Jump to content



Εργαλεία που παρέλαβα και δύο λόγια γι' αυτά


Recommended Posts

2 ώρες πριν, το μέλος Papakitou έγραψε:

Μια χαρα αυτα, εχω παρει κι εγω απο εδω, γιατι απο Κινα; Απο οτι θυμαμαι , ειναι πολυ φθηνα

Γιατί αν τα πάρεις από εδώ θα πληρώσεις και 3 ευρώ τουλάχιστον μεταφορικά. 😀

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα μία Πένσα 200mm KNIPEX, μια  Γκαζοτανάλια 150mm KNIPEX COBRA και ένα ζευγάρι Βελόνι και Καλέμι SDS-ΜΑΧ DEWALT.

 

Ένα καλέμι SDS-MAX ήθελα, αλλά αυτό το ζευγάρι πουλιέται λιγότερο από ένα καλέμι επώνυμο. 

 

20201029134934_dewalt_set_2_temachion_ve
WWW.SKROUTZ.GR

Δες τιμή, χαρακτηριστικά & πραγματικές κριτικές χρηστών για το προϊόν Dewalt DT9000 Σετ Βελόνι & Καλέμι 2τμχ με Υποδοχή SDS...

 

 

 

Γκαζοτανάλια 150mm KNIPEX έχω, αυτήν την πήρα για δώρο σε ένα φίλο για να την έχει στα εργαλεία της μηχανής.

Τα ελάχιστα εργαλεία που χωράνε στην τσέπη σου για να έχεις μαζί σου στην μοτοσυκλέτα, είναι αυτή η μικρή γκαζοτανάλια και με ένα μικρό κατσαβίδι με 2-3 μύτες.

 

 

Σήμερα.jpg

Έγινε επεξεργασία από Γιώργος 1
  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Gripp INGCO ίσιο 230mm και τύπου C 280mm, από τα φτηνότερα γιατί θα χρησιμοποιηθούν για συγκράτηση σε συγκολλήσεις και θα πάθουν σίγουρα ζημιά όταν κολλάω κοντά στο πιάσιμο.

Και ένα γερμανοπολύγονο καστάνιας 7mm TOTAL , για βίδες Μ4.

Τα TOTAL είναι τα φτηνότερα της αγοράς, στοιχίζουν όσο τα απλά γερμανοπολύγονα μιάς καλούτσικης εταιρίας. Να δούμε τι αντοχή θα έχει. Το μοναδικό TOTAL που έχω, γιατί στις άλλες εταιρίες τα γερμανοπολύγονα καστάνιας αρχίζουν από 8mm.

 

 

σήμερα.jpg

Έγινε επεξεργασία από Γιώργος 1
  • Like 4
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ένα ωραίο σημαδευτήρι από την Κίνα για να προσαρμόζεις επιστρώσεις σε καμπύλα κατακόρυφα στοιχεία. 

Για το πως δουλεύει, καλύτερα να δείτε το βιντεάκι του πωλητή αντί να προσπαθήσω να το περιγράψω.

 

 

Κάτι που δεν λέει το βιντεάκι.

Για να βγεί σωστά το σχέδιο, πρέπει κατά την κίνηση να κρατάτε πάντα το σημαδευτήρι  παράλληλο με την αρχική του θέση.

 

 

1.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, το μέλος ΓιαγκΤ έγραψε:

Βαρέθηκα να αγοράζω νούμερα από την 3Μ που δεν κολλάνε και τα πληρώνω πανάκριβα.

Εκτυπωτής ταινίας.

 

Έχω τον εκτυπωτή ταινίας DYMO 160, παίρνω ταινίες από Κίνα με 3 ευρώ η 12mmX7m οι οποίες είναι καλύτερες και από τις αυθεντικές που κοστίζουν 17+ ευρώ.

Πιστεύω το ίδιο θα γίνεται και για τον  Brother.

 

Οι DYMO έχουν και Ελληνικά που δεν έχουν οι  Brother της ίδιας κατηγορίας.

 

Έγινε επεξεργασία από Γιώργος 1
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν βρήκα Αγάπη αλλά δεν υπάρχει ούτε μια στο εκατομμύριο να τα χρειαστώ.

Μια φορά στη ζωή μου έχω παραγγείλει ελληνικά σε πίνακα για καταμαράν ταχύπλοο ενός που είχε εργοστάσιο για κάλτσες Mercedes λιμουζίνα κλπ . Μετά που μπούκαραν τα Κινέζικα πούλησε την Mercedes το ταχύπλοο και πούλαγε κάλτσες στη λαϊκή : /

 

Γράφει κάποιος σε κριτική στο skroutz

«Η σύνδεση με το WiFi είναι εύκολη και εξυπηρετεί στην εύκολη και γρήγορη πληκτρολόγηση Ελληνικών Χαρακτήρων και συμβόλων. »

Έγινε επεξεργασία από ΓιαγκΤ
  • Like 1
  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, το μέλος ΓιαγκΤ έγραψε:

Βαρέθηκα να αγοράζω νούμερα από την 3Μ που δεν κολλάνε και τα πληρώνω πανάκριβα.

Εκτυπωτής ταινίας.

 

PXL_20220504_160849393.thumb.jpg.0288444e80a67afff21ba66bfeb27b31.jpg

 

 

 

τον έχω κανένα 6μηνο.

Καταπληκτικός.

Ελληνικά έχει κανονικά χρησιμοποιώντας κινητό ή υπολογιστή με το αντίστοιχο πρόγραμμα. Το συνδέεις στο wifi και όλα γίνονται από εκεί.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1441261211_IMG_0337@05x.thumb.jpg.e1e1555072b7970c40563888bbadb3ad.jpg

 

Θεωρείται το καλύτερο FLUX σύρμα για ηλεκτροκολλήσεις στον πλανήτη.

Συνολικό κόστος 30€ το τεμάχιο.

 

Πρόλαβε και ήρθε πριν από την ηλεκτροκόλληση, η οποία έχει φτάσει Ελλάδα στις 10 του μήνα.    

 

 

 

 

 

 

  • Like 5
  • Wow 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.