Jump to content



COVID-19


sotiris

Recommended Posts

Περαστικά παιδιά! 

Για αυτό λέω, όταν έχεις κόβιντ, το ξέρεις! Κάνει "μπαμ" που λέμε.

Πχ είχα περάσει την περασμένη βδομάδα μια ίωση, η οποία έκανε μπαμ ότι ΔΕΝ ήταν κόβιντ. Έμοιαζαν κάποια πράγματα, αλλά έχοντας περάσει κι εγώ 2 φορές, απέκτησα εμπειρία :hehe: 

 

@zampONakiaskiou αυτό που περιγράφεις αλλά χωρίς πυρετό (μόνο μέχρι 37.8) το'χα περάσει την πρώτη φορά, Μάιο του 21. Την 2η πάλι μέχρι δέκατα και πολύ πιο ήπια.

Την πρώτη με πάτησε η αμαξοστοιχία ολόκληρη, την 2η μόνο ένα βαγόνι :p 

  • Like 1
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 10,3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

2 ώρες πριν, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Για αυτό λέω, όταν έχεις κόβιντ, το ξέρεις! Κάνει "μπαμ" που λέμε.

 

Δεν είναι έτσι φίλτατε, η μέν μάνα μου με 500 υποκείμενα στο φινάλε ήταν σχεδόν ασυμπτωματική (ότι βήχα είχε από όσο την ξέρω, είχε και όταν βγηκε θετική, όχι παραπάνω, πυρετο ΜΗΔΕΝ τελείως, λίγο πόνολαιμο είχε κοκ) από την άλλη σε εμένα που Σαββατο βραδυ ξεκινησαν τα συμπτώματα, Κυριακή και Δευτέρα ήμουν σιγουρος οτι είχα απλά μια ίωση όπως νόμιζε και η μάνα μου μέχρι να βγει θετική.

 

Πάλι καλά που γνωστή μου μου είπε να κανω κανά τεστ, αλλιως μέχρι και τώρα ίωση θα έλεγα οτι έχω και ειδικά με μόλις 2-2.5 μερες συμπτώματα και ποιος ξέρει που θα τον ειχα μεταδόσει και εγώ, όσο και να πρόσεχα. Και με μόνο πονοκέφαλο και πυρετό κάτω απο 38 την πρώτη μερα και 38.5 την δεύτερη? Και να είμαι και σχετικά λειτουργικός, που εγώ με 37.3C είμαι ήδη ζόμπι (φλώρος τελείως λέμε)...

 

Πολύ φούστικος αυτός ο ιός...προφανώς εξαρτάται από τον οργανισμό, αντισώματα κοκ...να πω την μαύρη αλήθεια από όσους ξέρω που κόλησαν, η μάνα μου με διαφορά την πέρασε πιο κοτσάνι από όλους (79 ετών) και μετά η αφεντιά μου (και δεν είμαι και δυνατός οργανισμός, ετσι?)...

 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

https://www.typosthes.gr/ygeia-epistimi/296317_koronoios-kaprabelos-na-gyrisoyn-sto-esy-oi-anemboliastoi-ygeionomikoi

Παράθεση

Φαντάζει πλέον ότι δεν στερείται οποιασδήποτε βάσης -είτε λογικής, είτε επιστημονικής- η συνέχιση της αναστολής των υγειονομικών, έστω και αυτής της μικρής μερίδας που υπάρχει. Διότι το επιστημονικό κομμάτι αυτή τη στιγμή έχει λυθεί: και οι εμβολιασμένοι κολλάνε και μεταδίδουν. Από την άλλη μεριά, πάρα πολλοί υγειονομικοί δεν έχουν κάνει την τρίτη και τέταρτη δόση και ουσιαστικά είναι ακάλυπτοι μέσα στο νοσοκομείο. Οπότε δεν καταλαβαίνω τη σκοπιμότητα της συνέχισης μιας τέτοιας πρακτικής”,

Προτεινω οποιος υγειονομικος εχει κανει τις 2 να κανει υποχρεωτικα και την τριτη και τεταρτη δοση.. Τζαμπα τα πηραμε ?

  • Plits 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Ωσαννα! Ουτε αχνές γραμμές ούτε τίποτα, καθαρός σημερα!

 

Αρα σούμα από τις 15/10 που βγήκε αχνή γραμμή (την οποία παρατήρησα μονο κατόπιν εορτής απο φωτογραφία με φλάς):

 

signal-2022-10-26-084050.thumb.jpeg.7a86cfbf2104a827652d9737c083fe4c.jpeg

 

Εύχομαι υπομονή σε όσους δεν έχουν ξεμπλέξει ακόμα...

 

Ερώτηση, εμβόλιο μπορώ να κάνω 3 μήνες από την ημερομηνία νόσησης (ημέρα που βγήκα θετικός) ή ανάρρωσης (πρώτη ημέρα που βγήκα αρνητικός)?

 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

 

Αντε με το καλό και εδώ γιατί σε λίγο καιρό περισσότερη ώρα θα έχω περάσει τρυπώντας με για τα εμβόλια παρά για tattoo...μην σου πω οτί από την επόμενη φορά θα πήγαινα με μελάνι, τρυπιέμαι που τρυπιέμαι να φτιάξουμε και κανά sleeve...

  • Haha 5
Link to comment
Share on other sites

παρακαλούνται όλοι οι ταβερνιάρηδες και οι περιπτεράδες να κλείσουν τα βιολογικά τους εργαστήρια χθες

 

63938797-0-image-a-61_1666962900632.jpg
WWW.DAILYMAIL.CO.UK

EXCLUSIVE: Critics of the research, carried out by Imperial College London, called it 'insanity' and warned the lab trials could, in...


Αλλιώς θα φτιάξω και εγώ το δικό μου βιολογικό εργαστήριο που θα ασχοληθώ με την υλοποίηση του Heracles

Spoiler

Heracles was a DNA-targeting assassination nanotechnology developed in collaboration with the British Secret Intelligence Service (SIS/MI6)

 

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
Link to comment
Share on other sites

4 λεπτά πριν, το μέλος ARMAGEDDON έγραψε:

Αλλιώς θα φτιάξω και εγώ το δικό μου βιολογικό εργαστήριο που θα ασχοληθώ με την υλοποίηση του Heracles

 

 

@Cyber_Cookie σε ζητάνε

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

 

Δυστοπικό μου ακούγεται, παίζει να είναι προπαγάνδα των αμερικανών για να πλήξουν το αίσθημα ελευθερίας και δημοκρατίας στην Κίνα;

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, το μέλος Simon έγραψε:

Δυστοπικό μου ακούγεται, παίζει να είναι προπαγάνδα των αμερικανών για να πλήξουν το αίσθημα ελευθερίας και δημοκρατίας στην Κίνα;

 

Δυστυχώς μοιάζει να είναι πολύ κοντά σε αυτά που συμβαίνουν εκεί. 

 

Πολύ προβληματικές καταστάσεις λόγω της zero covid πολιτικής.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, το μέλος Simon έγραψε:

 

Δυστοπικό μου ακούγεται, παίζει να είναι προπαγάνδα των αμερικανών για να πλήξουν το αίσθημα ελευθερίας και δημοκρατίας στην Κίνα;

 

Έρχεται η σειρά σου αν συνεχίσεις έτσι 😛...

  • Plits 1
  • Haha 6
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έχω μια απορία (όχι για τη μελιτζάνα αυτή τη φορά)

Γιατί στην Ελλάδα έχουμε αυξημένους θανάτους ενώ στις άλλες βαλκανικές χώρες είναι χαμηλά;

Είναι πειραγμένα τα νούμερα;

Δηλώνουμε όλους τους θανάτους covid;

Το ΕΣΥ είναι διαλυμένο πλέον;

Είμαστε yolo;

Το πόσο προσέχουμε μην γίνει μετάδοση δεν το σχολιάζω, είμαστε τα ίδια.

  • Plits 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, το μέλος Simon έγραψε:

Έχω μια απορία (όχι για τη μελιτζάνα αυτή τη φορά)

Γιατί στην Ελλάδα έχουμε αυξημένους θανάτους ενώ στις άλλες βαλκανικές χώρες είναι χαμηλά;

Είναι πειραγμένα τα νούμερα;

Δηλώνουμε όλους τους θανάτους covid;

Το ΕΣΥ είναι διαλυμένο πλέον;

Είμαστε yolo;

Το πόσο προσέχουμε μην γίνει μετάδοση δεν το σχολιάζω, είμαστε τα ίδια.

 

dc-cover-8vrcpn78qkkra2ne5qs8kuvg04-2018

  • Plits 1
  • meow 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.