Jump to content



COVID-19


sotiris

Recommended Posts

  • Replies 10,3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Πάντως την έχουμε μισο καταργήσει την καραντίνα (π.χ. βλέπω κι εγώ αυτά που αναφέρετε, συνωστισμούς σε παιδικές χαρές, στο δρόμο, οπουδήποτε) πριν μας πει τίποτα ο οποιοσδήποτε υπεύθυνος.

Εύχομαι να μην το μετανιώσουμε πικρά.

Έγινε επεξεργασία από panoss1442169303
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@sotiris Ειναι αληθεια οτι κοσμος που εχει πεθανει απο κατι αλλο δηλωνετε ως θανατος απο covid αλλα οχι για τον λογο που λενε αυτοι που λες.

Την περασμενη εβδομαδα στο αγρινιο η στο μεσολογγι, δεν θυμαμαι ακριβως, γυρισε ενα τρακτερ και ο ανθρωπος σκοτωθηκε. Τους ειπαν να δηλωθει ως θανατος απο covid-19 αν ηθελαν να τον παρουν την επομενη μερα αλλιως σε 25 μερες.

  • Like 1
  • Wow 1
Link to comment
Share on other sites

Τώρα δηλαδή όλοι εσείς που λέτε ότι θα αλλάξετε τις συνήθειες σας ειλικρινά φοβάστε τόσο πολύ;

 

Φοβάστε τι; Μην κολλήσετε και πεθάνετε;

Μην γίνετε φορέας του ιού και το κολλήσετε σε κάποιον που αγαπάτε και πεθάνει αυτός;

 

Δηλαδή ο θάνατος των x χιλιάδων ανθρώπων τρίτης ηλικίας αποτέλεσε παράγοντα φόβου και ενσυνείδητου πια εγκλεισμού μετέπειτα; Ναι πέθαναν και θα πεθάνουν και κάποιοι μικρότερης ηλικίας. Με ή χωρίς "υποκείμενα νοσήματα". Καινούργια μόδα αυτό το υποκείμενο νόσημα... Προσωπικά περνάω κάθε χρόνο υγειονομική εξέταση λόγω εργασίας. Υποχρεωτικά. Πόσοι ακριβώς υποχρεώνονται σε ετήσιο τσεκαπ;  Που ακόμα και μια ετήσια εξέταση μπορεί να μη διαγνώσει αν έχεις κάτι. Φανταστείτε τώρα κάποιον που έχει να περάσει το κατώφλι γιατρού κάποιες δεκαετίες. Ή νομίζει κανείς ότι όποιον καταλήγει πια στα νοσοκομεία, του κάνουν νεκροψία για να διαπιστώσουν αν είχε κάποιο υποκείμενο νόσημα; Μια ερώτηση θα κάνουν στον συγγενή και τέλος. "Γράψε ότι δεν είχε να το πούμε στον Τσιόρδα να προλαβει την ενημέρωση των 18.00"...

 

Αποτέλεσε αυτό λοιπόν λόγο να φορατε μάσκες στο μέλλον χωρίς πια να είναι υποχρεωτικό; Ωραία τα post apocalyptic stories, ωραίοι και όλοι αυτοί οι ανίδεοι που κυκλοφορούν ανάμεσα μας με hoodies και χρωματιστές μοδάτες "μάσκες". Και; Διότι πολλοί είναι αυτοί που θα τα κάνουν μετά. Ή θα νοιώθουν απλά μια πλασματική προστασία έξτρα ή ανήκουν στους ανθρώπους που πάντα ήθελαν να έχουν μια απόσταση από τον συνάνθρωπο τους επειδή δεν γουστάρουν την κοινωνικοποίηση. Τα λέω χύμα διότι αυτό πραγματικά πιστεύω και αυτό βλέπω τριγύρω.

 

Δεν έχω μικρά παιδάκια πια, αλλά έχετε θάψει όλα τα παιδιά που συνοστίζονται στις παιδικές χαρές. Και οι περισσότεροι που το κάνετε μάλλον δεν έχετε παιδιά. Μάλλον δεν έχετε αρπάξει γρίπη από το παιδί σας που την έφερε από το σχολείο η οποια να σας ρίξει στο κρεβάτι με 40ρια για μια εβδομάδα. Και μάλλον δεν έχετε ξενυχτήσει στο νοσοκομείο με το παιδί σας με μάσκα οξυγόνου συνεχώς πάνω του η σπίτι με νεφελοποιητη, επειδή "καίγονται" τα πνευμόνια του και δεν μπορεί ν αναπνεύσει.

 

Ο @sotiris δεν θα μπει σε αεροπλάνο για 6 μήνες και δεν θα επισκεφτεί πχ κλειστό χώρο. Γιατί κυρ Σωτήρη μου; Θα σε κολλήσει το διμετρο που θα κάθεται δίπλα σου; Το πολύ πολύ κάνα χλαμύδιο να αρπάξεις. Περνά εσύ καλά και πουλάνε και αντιβιώσεις.

 

Εγώ φέτος το καλοκαίρι σκέφτομαι να γράψω πολλά χιλιόμετρα σε τουριστικούς προορισμούς στους οποίους λογω ακυρώσεων (είτε από φόβο είτε από έλλειψη ρευστού λόγω του κλεισίματος της αγοράς) θα ενοικιάζουν τα καταλύματα όσο όσο.

 

Να μείνετε μέσα παιδιά. Να μείνετε. Λιγότερη μετακίνηση,  λιγότερα καυσαέρια λιγότερη ηχορύπανση για εμάς τους "ατίθασους' και 'επικίνδυνους' που θα κυκλοφορούμε. Εννοείται και λιγότερα τροχαία. Να μείνετε μέσα. Με άδειους δρόμους και με τα καύσιμα σε επίπεδα προ 2009; Τι λέτε τώρα. Ρε να μείνετε μέσα λέμε. Σαν την Βιουγουκλάκη με τα καπέλα και τα φουλάρια στα κάμπριο του 60 θα γυρνάω από δω και από κει.

 

Εγώ όταν δω κάποιον από σας θα του σφίξω το χέρι πάντως και θα τον φιλήσω σταυρωτά όπως κάνουν οι άνθρωποι. Αν τραβηχτεί η δυσανασχετήσει επειδή θα φοβηθεί μην κολλήσει τίποτα, θα τον φτύσω κατάμουτρα. Και τότε θα κολλήσει σίγουρα, δεν μπορεί! Κορόνες δεν ξέρω αν κολλήσει, αλλά κάτι θα αρπάξει. Ζώ με τρεις γάτες και προσεχώς τέσσερις. Κανονίστε...

 

 

  • Like 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

On 4/26/2020 at 9:16 AM, fatalara said:

@salde Κανεις λαθος. Δεν υπαρχουν «βαρυτητες» στην καραντινα. Η εχεις καραντινα η δεν εχεις. Στην λαικη αγορα ενας ιος εχει πολυ μεγαλυτερη διασπορα απο μια καφετερια, εστιατοριο η οτιδοιποτε αλλο λογο του οτι υπαρχει συνεχης ροη ανθρωπων. 

 

......


Απο την στιγμη λοιπον που δεν μπορουμε να εχουμε καραντινα κανονικα και μαλιστα επιτρεπεται να πας σε χωρους με πολυ αυξημενη πιθανοτητα να κολλησεις για πιο λογο ειναι κλειστα τα Mall και οχι οι λαικες;

Εχουν ακριβως τον ιδιο τροπο λειτουργιας και ειναι εξισου επικινδυνα. Θα παει και στα δυο ο ιδιο κοσμος με διαφορα καποιων ωρων οποτε το ιδιο θα εκτεθει. 

 

Κ πως εφαρμόζεται η καραντίνα?

Σου κάνει delivery ο στρατός?

 

Προφανώς υπάρχει βαρύτητα. Δε κλείνουν τα σούπερ μάρκετ για προφανείς λόγους αλλά κ γιατί μπορείς να επιβάλεις εύκολα τον τρόπο λειτουργίας τους. Πχ εδώ στο Λονδίνο έχουν ''πορτα'' κ σου κάνουν νόημα πότε θα μπεις ενώ οι διάδρομοι είναι μονής κατευθύνσεως.

(Βέβαια εδώ μπαζει από αλλού το πράγμα...)

 

Ο στόχος δεν είναι η θεωρητική εφαρμογή πλήρους αποστείρωσης από τον ιό. Αυτό είναι ανέφικτο. Ο στόχος είναι η όσο το δυνατόν καλύτερη αντιμετώπιση της εξάπλωσης.

 

Btw οι λαϊκές θα πρεπε να απαγορευτούν.

Έγινε επεξεργασία από GFFermari
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Snips, αν αυτοκτονήσεις θα σε πιστέψω ότι δεν φοβάσαι το θάνατο.

Αλλιώς λες ψέμματα.

 

 

πριν 26 λεπτά, το μέλος GFFermari έγραψε:

Προφανώς υπάρχει βαρύτητα. Δε κλείνουν τα σούπερ μάρκετ για προφανείς λόγους αλλά κ γιατί μπορείς να επιβάλεις εύκολα τον τρόπο λειτουργίας τους. Πχ εδώ στο Λονδίνο έχουν ''πορτα'' κ σου κάνουν νόημα πότε θα μπεις

Κι εδώ το ίδιο.

 

πριν 26 λεπτά, το μέλος GFFermari έγραψε:

ενώ οι διάδρομοι είναι μονής κατευθύνσεως.

Εδώ διπλής.

Έγινε επεξεργασία από panoss1442169303
Link to comment
Share on other sites

πριν 26 λεπτά, το μέλος GFFermari έγραψε:

 

Κ πως εφαρμόζεται η καραντίνα?

Σου κάνει delivery ο στρατός?

 

Προφανώς υπάρχει βαρύτητα. Δε κλείνουν τα σούπερ μάρκετ για προφανείς λόγους αλλά κ γιατί μπορείς να επιβάλεις εύκολα τον τρόπο λειτουργίας τους. Πχ εδώ στο Λονδίνο έχουν ''πορτα'' κ σου κάνουν νόημα πότε θα μπεις ενώ οι διάδρομοι είναι μονής κατευθύνσεως.

(Βέβαια εδώ μπαζει από αλλού το πράγμα...)

 

Ο στόχος δεν είναι η θεωρητική εφαρμογή πλήρους αποστείρωσης από τον ιό. Αυτό είναι ανέφικτο. Ο στόχος είναι η όσο το δυνατόν καλύτερη αντιμετώπιση της εξάπλωσης.

 

Btw οι λαϊκές θα πρεπε να απαγορευτούν.

Ακριβως, σου κανει delivery το super market.

Με λιγα λογια, απο τη στιγμη που δεν εισαι κλεισμενος μεσα και αλλωνιζεις για τον εναν η τον αλλο λογο δεν εισαι καραντινα.

Ωραια εβαλες κανονισμους στο πως θα λειτουργουν τα supermarket μεσα. Εξω που ειναι ο ενας ανω στον αλλο?

 

Δεν υπαρχει πληρης και μη καραντινα, η εχεις η δεν εχεις. Απο την στιγμη που δεν μπορει να εφαρμοστει για τους λογους που ανεφερες τοτε δεν υπαρχει λογος να λες κλεινουμε το ενα και αλλο αλλα αφηνουμε τα υπολοιπα ανοιχτα.

Χτες το πρωι περνουσα απο την πλατεια, καλα οτι γινοταν χαμος, εκει που περασα υπαρχει ενα καφενειο κλειστο. Εξω απο το καφενειο ηταν καμια 30αρια ατομα, προφανως θαμωνες που ειχαν πιασει κουβεντα ολοι μαζι. Αυτο συμβαινει σε καθε καφενειο.

Στην πλατεια ηταν τουλαχιστων 1000 ατομα ολων των ηλικιων και καθονταν στα παγκακια η ηταν ορθιοι και επαιζαν με τα παιδια. Τι διαφορα εχει αυτο απο το να καθονται στην καφετερια και να σηκωνουν το κεφαλι τους να δουν τα παιδια που παιζουν? Ολα αυτα στις 10 πρωι γιατι αν βγεις μετα τις 6 το απογευμα η κατασταση ειναι καρναβαλικη.

Τι ακριβως πετυχες με το κλεισιμο τους λοιπον?

 

  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος Snips έγραψε:

Ο @sotiris δεν θα μπει σε αεροπλάνο για 6 μήνες και δεν θα επισκεφτεί πχ κλειστό χώρο. Γιατί κυρ Σωτήρη μου; Θα σε κολλήσει το διμετρο που θα κάθεται δίπλα σου; Το πολύ πολύ κάνα χλαμύδιο να αρπάξεις. Περνά εσύ καλά και πουλάνε και αντιβιώσεις.

 

:hehe:

 

πριν 50 λεπτά, το μέλος panoss1442169303 έγραψε:

Snips, αν αυτοκτονήσεις θα σε πιστέψω ότι δεν φοβάσαι το θάνατο.

Αλλιώς λες ψέμματα.

 

Μήπως ξεφεύγεις λίγο; Ήρεμα ρωτάω :p

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Snips said:

Τώρα δηλαδή όλοι εσείς που λέτε ότι θα αλλάξετε τις συνήθειες σας ειλικρινά φοβάστε τόσο πολύ;

 

Φοβάστε τι; Μην κολλήσετε και πεθάνετε;

Μην γίνετε φορέας του ιού και το κολλήσετε σε κάποιον που αγαπάτε και πεθάνει αυτός;

 

Δηλαδή ο θάνατος των x χιλιάδων ανθρώπων τρίτης ηλικίας αποτέλεσε παράγοντα φόβου και ενσυνείδητου πια εγκλεισμού μετέπειτα; Ναι πέθαναν και θα πεθάνουν και κάποιοι μικρότερης ηλικίας. Με ή χωρίς "υποκείμενα νοσήματα". Καινούργια μόδα αυτό το υποκείμενο νόσημα... Προσωπικά περνάω κάθε χρόνο υγειονομική εξέταση λόγω εργασίας. Υποχρεωτικά. Πόσοι ακριβώς υποχρεώνονται σε ετήσιο τσεκαπ;  Που ακόμα και μια ετήσια εξέταση μπορεί να μη διαγνώσει αν έχεις κάτι. Φανταστείτε τώρα κάποιον που έχει να περάσει το κατώφλι γιατρού κάποιες δεκαετίες. Ή νομίζει κανείς ότι όποιον καταλήγει πια στα νοσοκομεία, του κάνουν νεκροψία για να διαπιστώσουν αν είχε κάποιο υποκείμενο νόσημα; Μια ερώτηση θα κάνουν στον συγγενή και τέλος. "Γράψε ότι δεν είχε να το πούμε στον Τσιόρδα να προλαβει την ενημέρωση των 18.00"...

 

Αποτέλεσε αυτό λοιπόν λόγο να φορατε μάσκες στο μέλλον χωρίς πια να είναι υποχρεωτικό; Ωραία τα post apocalyptic stories, ωραίοι και όλοι αυτοί οι ανίδεοι που κυκλοφορούν ανάμεσα μας με hoodies και χρωματιστές μοδάτες "μάσκες". Και; Διότι πολλοί είναι αυτοί που θα τα κάνουν μετά. Ή θα νοιώθουν απλά μια πλασματική προστασία έξτρα ή ανήκουν στους ανθρώπους που πάντα ήθελαν να έχουν μια απόσταση από τον συνάνθρωπο τους επειδή δεν γουστάρουν την κοινωνικοποίηση. Τα λέω χύμα διότι αυτό πραγματικά πιστεύω και αυτό βλέπω τριγύρω.

 

Δεν έχω μικρά παιδάκια πια, αλλά έχετε θάψει όλα τα παιδιά που συνοστίζονται στις παιδικές χαρές. Και οι περισσότεροι που το κάνετε μάλλον δεν έχετε παιδιά. Μάλλον δεν έχετε αρπάξει γρίπη από το παιδί σας που την έφερε από το σχολείο η οποια να σας ρίξει στο κρεβάτι με 40ρια για μια εβδομάδα. Και μάλλον δεν έχετε ξενυχτήσει στο νοσοκομείο με το παιδί σας με μάσκα οξυγόνου συνεχώς πάνω του η σπίτι με νεφελοποιητη, επειδή "καίγονται" τα πνευμόνια του και δεν μπορεί ν αναπνεύσει.

 

Ο @sotiris δεν θα μπει σε αεροπλάνο για 6 μήνες και δεν θα επισκεφτεί πχ κλειστό χώρο. Γιατί κυρ Σωτήρη μου; Θα σε κολλήσει το διμετρο που θα κάθεται δίπλα σου; Το πολύ πολύ κάνα χλαμύδιο να αρπάξεις. Περνά εσύ καλά και πουλάνε και αντιβιώσεις.

 

Εγώ φέτος το καλοκαίρι σκέφτομαι να γράψω πολλά χιλιόμετρα σε τουριστικούς προορισμούς στους οποίους λογω ακυρώσεων (είτε από φόβο είτε από έλλειψη ρευστού λόγω του κλεισίματος της αγοράς) θα ενοικιάζουν τα καταλύματα όσο όσο.

 

Να μείνετε μέσα παιδιά. Να μείνετε. Λιγότερη μετακίνηση,  λιγότερα καυσαέρια λιγότερη ηχορύπανση για εμάς τους "ατίθασους' και 'επικίνδυνους' που θα κυκλοφορούμε. Εννοείται και λιγότερα τροχαία. Να μείνετε μέσα. Με άδειους δρόμους και με τα καύσιμα σε επίπεδα προ 2009; Τι λέτε τώρα. Ρε να μείνετε μέσα λέμε. Σαν την Βιουγουκλάκη με τα καπέλα και τα φουλάρια στα κάμπριο του 60 θα γυρνάω από δω και από κει.

 

Εγώ όταν δω κάποιον από σας θα του σφίξω το χέρι πάντως και θα τον φιλήσω σταυρωτά όπως κάνουν οι άνθρωποι. Αν τραβηχτεί η δυσανασχετήσει επειδή θα φοβηθεί μην κολλήσει τίποτα, θα τον φτύσω κατάμουτρα. Και τότε θα κολλήσει σίγουρα, δεν μπορεί! Κορόνες δεν ξέρω αν κολλήσει, αλλά κάτι θα αρπάξει. Ζώ με τρεις γάτες και προσεχώς τέσσερις. Κανονίστε...

 

 

 

Αυτά που λες γενικά μου θυμίζουν το ... ρητό "άθεος μέχρι να κάτσεις συνοδηγός μου".

Καταλαβαίνεις ότι τα 40ρια που σε ρίχνουν 1 βδομάδα στο κρεββάτι είναι κατ'αντιστοιχία τα ήπια συμπτώματα :)

Δεν νομίζω να σου έφερε ίωση το παιδί σου σπίτι και να σε έστειλε νοσοκομείο 3 βδομάδες :)

 

Για να μπορώ λοιπόν να λειτουργήσω κανονικά, θα ήθελα να έχω πρόσβαση σε διαγνωστικό έλεγχο. Από τη στιγμή που δεν μπορώ να ξέρω αν έχω περάσει ή αν έχω ενεργή λοίμωξη για κάτι τόσο μεταδοτικό (που μεταδίδεται απ'τον αέρα χωρίς να μπορώ να το ελέγξω με κάποιο τρόπο) αλλά η σύσταση που θα πάρω θα είναι να κάτσω σπίτι μου μέχρι και αν χειροτερέψει η κατάστασή μου, θα προσπαθήσω, ΟΣΟ ΜΠΟΡΩ, να αποφύγω άσκοπες μετακινήσεις υψηλού ρίσκου ή άσκοπες επισκέψεις σε κλειστούς χώρους. Προφανώς 100% δεν γίνεται, αλλά το αεροπλάνο που είναι το μέσο με τη μικρότερη απόσταση μεταξύ των επιβατών μετά το λεοφωρείο στα πατήσια, σίγουρα δεν θα είναι το μέσο επιλογής μου. Αν χρειαστεί να γυρίσω στην Ελλάδα πιθανώς θα το κάνω οδικώς, όπως το έχω κάνει αρκετές ακόμη φορές. 

Ποιους φοβάμαι(?): κυρίως όσους φίλους έχω με κάποιο νόσημα, και όσους συγγενείς ή συγγενείς φίλων μεγάλης ηλικίας, που σίγουρα δεν θα ήθελα να είμαι εγώ που θα τους ... στείλω :)

 

Το να πας οδικώς διακοπές σε ξενοδοχεία, δεν νομίζω ότι έχει κάποιο ιδιαίτερο κίνδυνο. Ειδικά το καλοκαίρι, που θα μπορείς να κάθεσαι έξω κλπ.

Αν όμως θες να κάνεις κινήσεις υψηλού ρίσκου, να πας στο Λαγανά, στο Φαληράκι ή στον Κάβο και να φίλησεις όχι κάποιον από εμάς, αλλά μερικές Αγγλιδούλες, που μόλις θα έχουν έρθει για τις διακοπούλες τους. Ή να πας να δεις από κοντά το Λονδίνο! Κι εκεί φτηνά θα είναι φέτος! 

 

 

  • Like 1
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

@fatalara

 

Ακριβώς εδώ διαφωνούμε. Δεν υπάρχουν απόλυτα μέτρα. Υπάρχουν μέτρα για να σώσουμε το μεγαλύτερο ποσοστό, είτε σε πανδημία είτε σε πόλεμο, όχι όλους.

Δεν κλείνεις τα σούπερ μάρκετ, ούτε τα αναγκάζεις να κάνουν παράδοση στο σπίτι γιατί απλά δεν είναι εφικτό.

Το εφικτό είναι να πάει ο κοσμος στο σούπερ κ με προφανώς κάποιο ρίσκο κάποιοι να πεθάνουν.

 

Μιλάω γενικά κ όχι για την Ελλάδα συγκεκριμένα.

Όπως κ στα μπετά βάζεις συντελεστή ασφαλείας 1.35 κ όχι 50, έτσι κ σε όλα τα πράγματα πηγαίνεις με το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα.

Όσον αφορά τον κόσμο που σουλατσαρει, αυτό είναι άλλο θέμα. Αν όντως συμβαίνει κ είναι αποδεκτό από την κυβέρνηση τότε ναι δεν έχει νόημα καμία καραντίνα.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

US-coronavirus-test.jpg?itok=SUVRjYcz
WWW.IEFIMERIDA.GR

Η εταιρεία τεχνολογίας Bosch ανακοίνωσε σήμερα ότι έχει αναπτύξει ένα αξιόπιστο γρήγορο τεστ για τον κορωνοϊό σε συνεργασία με άλλες...

 

Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος GFFermari έγραψε:

@fatalara

 

Ακριβώς εδώ διαφωνούμε. Δεν υπάρχουν απόλυτα μέτρα. Υπάρχουν μέτρα για να σώσουμε το μεγαλύτερο ποσοστό, είτε σε πανδημία είτε σε πόλεμο, όχι όλους.

Δεν κλείνεις τα σούπερ μάρκετ, ούτε τα αναγκάζεις να κάνουν παράδοση στο σπίτι γιατί απλά δεν είναι εφικτό.

Το εφικτό είναι να πάει ο κοσμος στο σούπερ κ με προφανώς κάποιο ρίσκο κάποιοι να πεθάνουν.

 

Μιλάω γενικά κ όχι για την Ελλάδα συγκεκριμένα.

Όπως κ στα μπετά βάζεις συντελεστή ασφαλείας 1.35 κ όχι 50, έτσι κ σε όλα τα πράγματα πηγαίνεις με το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα.

Όσον αφορά τον κόσμο που σουλατσαρει, αυτό είναι άλλο θέμα. Αν όντως συμβαίνει κ είναι αποδεκτό από την κυβέρνηση τότε ναι δεν έχει νόημα καμία καραντίνα.

Η καραντινα ειναι απολυτο μετρο, τελεια και παυλα. Δεν υπαρχει περιπου καραντινα.

Οταν βγαινεις εκτος σπας την καραντινα, ο λογος δεν εχει καμια σημασια, το αποτελεσμα ειναι το ιδιο.

 

Δεν λεω οτι ειναι εφικτο, λεω οτι αφου δεν ειναι εφικτο ΔΕΝ εχεις καραντινα. Ο κοσμος που παει supermarket, λαικη και στα υπολοιπα που ειναι ανοιχτα ειναι ο ιδιος που θα παει για καφε και στα καταστηματα λιανικης, στις πλατειες και παει λεγοντας. Το μονο που του εχεις κοψει στην ουσια ειναι ο καφες και η διασκεδαση.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.