Jump to content



COVID-19


sotiris

Recommended Posts

 

πριν 35 λεπτά, το μέλος Lakisss έγραψε:
Lateral_flow_tests_Reuters.jpg
WWW.KATHIMERINI.GR

Τον δικό τους τρόπο να… γλιτώνουν το σχολείο φέρονται να έχουν βρει οι μαθητές στη Βρετανία, αλλοιώνοντας...

 

Παντε τωρα μερικες σελιδες πισω ορισμενοι και δειτε τι λεγατε για την Coca-Cola τα ακτινιδια κτλ...

Εκτος βεβαια γιατι σας εχω ικανους να βγαλετε την καραμελα οτι η Καθημερινη και το BBC ειναι ψεκασμενοι. ?

Έγινε επεξεργασία από Proteas
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 10,3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

πριν 55 λεπτά, το μέλος fatalara έγραψε:

Και θα σου απαντησει '' να μην αγοραζε rafale να τα εδινε στα νοσοκομεια''

Είναι απίστευτο το επίπεδο χλευασμού, bullying, απαξίωσης, διαστρέβλωσης, επίθεσης. Και δεν είμαι και κάποιο μέλος που μπήκε εχτές, ώστε να δημιουργηθεί η εντύπωση ότι είμαι κάποιο τρολ.

πριν 11 ώρες, το μέλος swatoner έγραψε:

Βλέπω νιώθεις καταπιεσμένος....! 

Απογοητευμένος.

 

Σας χαιρετώ όλους. Τελείωσα με το TheLab. Βάζω random password και γεια σας.

Δεν σας το γράφω για να κλάψετε. Απλά για να δείτε λίγο τον καθρέπτη. Είναι απίστευτη η οχλαγωγία εδώ μέσα με την ανοχή ή και την υποστήριξη της διοικητικής ομάδας.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  

πριν 50 λεπτά, το μέλος xdoc έγραψε:

Σίγουρα υπάρχουν περισσότερα δεδομένα και πάντοτε στην ιατρική υπάρχουν αλλαγές ως προς την διάγνωση - μηχανισμό δράσης-θεραπεία-προφύλαξη ανάλογα με τις κλινικές μελέτες αλλά στη συγκεκριμένη περίπτωση δεν νομίζω οτι τα μεχρι στιγμής επεξεργασμένα δεδομένα υποστηρίζουν τις απόψεις του συγκεκριμένου   

Εν μέρει λοιπόν απάντησες μόνος σου στο προηγούμενο post σου. Όσο για το τι στηρίζουν τα δεδομένα, θα με ενδιέφερε πολύ να μάθω την εναλλακτική ερμηνεία του φαινομένου στο Ισραήλ με το οποίο έχω κολλήσει ή εάν απλώς μας έδωσε ψευδή νούμερα οπότε εκεί δεν χωράει συζήτηση. Δεν είμαι κανένας οπαδός του Κούβελα ή οποιουδήποτε άλλου. Απλώς με ενδιαφέρει το θέμα. Επίσης είδα ότι εστιάζεις στην <<αιρετική>> άποψη ότι ο ανεμβολίαστος κινδυνεύει από τον εμβολιασμένο περισσότερο από ότι ο εμβολιασμένος από τον ανεμβολίαστο. Για ποιο λόγο δεν ισχύει αυτό; Το ότι ο ανεμβολίαστος κινδυνεύει κυρίως από άλλους ανεμβολίαστους, προφανώς και πρέπει να ισχύει, αλλά αναιρεί αυτό την παραπάνω σύγκριση; Χωρίς βεβαίως να αρνούμαι ότι η συγκεκριμένη σύγκριση που κάνει ο Κούβελας είναι λίγο προβοκατόρικη.

πριν 9 λεπτά, το μέλος yanni έγραψε:

Είναι απίστευτο το επίπεδο χλευασμού, bullying, απαξίωσης, διαστρέβλωσης, επίθεσης. Και δεν είμαι και κάποιο μέλος που μπήκε εχτές, ώστε να δημιουργηθεί η εντύπωση ότι είμαι κάποιο τρολ.

Απογοητευμένος.

 

Σας χαιρετώ όλους. Τελείωσα με το TheLab. Βάζω random password και γεια σας.

Δεν σας το γράφω για να κλάψετε. Απλά για να δείτε λίγο τον καθρέπτη. Είναι απίστευτη η οχλαγωγία εδώ μέσα με την ανοχή ή και την υποστήριξη της διοικητικής ομάδας.

 

Κακώς το κάνεις αυτό. Δεν πρέπει να εξαφανιζόμαστε από χώρους που έχουν τέτοιες συμπεριφορές γιατί στο τέλος όλοι οι χώροι καταντάνε να έχουν μόνο τέτοιες συμπεριφορές.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 21 λεπτά, το μέλος yanni έγραψε:

Είναι απίστευτο το επίπεδο χλευασμού, bullying, απαξίωσης, διαστρέβλωσης, επίθεσης. Και δεν είμαι και κάποιο μέλος που μπήκε εχτές, ώστε να δημιουργηθεί η εντύπωση ότι είμαι κάποιο τρολ.

Απογοητευμένος.

 

Σας χαιρετώ όλους. Τελείωσα με το TheLab. Βάζω random password και γεια σας.

Δεν σας το γράφω για να κλάψετε. Απλά για να δείτε λίγο τον καθρέπτη. Είναι απίστευτη η οχλαγωγία εδώ μέσα με την ανοχή ή και την υποστήριξη της διοικητικής ομάδας.

 

Φίλε Γιάννη δεν ανακατεύτηκα έως τώρα αλλά είσαι λίγο υπερβολικός. Κανένας δεν χλευάζει ή απαξιώνει την άποψή σου. Εννοείται δε, ότι δεν σου επιτέθηκε κάποιος προσωπικά. Δεν καταλαβαίνω γιατί έχεις θιχτεί τόσο πολύ, δεν είσαι χθεσινός εδώ και μου προκαλεί έκπληξη. Καταλαβαίνω το θυμό σου για την κατάσταση που ζούμε αλλά όσο και αν προσπαθούν να μας διαιρέσουν, μην τους κάνουμε τη χάρη. Ο στόχος πρέπει να είναι το κοινό όφελος, να μην υποκύπτουμε στον ατομικισμό. Δες πάλι την κατάσταση με ψυχραιμία και εδώ είμαστε.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Simon said:

...όσο και αν προσπαθούν να μας διαιρέσουν, μην τους κάνουμε τη χάρη.

 

Αν λέει ο άλλος 1+1=3 και ο μαθηματικός τον κόψει, δεν μας διαιρεί ο δάσκαλος σε τάξεις, αλλά η διαφορά μόρφωσης, εξυπνάδας, οπτικής (LOL)

Μην τα ρίχνουμε συνεχώς αλλού.

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

beach-bar.jpg
WWW.PROTOTHEMA.GR

Χαμός με τα σχόλια στα κοινωνικά δίκτυα για το διπλό κορωνοπάρτι σε beach bar του Αλίμου το προπερασμένο Σαββατοκύριακο - Αρκετοί αποκαλύπτουν οτι βρέθηκαν θετικοί...


Τι παίχτηκε με αυτό το Μπολιβάρ?
Φτυνόταν μεταξύ τους εκεί μέσα και κόλλησαν τόσοι πολλοί....?!

Σε άλλα νέα, 2η δόση pfizer χθες, θολούρα και ατονία απο το βράδυ, τπτ ιδιαίτερο δλδ.

Έκανα και ένα τέστ αντισωμάτων COV-2IgGII την Παρασκευή(λίγο πρίν τη 2η δόση δλδ) απο περιέργεια.
2172 μονάδες, με οτιδήποτε πάνω απο 50 να θεωρήτε καλή απόκριση για 1η δόση :T: 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, yanni said:

Είναι απίστευτο το επίπεδο χλευασμού, bullying, απαξίωσης, διαστρέβλωσης, επίθεσης. Και δεν είμαι και κάποιο μέλος που μπήκε εχτές, ώστε να δημιουργηθεί η εντύπωση ότι είμαι κάποιο τρολ.

Απογοητευμένος.

 

Σας χαιρετώ όλους. Τελείωσα με το TheLab. Βάζω random password και γεια σας.

Δεν σας το γράφω για να κλάψετε. Απλά για να δείτε λίγο τον καθρέπτη. Είναι απίστευτη η οχλαγωγία εδώ μέσα με την ανοχή ή και την υποστήριξη της διοικητικής ομάδας.

Δέχτηκες bullying; Σε απαξίωσαν επειδή δεν δέχτηκαν την άποψή σου;
Διαστρέβλωση ποιον δεδομένων, αυτών που δεν έδωσες επιστημονικά ή που όλοι μεταφράζουν με διαφορετικό τρόπο;

Σου έγινε κάποια προσωπική επίθεση; 

Απαξιώθηκε η δουλειά σου είτε η προσωπικότητά σου;

 

Αν ψάχνεσαι να θιχτείς μόνος σου τότε όντως η κοινωνικοποίηση δε θα σε βοηθήσει, φαντάσματα υπάρχουν εκεί που τα βλέπουμε εμείς.

Θα σου πρότεινα φιλικά πάντα να το δουλέψεις λίγο όμως, αν δε μπορείς μόνος σου (που είναι πολύ δύσκολο) υπάρχουν και ψυχοθεραπευτές.

Τώρα αν το παρεις στραβά και αυτή την συμβουλή τι να σου πώ... Δεν είναι παράλογο βέβαια γιατί σε αυτή την κοινωνία ζούμε.

 

Μου θυμίζεις κουβέντα με τις δασκάλες των παιδιών μου, που λένε στους γονείς ότι τα παιδιά ίσως πρέπει να τα δούνε ειδικοί και αρχίζουν την προσωπική επίθεση γιατί οι ίδιοι οι γονείς είναι σε άρνηση να αποδεχτούν ότι ίσως έχουν πρόβλημα.
 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος l2phile έγραψε:

 

Αν λέει ο άλλος 1+1=3 και ο μαθηματικός τον κόψει, δεν μας διαιρεί ο δάσκαλος σε τάξεις, αλλά η διαφορά μόρφωσης, εξυπνάδας, οπτικής (LOL)

Μην τα ρίχνουμε συνεχώς αλλού.

 

 

 

Σωστό το παράδειγμα αλλά ατυχές. Δεν είναι άσπρο-μαύρο η περίπτωση, αν δεν μπορείς να το διακρίνεις λυπάμαι. Γελάω με τις θεωρίες συνομωσίας αλλά υπάρχουν και υγιώς σκεπτόμενοι άνθρωποι που είναι απλώς επιφυλακτικοί.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 43 λεπτά, το μέλος swatoner έγραψε:

Δέχτηκες bullying; Σε απαξίωσαν επειδή δεν δέχτηκαν την άποψή σου;
Διαστρέβλωση ποιον δεδομένων, αυτών που δεν έδωσες επιστημονικά ή που όλοι μεταφράζουν με διαφορετικό τρόπο;

Σου έγινε κάποια προσωπική επίθεση; 

Απαξιώθηκε η δουλειά σου είτε η προσωπικότητά σου;

 

Αν ψάχνεσαι να θιχτείς μόνος σου τότε όντως η κοινωνικοποίηση δε θα σε βοηθήσει, φαντάσματα υπάρχουν εκεί που τα βλέπουμε εμείς.

Θα σου πρότεινα φιλικά πάντα να το δουλέψεις λίγο όμως, αν δε μπορείς μόνος σου (που είναι πολύ δύσκολο) υπάρχουν και ψυχοθεραπευτές.

Τώρα αν το παρεις στραβά και αυτή την συμβουλή τι να σου πώ... Δεν είναι παράλογο βέβαια γιατί σε αυτή την κοινωνία ζούμε.

 

Μου θυμίζεις κουβέντα με τις δασκάλες των παιδιών μου, που λένε στους γονείς ότι τα παιδιά ίσως πρέπει να τα δούνε ειδικοί και αρχίζουν την προσωπική επίθεση γιατί οι ίδιοι οι γονείς είναι σε άρνηση να αποδεχτούν ότι ίσως έχουν πρόβλημα.
 

 

Εντάξει το πήγες σε άλλο επίπεδο όμως. Ο ένας postάρει το Dunning–Kruger effect, ο άλλος βάζει γελοιογραφίες, άλλος postάρει θάνατο γιατρού με διαφορετική άποψη από covid με λεζάντα που επιμένει με απειλές και ban ότι είναι αθώα και όχι χαιρέκακη, άλλος κάνει quote το τι είναι το Appeal to authority, banάκια με δύο μέτρα και σταθμά και άλλα πολλά ωραία που βαριέμαι να ανασύρω και τώρα φτάσαμε να παραπέμπουμε και στη Σκουφά 42! Σούπερ!

720_785575_3440c5de6d-869544226e416244.j
WWW.ENIKOS.GR

Ώρες αγωνίας περνούν οι συγγενείς της 27χρονης γυναίκας από την Κέρκυρα...

 

  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Γιάννης_84 said:

 

Εντάξει το πήγες σε άλλο επίπεδο όμως. Ο ένας postάρει το Dunning–Kruger effect, ο άλλος βάζει γελοιογραφίες, άλλος postάρει θάνατο γιατρού με διαφορετική άποψη από covid με λεζάντα που επιμένει με απειλές και ban ότι είναι αθώα και όχι χαιρέκακη, άλλος κάνει quote το τι είναι το Appeal to authority, banάκια με δύο μέτρα και σταθμά και άλλα πολλά ωραία που βαριέμαι να ανασύρω και τώρα φτάσαμε να παραπέμπουμε και στη Σκουφά 42! Σούπερ!

720_785575_3440c5de6d-869544226e416244.j
WWW.ENIKOS.GR

Ώρες αγωνίας περνούν οι συγγενείς της 27χρονης γυναίκας από την Κέρκυρα...

 

Καταλαβαίνεις ότι ο άλλος εδώ και αρκετά Post κατηγορεί ότι του φιμώμουνε την ελευθερία και τον καταπιέζουμε.

Στα τελευταία Post του αναφέρει ότι γίνεται διάκριση στο forum και ότι καταπνίγουμε την ελευθερία του. Δηλαδή FFS

Έγινε επεξεργασία από swatoner
  • Like 7
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω ότι κάποιος δεν είναι επιφυλακτικός, όλοι είμαστε. Από κει και πέρα κάποιοι αποφάσισαν να εμβολιαστούν και κάποιοι όχι.

Πιστεύω ότι είναι εις βάρος κάποιου να μην εμβολιαστεί; Ναι και γιατί (αυξανόμενης της ηλικίας) διατρέχει κίνδυνο από το covid, αλλά και γιατί οι συνέπειες του χαμηλού εμβολιασμού στην Ελλάδα θα επηρεάσουν τους πάντες.

 

Πιστεύω ότι είναι εις βάρος των υπολοίπων αν κάποιος δεν εμβολιαστεί; Ναι, γιατί είναι πιο πιθανό να μεταδόσει και να καταλάβει μια κλίνη αν νοσήσει και πιο πιθανό να νοσήσει γενικότερα.

Η κριτική γίνεται γιατί κάποιοι αποφασίζουν να αγνοήσουν τα (μέχρι τώρα) επιστημονικά δεδομένα, να πιστεύουν όποια πηγή (αμφιβόλου ποιότητας) επιβεβαιώνει την απόφασή τους να μην εμβολιαστούν και ταυτόχρονα να περιμένουν να μην γίνεται κριτική από τους υπόλοιπους.

Τα κρούσματα στην Ελλάδα έχουν σχεδόν διπλασιαστεί την τελευταία εβδομάδα, ο εμβολιασμός έχει ήδη αρχίσει να παρουσιάζει σημάδια κάμψης, ειδικά στις μεγαλύτερες ηλικίες (που είναι και οι πιο ευπαθείς), όπου είναι σχεδόν στάσιμος. Δεν υπάρχει ούτε ένας λόγος ή έρευνα που να δείχνει ότι η μετάλλαξη Δέλτα είναι λιγότερο νοσηρή, παρά όλες αυτές τις βλακώδεις θεωρίες που κυκλοφορούν δεξιά και αριστερά περί "έξυπνου" covid.

Με αυτό το ρυθμό (διπλασιασμός κρουσμάτων ανά βδομάδα, σε 1 μήνα 16Κ κρούσματα), είτε θα ξανακλείσουμε γιατί θα φρακάρουν οι ΜΕΘ από ανεμβολίαστους (~25% των 60+ αρκούν για να το κάνουν αυτό αν τα κρούσματα περάσουν τα 10Κ), είτε θα αφήσουν το πράγμα να πάρει το δρόμο του, με πολύ περισσότερα θύματα από όσα είχαμε μέχρι τώρα. Με τόσο μεγάλο αριθμό κρουσμάτων και τη Δέλτα που είναι 100% πιο μεταδοτική από το αρχικό στέλεχος θα είναι αδύνατον να προστατευτείς σε οποιοδήποτε κλειστό χώρο.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

@acct Κακως διαφωνεις ακομα. Τωρα ειναι που δεν υπαρχει περιπτωση να εμβολιαστει ποτε και εφυγε και απο το φορουμ (ισως).

Ενω αν ελεγες εμβολιασου γιαννακο μου για εσενα, ρισκο παιρνεις ετσι και αλλιως απλα το αλλο ειναι πολυ χειροτερο. Ισως ηταν καλυτερα.

Τωρα τα εχει μαζι μας γιατι λεει οτι τον λεμε δευτερο, βασικο κ.λ.π

Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος swatoner έγραψε:

Καταλαβαίνεις ότι ο άλλος εδώ και αρκετά Post κατηγορεί ότι του φιμώμουνε την ελευθερία και τον καταπιέζουμε.

Στα τελευταία Post του αναφέρει ότι γίνεται διάκριση στο forum και ότι καταπνίγουμε την ελευθερία του. Δηλαδή FFS

Θα σου φαινόταν λογικότερο εάν μάθαινες (υποθετικά πάντα) ότι κάποια post διαγράφτηκαν ως δήθεν παραβίαση των κανόνων συνοδεία ban 1-2-3 ημερών και πάντα με δυο μέτρα και δυο σταθμά και με ειδοποίηση της ποινής συνοδευόμενης από προσβολές και απειλές για μεγαλύτερο ban την επόμενη φορά; Διευκρινίζω ότι δεν ξέρω εάν αυτό συνέβη όντως στον συνονόματο αλλά δεν θα μου έκανε καμία εντύπωση.

 

πριν 16 λεπτά, το μέλος acct έγραψε:

Για να τελειώνουμε λίγο με τις υπερβολές. Ο φίλος @yanni, ο οποίος εσχάτως εμφανίζεται θιγόμενος δεν έχει υποβάλλει καμία αναφορά για μήνυμα στο οποίο προσβάλλεται ή απαξιώνεται από οποιονδήποτε.

Είναι αυτονόητο ότι αυτό δεν λέει τίποτα.

 

πριν 16 λεπτά, το μέλος acct έγραψε:

Ακόμη και τη μεταξύ μας συζήτηση την αντιμετώπισα με εξαιρετική ευαισθησία, λαμβάνοντας τελικά ως απάντηση ένα ακατάληπτο παραλήρημα.

Ακατάληπτο παραλήρημα. Να μια φιλική φράση που χρησιμοποιείται σε φιλική συζήτηση. Εάν δεν τον αντιμετώπιζες με εξαιρετική ευαισθησία, τι λέξεις θα χρησιμοποιούσες αντί για ακατάληπτο παραλήρημα;

 

πριν 16 λεπτά, το μέλος acct έγραψε:

Ο έτερος φίλος, @Γιάννης_84, που γελά με την αδυναμία μου να καταλάβω, ίσως μπορεί να με βοηθήσει σε πμ, για να είμαι βέβαιος ότι έχω κάνει ό,τι μπορούσα για να προστατέψω τον συνονόματό του.

Να με συγχωρείς που θα προτιμήσω να το κάνω εδώ αντί για π.μ.. Και στις δύο περιπτώσεις μπορείς να φροντίσεις να μην το δει κανείς άλλος εκτός από σένα, ξέρεις εσύ. Να διευκρινίσω λοιπόν ότι γέλασα με τη διεκδίκηση χρηματικής αποζημίωσης περισσότερο.

 

πριν 16 λεπτά, το μέλος acct έγραψε:

Από υπερβάλλοντα ζήλο διέτρεξα και αρκετές σελίδες του θέματος που δεν είχα διαβάσει προσεκτικά, για να δω αν συνέβη κάτι που μου έχει διαφύγει.

 

Θα πρέπει να λέει πολλά το γεγονός ότι για να καταφέρει να θιγεί επιλέγει να παρεμβληθεί σε ανταλλαγή μηνυμάτων του @fatalara με εμένα, που διαφωνούμε ακόμη για την αξία της νόθευσης του επιχειρήματος της συλλογικής προστασίας που προσφέρουν τα εμβόλια, αλλά ατομικά δεν τον αφορά, δεν τον αναφέρει και δεν τον υπονοεί πουθενά.

Για να καταφέρει να θιγεί... Ότι το επιζητούσε διακαώς δηλαδή. Και αυτό λέει πολλά κιόλας. Σαν τι; Να βγάλουμε διάγνωση; Μανία καταδίωξης; Κάποιο ταπεινό κίνητρο; Τι άλλο μη προσβλητικό μπορούμε να του αποδώσουμε; ΟΚ, έχω καταλάβει την απάντηση, μόνος του τα προκάλεσε και δεν φταίει κανείς άλλος, σωστά;

 

πριν 16 λεπτά, το μέλος acct έγραψε:

Μπορεί κάποια πόλωση εδώ μέσα να συντηρείται και από τις δύο πλευρές, αλλά αυτές οι συμπεριφορές και η επίμονη αυτο-θυματοποίηση απαντώνται μόνο στη μία.

Ναι μεν, αλλά η δική μου πλευρά είναι καλύτερη. Αντιδιχαστικό, δεν μπορώ να πω.

 

πριν 16 λεπτά, το μέλος acct έγραψε:

Δεν ξέρω τι θα επιλέξει να κάνει ο Γιάννης. Αν δεν επιστρέψει σύντομα, σας διαβεβαιώ με ειλικρίνεια ότι θα μου λείψει. Αυτό που δε θα μου λείψει καθόλου είναι η συμπεριφορά που είχε επιδείξει στις τελευταίες σελίδες, με την προφανή αποδοχή ή ανοχή (κατά περίεργο τρόπο) όσων κατηγορεί ότι τον φιμώνουν.

 

 

Νομίζω ότι είναι σαφές γιατί δεν πείθει η διαβεβαίωση περί ειλικρίνιας. Ακόμα και στην τελευταία σου πρόταση με μπηχτές καταλήγεις για κάποιον που δήθεν θα σου λείψει.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Simon said:

 

Σωστό το παράδειγμα αλλά ατυχές. Δεν είναι άσπρο-μαύρο η περίπτωση, αν δεν μπορείς να το διακρίνεις λυπάμαι. Γελάω με τις θεωρίες συνομωσίας αλλά υπάρχουν και υγιώς σκεπτόμενοι άνθρωποι που είναι απλώς επιφυλακτικοί.

Το σχόλιο ήταν για ..αυτό που είπες. Ότι μας διαιρούν.

 

Ούτε για συνομωσίες μίλησα, ούτε για ποιος έχει δίκιο, ούτε για τίποτα.

Απλά αφού πιστεύουμε διαφορετικά πράγματα, λογικό να υπάρχουν αντιπαλότητες.

 

Παρεμπτιπτόντως, αν υπάρχει κάποιος που θέλει να μας διαιρέσει είναι αυτοί που συνιστούν πορτοκαλαδίτσα για θεραπεία, μπας και κάνουν καμία μπάζα από τα views/visits.

 

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 34 λεπτά, το μέλος fatalara έγραψε:

@acct Κακως διαφωνεις ακομα. Τωρα ειναι που δεν υπαρχει περιπτωση να εμβολιαστει ποτε και εφυγε και απο το φορουμ (ισως).

Ενω αν ελεγες εμβολιασου γιαννακο μου για εσενα, ρισκο παιρνεις ετσι και αλλιως απλα το αλλο ειναι πολυ χειροτερο. Ισως ηταν καλυτερα.

Τωρα τα εχει μαζι μας γιατι λεει οτι τον λεμε δευτερο, βασικο κ.λ.π

Διαφωνώ. Έχουμε δεχτεί τέτοιο βομβαρδισμό για να "πειστούμε" που όποιος δεν "πείθεται" δε θα πειστεί ποτέ, τουλάχιστον από λογικά επιχειρήματα. Μόνο ο φόβος της νόσου μπορεί να πείσει κάποιον από εδώ και πέρα.

Σαφώς βέβαια κάποιος μπορεί να ζει στην απομόνωση περιμένοντας να χτιστεί η ανοσία, πλέον όχι από τα εμβόλια, αυτό το τρένο το χάσαμε στην Ελλάδα από ότι φαίνεται, αλλά από τους νοσούντες.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.