύναμη. Φυσικά κι υπάρχουν γκρίζες ζώνες, όπως στα περισσότερα θέματα. Άλλο αυτό κι άλλο να βγαίνει κάποιος στον αέρα ουσιαστικά παροτρύνοντας απελπισμένους ανθρώπους να αυτοκτονήσουν.

άλλο πράγμα να έρθω εδώ να σου γράψω μια παπαριά για ένα μηχάνημα, του τύπου το τάδε εργαλείο είναι το καλύτερο (όπου κάλιστα μπορείς να μου απαντήσεις, να με διορθώσεις, να με βοηθήσεις κλπ) κι άλλο να βγάλουν εμένα τον άσχετο από εργαλεία στην τηλεόραση να παροτρύνω τον κόσμο -όπου τυχόν λάθος σημαίνει θάνατος- «παιδιά ξέρω τι σας λέω, το τάδε εργαλείο να αγοράσετε, μην ακούτε τι λέει ο Στέλιος (κι ο ένας κι ο άλλος Στέλιος)». Να κάτσω να αντιγράψω μια φράση που λέτε στο νήμα με τους μάστορες, εγώ ο άσχετος, να πάω μετά στην τηλεόραση να παραστήσω τον ειδικό σε εργαλεία. Θα φρικάρεις με το δίκιο σου αν το κάνω, ειδικά αν αυτό που λέω μπορεί να οδηγήσει σε θάνατο.

Ήξερε κι από χθες ο Τράγκας την χλωροκίνη και την αζυθρομικίνη για να δώσει οδηγίες στον πληθυσμό ποιο φάρμακο να πάρει.

Oυδεποτε σκεφτηκα να παω προς τα κει τη σκεψη μου...  Φαρμακα αποφευγω να παιρνω , εκτος αν Πραγματικα πρεπει, γιατι οπως λεει κ ενας πολυ στενος συγγενης ,γιατρος, τα φαρμακα ειναι για τους ξενους....

Οι ''δευτερες σκεψεις μου'' ηταν για τον Π.Ο.Υ. κ για την υπερβολικη ''φιλανθρωπια'' του Μπιλ...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος salde έγραψε:

αυτό είναι το σημείο που τους δίνει δύναμη. Φυσικά κι υπάρχουν γκρίζες ζώνες, όπως στα περισσότερα θέματα. Άλλο αυτό κι άλλο να βγαίνει κάποιος στον αέρα ουσιαστικά παροτρύνοντας απελπισμένους ανθρώπους να αυτοκτονήσουν.

άλλο πράγμα να έρθω εδώ να σου γράψω μια παπαριά για ένα μηχάνημα, του τύπου το τάδε εργαλείο είναι το καλύτερο (όπου κάλιστα μπορείς να μου απαντήσεις, να με διορθώσεις, να με βοηθήσεις κλπ) κι άλλο να βγάλουν εμένα τον άσχετο από εργαλεία στην τηλεόραση να παροτρύνω τον κόσμο -όπου τυχόν λάθος σημαίνει θάνατος- «παιδιά ξέρω τι σας λέω, το τάδε εργαλείο να αγοράσετε, μην ακούτε τι λέει ο Στέλιος (κι ο ένας κι ο άλλος Στέλιος)». Να κάτσω να αντιγράψω μια φράση που λέτε στο νήμα με τους μάστορες, εγώ ο άσχετος, να πάω μετά στην τηλεόραση να παραστήσω τον ειδικό σε εργαλεία. Θα φρικάρεις με το δίκιο σου αν το κάνω, ειδικά αν αυτό που λέω μπορεί να οδηγήσει σε θάνατο.

Ήξερε κι από χθες ο Τράγκας την χλωροκίνη και την αζυθρομικίνη για να δώσει οδηγίες στον πληθυσμό ποιο φάρμακο να πάρει.

 

Επειδή δεν γνωρίζω τη δουλειά του γιατρού συνηθίζω να ακούω όλες τις απόψεις άπλα καταγράφοντας τες .

Για τον μελοΤραγγα έχω την άποψη ότι ως ηθοποιός θα είχε μεγαλύτερη επιτεχεία.

Όμως πουθενά δεν συνιστά φάρμακα, αν το παρακολούθησες όλο, μεταφέρει απόψεις γιατρών

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Stelios13 said:

Οι ''δευτερες σκεψεις μου'' ηταν για τον Π.Ο.Υ. κ για την υπερβολικη ''φιλανθρωπια'' του Μπιλ...

α... για μεν τον ΠΟΥ και θέμα υπάρχει με την μέχρι τώρα διαχείριση και συζήτηση θα γίνει και πρέπει να γίνει. Επ΄ουδενί αυτό δεν δικαιώνει τον οποιοδήποτε Τράγκα. Φυσικά θα γίνει συζήτηση για αυτά, πιστεύω ότι θα είναι καλύτερα να γίνει στο τέλος κι όχι αυτήν τη στιγμή.

Είμαι γενικώς της γνώμης ότι όλοι αυτοί οι διεθνείς ή και υπερεθνικοί οργανισμοί αρκετές φορές χρησιμοποιούνται ως μάσκα για να κρύβονται εκεί αδυναμίες και ενοχές συγκεκριμένων κυβερνήσεων. Στην περίπτωση του ιού τώρα, αναφορικά με την αρχική διαχείριση του ζητήματος η Κίνα και ο Τραμπ έχουν μεγάλο μερίδιο ευθύνης. Ο Τραμπ προσωπικά, όχι οι ΗΠΑ. Η μεν Κίνα επειδή με την μυστικοπάθεια, την προπαγάνδα και την αρχική προσπάθεια απόκρυψης στέρησε κρίσιμο χρόνο, ο δε Τραμπ επειδή (λόγω του ειδικού βάρους των ΗΠΑ σε τέτοιους οργανισμούς συν την άριστη γνώση που έχουν οι αμερικάνοι για τέτοια θέματα) ήταν ο μόνος που μπορούσε να πιέσει προς πιο έγκαιρη αντιμετώπιση του προβλήματος κι αυτός το διαχειρίστηκε ως ζήτημα εσωτερικής πολιτικής, δευτερεύον μάλιστα.

Για τον Γκέιτς, είναι εντελώς άλλο ζήτημα που δεν ανήκει καν στο κεφάλαιο «ιός 2020». Στον λόγο του Τράγκα και άλλων παρόμοιων ο Γκέιτς χρησιμοποιείται όχι επειδή έχουν το παραμικρό ενδιαφέρον να αναλύσουν, ερμηνεύσουν, κατηγορήσουν έστω την δράση του (δεκάρα τσακιστή δεν δίνουν για αυτό) αλλά για να προσδώσει «κύρος» στις θεωρίες που θέλουν να σπρώξουν. Για το παραμύθι του χρειάζεται δράκους και σκιάχτρα. Βολεύει στην φάση αυτή ο δράκος να ονομάζεται Γκέιτς.
Ο Τράγκας 'οταν βγαίνει σε δημόσιο βήμα να παραστήσει τον αρχίατρο-επιθεωρητή δεν νοιάζεται ούτε για την χλωροκίνη ούτε για τον ιό ούτε για τον Γκέιτς ούτε για τον θρόνο του αρχίατρου. Νοιάζεται να πουλήσει το προϊόν του και την εικόνα του, «εμένα να ακούτε, υπάρχουν μυστικά, οι άλλοι δεν σας τα αποκαλύπτουν, μόνο εγώ τολμώ να τα πω». Με απώτερο στόχο φυσικά να γεμίσει το πορτοφόλι του.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 4 ώρες, το μέλος acct έγραψε:

 

 

Ντροπή. Κι αν δεν ντρέπεται ο ίδιος, θα έπρεπε να ντρέπεται όποιος τον αποκαλεί δημοσιογράφο.

Υπαρχουν και χειροτερα. Φιλος μου ειπε οτι δεν θα ερθει για ποδηλατο σημερα γιατι χτες το βραδυ ειχε ''τουλατο'' streaming και ηθελε να μαθει την αληθεια για τον κορωνοιο.

 

 

  • Like 3
  • Wow 1
Link to comment
Share on other sites

Ζει ο Τουλάτος; (trash TV πριν κάτι αιώνες, δεν θυμάμαι να τον έχω δει αλλά τα έβλεπε μετά μανίας ένας κολλητός μου και μετά μου μιλούσε όπως γράφουν τα παιδιά στο WoT, δεν καταλάβαινα τίποτα)

  • Like 1
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος acct έγραψε:

 

 

Ειλικρινά; Ο άλλος θα κάτσει να ακούει τον ξάδερφο του Γκέραλτ με το άιλάινερ; Στην αρχή νόμιζα ότι έκανες πλάκα...

 

Ειναι σχεδιο των illuminati σου λεω. Μεχρι και το ονομα corona virus  ειναι βγαλμενο απο καποιο συμβολο τους που εχει να κανει με την κορωνα του ηλιου!?

Θελουν να μας βαλουν τσιπακι για να μας ελεγχουν σου λεω, ασε δεν ξερεις απο αυτα.

 

Αρρωστια.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος acct έγραψε:

 

 

Ειλικρινά; Ο άλλος θα κάτσει να ακούει τον ξάδερφο του Γκέραλτ με το άιλάινερ; Στην αρχή νόμιζα ότι έκανες πλάκα...

 

Αγαπάμε Παναγιώτη Τουλάτο.

Τα απόκρυφα αρχεία της γνώσης. Δίτομο έργο ποταμός.

Τα πάντα όλα περιέχονται εκεί μέσα.

Τι μας κρύβουν; Γιατί ο Πάπας κρατάει τη βιβλιοθήκη στο Βατικανό κλειστή;

Γιατί μας κρύβουν ότι η ράβδος του Ερμή, αυτή, ντε, με τα τυλιγμένα φίδια, είναι το σύμβολο του dna;

Άντε, διαβάστε και κάνα βιβλίο, όλα εγώ πια θα σας τα λέω;?

Υ.Γ Ο Μιχάλης έχει δίκιο. Ο Τουλάτος είναι ο Geralt of Rivia πριν τον Geralt of Rivia. Γατάκια..

Έγινε επεξεργασία από DEADLAZARUS
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.