Jump to content


COVID-19


sotiris

Recommended Posts

  • Replies 10,3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

6 ώρες πριν, το μέλος Trooper έγραψε:

8η μέρα και τα τέστ ακόμα έχουν μια αχνή γραμμόυλα που δε λέει να φύγει!!!

Μέχρι 13 μέρες το είχε έτσι συνάδελφος κι ενώ ήταν μια χαρά γενικά! 

 

@Freedom περαστικά! 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Μέχρι 13 μέρες το είχε έτσι συνάδελφος κι ενώ ήταν μια χαρά γενικά! 

 

@Freedom περαστικά! 

 

Μάλιστα, δηλαδή ακόμα είμαι μεταδοτικός ή είναι μούφα το σελφ τεστ?

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, το μέλος Trooper έγραψε:

 

Μάλιστα, δηλαδή ακόμα είμαι μεταδοτικός ή είναι μούφα το σελφ τεστ?

 

Θεωρητικά όσο έχεις ιικό φορτίο στην μύτη ειδικά μεταδοτικός πάρε ένα φυσικό όρο και ξέπλυνε την μύτη σου 

 

Περαστικά 

Link to comment
Share on other sites

pandimia-maura-rekor-epibebaionoun-apotu
NAFTEMPORIKI.GR

Τη σαφή παραδοχή του Σωτήρη Τσιόδρα για την παταγώδη αποτυχία στην διαχείριση της πανδημίας στην Ελλάδα επιβεβαιώνουν τα...

 

Quote

Σύμφωνα με τα στοιχεία της Eurostat, η Ελλάδα κατέγραψε τον Αύγουστο θλιβερή πρωτιά στην υπερβάλλουσα θνησιμότητα, δηλαδή στους επιπλέον θανάτους σε μια συγκεκριμένη περίοδο. Ειδικότερα η υπερβάλλουσα θνησιμότητα έφτασε το 24,3% έναντι 23,7% τον Ιούλιο με αποτέλεσμα να βρεθεί η Ελλάδα στην χειρότερη θέση της Ευρώπης των 27. Στη δεύτερη χειρότερη θέση πέρασε η Ιρλανδία με 16,8% και ακολούθησε η Γερμανία με 16,5% και η Ισπανία με 15,2%. Ενδεικτικό του μεγέθους των ανθρώπινων απωλειών στην Ελλάδα τον Αύγουστο είναι ότι ο μέσος όρος της υπερβάλλουσας θνησιμότητας στην Ευρώπη των 27 ήταν τον ίδιο μήνα υποδιπλάσιος, δηλαδή μόλις 12%.

 

  • Agree 1
  • Plits 1
  • Sad 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, το μέλος ARMAGEDDON έγραψε:

 

Θεωρητικά όσο έχεις ιικό φορτίο στην μύτη ειδικά μεταδοτικός πάρε ένα φυσικό όρο και ξέπλυνε την μύτη σου 

 

Περαστικά 

 

Ευχαριστω για την ιδεα, θα το δοκιμασω!

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, το μέλος ARMAGEDDON έγραψε:

πάρε ένα φυσικό όρο και ξέπλυνε την μύτη σου

 

14 λεπτά πριν, το μέλος astrolabos έγραψε:

Και να τη ξεπλύνεις θα φύγει; 😛 

 

Μήπως να βάλουμε και χλωρίνη ή ακουαφόρτε; 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Πως κάνετε έτσι, βουλωμένη μύτη να έχεις πλύση με φυσικό ορό κανείς ουαου δεν το είχαν σκεφτεί οι τηλεμαιντανοι γιατροί στην τηλεόραση όποιος θέλει ας τους ρωτά που έχουν αυξήσει το τραπεζικό τους λογαριασμό τα τελευταία 3 χρόνια με με την δημιουργία της σύγχυσης κλπ . Εδώ έχουμε και τους ασυπτωματικους όπου με τα πιστοποιητικά κυκλοφορούσαν από εδώ και από εκεί !

Αλλά όχι ας βγάζουν ΚΥΑ κλπ να αλλάζουν πρωτόκολλα χωρίς να έχουν λογική αυτά που κάνουν, έως και σήμερα ! 

Που είναι σοβαρές μελέτες (πες μου ποιος πλήρωσε να σου πω και το αποτέλεσμα της μελέτης ,βλέπε πρόθεση ψήφου κατά καιρούς, αυτός που πληρώνει έχει και απαιτήσεις ! )

 

Είδαμε και στα νοσοκομεία οι "εμβολιασμενοι" γιατροί που κολλάνε τους ασθενείς, αλλά σύμφωνα με την αρχική προπαγάνδα εμβολιάζομαι για να προστατέψω τους μεγαλύτερους κλπ εν τέλει καταφέραμε και αυξήσαμε την θνησιμότητα ! 

 

Τώρα βέβαια επειδή δεν πιάνει ο covid το έχουμε γυρίσει στα ελληνοτουρκικά 

 

Η λογική περίπατο εδώ και καιρό ....

Βρε ακόμα δεν μου έχετε κάνει κατάθεση τίποτα 

 

Ότι να ναι κάνουν όλοι ο καθένας το περνάει μόνος του χωρίς οδηγίες σοβαρές , α έχω κορώνα τι να κάνω ......... 0 τίποτα βάλε δύο χερούλια και περιμένετε να πεθάνετε !

 

Νταξ έλεος πια μετά από 3 χρόνια 

Δεν είναι ταμπού πλέον!

Άντε ξεκλειδώσετε και το θέμα 

 

EDIT

Περαστικά σε όλο τον κόσμο ΖΗΣΤΕ για να καθαιρεσουμε το παγκόσμιο πολιτικό σύστημα !

 

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
  • Confused 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, το μέλος Simon έγραψε:

Ρε συ @ARMAGEDDON αυτά που γράφεις δεν έχουν ειρμό, μήπως να δοκιμάσεις άλλη προσέγγιση;

 

Και πως να τα γράψω σαν τους πολιτικούς δεν μου αρέσει η προσέγγισή τους ο ξύλινος λόγος κλπ !

 

είναι κόλπο ...

θα σου αποδείξω κιόλας ότι μπορείς να ακούσεις μια εικόνα
 

Spoiler

image.jpeg.891761b5fd02cb963fcb1da7ad3ee4ab.jpeg

 

είδες .... άκουσες

Excited Golden Retriever GIF by MOODMAN

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
πρόσθεσα ένα "να" μπας και βγάλει νόημα α και ένα "άκουσες"
  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, το μέλος acct έγραψε:

 

Η γραμμή στο διαγνωστικό τεστ είναι ένας δείκτης για την πιθανότητα μετάδοσης του ιού σε τρίτους, εφόσον νοσείς. Απλουστευτικά, είναι πιο έντονη όσο αυξάνει το ιικό φορτίο στη ρινική κοιλότητα, όσο είναι πιο επιμελής η δειγματοληψία με τον στειλεό και όσο είναι καλύτερη η πρόσδεση των αντιγόνων του στελέχους από το οποίο έχεις προσβληθεί με το συγκεκριμένο τεστ.

 

Αν μειώνεις προσωρινά το ιικό φορτίο στη ρινική σου κοιλότητα με πλύσεις, μπορεί να μειώνεις λίγο την πιθανότητα μετάδοσης κατά την εκπνοή από τη μύτη σου, αλλά κυρίως απλώς μειώνεις την αξιοπιστία του τεστ. Η συνηθέστερη μετάδοση δεν είναι δια της ρινικής εκπνοής, οπότε δεν πετυχαίνεις κάτι ουσιαστικό.

 

Έτσι κι αλλιώς, αν δεν κατάλαβα λάθος το ιστορικό, τυπικά είσαι "νόμιμος" να κυκλοφορείς. Προσωπικά θεωρώ ότι πρέπει να αυτοπεριοριστείς, αν έχεις την πολυτέλεια να το κάνεις, αλλά ποιος ο λόγος να χειραγωγήσεις το αποτέλεσμα του τεστ;

 

Κι ένα τελευταίο σχόλιο. Καλό είναι να μη δίνεις πολλή σημασία σε συστάσεις για θέματα υγείας στο ίντερνετ. Αυτό περιλαμβάνει και τις δικές μου. Κατάλληλότερος να σου δώσει συμβουλή είναι ο γιατρός σου ή άλλος επαγγελματίας υγείας που σε παρακολουθεί.

 

Προφανώς αν μειώσω προσωρινά με μια πλύση το φορτίο στη μύτη, "κλέβω" το τεστ. Εγω εριξα λίγο φυσικό ορό στη μύτη και μετά απο 2 ώρες εκανα το τεστ το οποιο βγήκε αρνητικό. Ούτως ή αλλιώς στα τελειώματα είμαι, 10η μέρα σήμερα. Τυπικά είμαι ελεύθερος βάση οδηγιών να κυκλοφορώ από την 7η μέρα, χωρις καν τεστ. Τα τέστ τα κάνω για προσωπική μου ενημέρωση και για να δω πως πάει η κατάσταση. 

 

Ουτως ή αλλιώς οταν βγαίνω φοράω μάσκα και αποφευγω να κάθομαι έξω ή μαζί με άλλο κόσμο. Αλλά χρειάζομαι φαγητό, νερό κλπ, δεν έχω καποιον να μου τα φέρει.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, το μέλος Trooper έγραψε:

 

Προφανώς αν μειώσω προσωρινά με μια πλύση το φορτίο στη μύτη, "κλέβω" το τεστ. Εγω εριξα λίγο φυσικό ορό στη μύτη και μετά απο 2 ώρες εκανα το τεστ το οποιο βγήκε αρνητικό. Ούτως ή αλλιώς στα τελειώματα είμαι, 10η μέρα σήμερα. Τυπικά είμαι ελεύθερος βάση οδηγιών να κυκλοφορώ από την 7η μέρα, χωρις καν τεστ. Τα τέστ τα κάνω για προσωπική μου ενημέρωση και για να δω πως πάει η κατάσταση. 

 

Ουτως ή αλλιώς οταν βγαίνω φοράω μάσκα και αποφευγω να κάθομαι έξω ή μαζί με άλλο κόσμο. Αλλά χρειάζομαι φαγητό, νερό κλπ, δεν έχω καποιον να μου τα φέρει.

 

Καλά τα λες ! εδώ μην κοιτάς ζούμε όλοι σε σπηλιές απομονωμένοι από τον έξω κόσμο !

η λογική που έχει πάει περίπατο που λέγαμε με τις οδηγίες που μας δίνουν ορίστε,
κανονικά η καραντίνα πρέπει να είναι 14 μέρες και όχι 7 που μας έχουν υποδείξει με το έτσι θέλω χωρίς στοιχεία !
ο Trooper μπορούσε να βγει την 8 μέρα και να φιλάει τον κόσμο σύμφωνα με τις οδηγίες τους !

ποιος λέει μ@@@@κίες τελικά εγώ οι επικυρίαρχοι που κανονίζουν σύμφωνα με τα συμφέροντά τους ;

 

έχετε αναρωτηθεί πόσους συναντάτε γύρω σας που έχουν κορώνα και δεν το ξέρουν γιατί δεν πάνε να κάνουν ένα τεστ έχοντας την ψευδαίσθηση επειδή έχουν εμβολιαστεί χ@στήκανε έχουν το πιστοποιητικό .

Έχω περιστατικά βλακώδες ένας τα Χριστούγεννα είχε πάει με 37.5 στα μπουζούκια τα Χριστούγεννα και μετά αναρωτιόντουσαν πως κολλάγανε τότε ναι αλλά είχαν πιστοποιητικά

 

επίσης που είναι όλα τα ΣΚΑΤΟ ΚΡΑΤΟΙ να υπογράψουν ότι δεν θα γίνονται πειράματα με ιούς κλπ
πάει λέει το τάδε πανεπιστήμιο / εταιρία  πήρανε τον κορώνα τον ντοπάρανε και τον κάνανε με 80% θνησιμότητα (ΓΙΑ ΠΙΟ Γ@@@@ΜΕΝΟ ΛΟΓΟ) και καλά για να μπορούν να τον αντιμετωπίσουν, ναι αλλά αν τους ξέφευγε τι θα γινότανε !

ΡΕ ΠΑΜΕ ΚΑΛΑΑΑΑ

 

και τίθεται το ερώτημα
αν σε μια περιοχή ξεφύγει ένας ιός με 80-90% θνησιμότητα

δεν είναι καλύτερα να της ρίξουμε ένα mini nuke να τελειώνουμε ;

καλή πρόφαση για το μέλλον για να ρίχνει η μία χώρα στην άλλη πυραύλους πάντως

 

ΡΕ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑΑΑΑ , όσοι θέλουν ας συνεχίσουν να εθελοτυφλούν

  • Sad 2
Link to comment
Share on other sites

On 18/10/2022 at 2:12 ΜΜ, το μέλος Trooper έγραψε:

8η μέρα και τα τέστ ακόμα έχουν μια αχνή γραμμόυλα που δε λέει να φύγει!!!

 

Λίγο πολύ τα ίδια και εδώ και αρχίζει και μου την δίνει...απύρετος και με κανένα σύμπτωμα απο τις 18/10 (βασικά 2-2.5 μέρες κράτησαν τα συμπτωματα, πονοκεφαλος και πυρετος στην περιπτωση μου). 7η μέρα χωρις συμπτώματα λοιπόν...

 

Πάλι θετικό βγήκε το @#$%@%...και όταν λεω θετικό, εννοώ θετικό, όχι αχνή γραμμή κοκ...

 

ΥΓ: κανω λάθος ή συμφωνα με τον ΕΟΔΥ θα μπορούσα από την 5η μέρα χωρις πυρετό και συμπτώματα να έπαιρνα τους δρόμους απλά με διπλές μάσκες χωρις καν να επιβεβαιώσω με τεστ?

Έγινε επεξεργασία από Freedom
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

33 λεπτά πριν, το μέλος Freedom έγραψε:

 

Λίγο πολύ τα ίδια και εδώ και αρχίζει και μου την δίνει...απύρετος και με κανένα σύμπτωμα απο τις 18/10 (βασικά 2-2.5 μέρες κράτησαν τα συμπτωματα, πονοκεφαλος και πυρετος στην περιπτωση μου). 7η μέρα χωρις συμπτώματα λοιπόν...

 

Πάλι θετικό βγήκε το @#$%@%...και όταν λεω θετικό, εννοώ θετικό, όχι αχνή γραμμή κοκ...

 

ΥΓ: κανω λάθος ή συμφωνα με τον ΕΟΔΥ θα μπορούσα από την 5η μέρα χωρις πυρετό και συμπτώματα να έπαιρνα τους δρόμους απλά με διπλές μάσκες χωρις καν να επιβεβαιώσω με τεστ?

Δεν κάνεις λάθος, αυτή είναι η τρέχουσα οδηγία.

  • Like 5
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.